Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vészeltétek át a cukorter...

Hogy vészeltétek át a cukorterhelést? (főleg, ha nem akart a cucc bent maradni)

Figyelt kérdés
Hétfőn megyek 4. vércukorterhelésre és már ki vagyok tőle. Volt üveges citrom/facsart citrom. Ittam mellette kortyonként hideg vizet. De mindig vagy azonnal vagy 40-50 perc után kihánytam az egészet. Utána egész nap rosszul vagyok, és hasmenésem van. Csak ezt fogadják el. És mindenki erőlteti (nőgyógy,védőnő,diabos...)
2023. szept. 14. 09:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, mert Angliaban is van gestational glucose tolerance test..
2023. szept. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
43%

11-es, 2005 ota dolgozok Londonban korhazban, nogyogyaszaton, igy pont rahibaztal.

Persze, hogy van , ki mondta, hogy nincs ? Viszont NEM a protokoll resze , NEM csinaljak rutinszeruen, kizarolag annak, akinek a korelozmenyeben, csaladi anamnezisben kockazati tenyezo szerepel.

Ilyen pl. aki elhizott, vagy pl. a szulei cukorbetegek ( 1-es tipus ), vagy elozo terhessegben volt cukorbeteg stb.


De persze, hogy van, hogy ne lenne , csak nem rakenyszeritve rutinszeruen a nokre, mert annak nincs ertelme.

Erto olvasast majd azert gyakorold.

2023. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs a családban, mégis volt a nővéremnek, MERT AJÁNLOTTÁK, azt nem írtam sehol, hogy kötelező, mert meg lehet tagadni, mint ahogy Magyarországon is meg lehet!

Te gyakorold az értő olvasást!

2023. szept. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az OGTT pont nem felesleges vizsgálat.
2023. szept. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Megint megy az okoskodás cukor témában, holott a kérdező nem írta, hogy miért erőltetik negyedszerre is már, meg a kérdése sem az volt, hogy megcsináltassa-e. Az meg végképp senkit nem érdekel, hogy külföldön mi van. 🤦🏻‍♀️
2023. szept. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

... és lám, így születnek a fejlett nyugaton a 7 kilós gyerekek...


[link]



"Úgy gondolják, hogy mivel elég későn diagnosztizálták nálam a terhességi cukorbetegséget, Alpha magasabb cukortartalmú magzatvízben volt. Szóval sokat ivott és sokat pisilt, és sok cukrot fogyasztott.

2023. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

12# Akkor nagyon rutintalan lehetsz, már elnézést, írom szintén kórházi dolgozóként. Konkrétan akiknek tünete nem volt, családban 0 hajlam,na pont az ilyen barátnőknél lett elszállt érték a terhelésnél. Csak pislogtak ,az egyiknél a végére inzulin is kellett. Hihetetlen hogy mindig ideböfögi valaki,hogy mi van külföldön,el nem tudom képzelni miért. Ha ott minden szuper miért magyar oldalra jársz fel bizonygatni? Ha nekem tökéletes kint minden akkor nem írogatom és bizonygatom magyar oldalakon összehasonlításképpen,hogy ott pedig milyen jó,holott mindenki tudja,hogy nem így van azért. Felkéne fogni,hogy ott más a rendszer.

Kérdező vegyenek cukrosként és mérd otthon,ha tényleg ennyire nem marad meg.

2023. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne hogy ez a cukorterhelés hanyadik hónapban van? Az 5 .hónapban van de nekem cukrot még nem néztek..
2023. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!