Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt a magzatnak, hogy ha én...

Árt a magzatnak, hogy ha én krimit, thrillert olvasok?

Figyelt kérdés

Imádok olvasni, de nem épp romantikus könyveket.

Most kaptam egy kedves ismerőstől egy " lecseszést", hogy amíg terhes vagyok nem olvashatok pszichológiai thrillert, illetve "gyilkolós" könyveket.

Olyan szinten hangoztatta az igazát, hogy csak néztem.

De engem a könyv megnyugtat, kikapcsol.

Azt mondta, hogy majd emiatt pszichopata lesz a gyerekem.

Én csak pilláztam, mert nem gondolnám, hogy habos babos szirupos könyveket kellene olvasnom. Illetve, hogy ez bármilyen hatással lenne a magzatra.

Nyilván ha megszületik, és később szeretni fog olvasni, a korának megfelelő könyveket kap, illetve ennek megfelelő filmet/mesét nézhet mértékkel.

Zavar, hogy még csak 17 hetes vagyok, de már kapom a kioktatást. Persze nem hagytam magam, de veszekedni sem szeretek. Nekem ez a véleményem, neki az, elfogadom. Csak a stílus, a kioktatás, és fél óráig bizonygatta, hogy már most rossz anya vagyok.

Most rosszat teszek mert olvasok?

Most pl holokauszt témájú könyvnek álltam neki.



2023. szept. 18. 16:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%

Jelentem Harry Pottert és ehhez hasonló misztikus, fantasy könyveket (meg egy kis King-et levezetésként) olvastam terhesség alatt mivel rengeteget voltam itthon. (az első nagy Covid idején voltam terhes)

A gyerekem nem tud varázsolni (bár elvileg 8 éves korig kell megmutatkozni a képességnek 😂😂)


Sem egyéb könyvből átvett képessége nincs, sőt eddig pszichopata tüneteket sem produkál, igaz még csak 3,5 éves. 🤣

2023. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Jesszus, dehogy árt :D
2023. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha a könyvtől, amit olvasol, ideges leszel, vagy sírógörcsöt kapsz, vagy hetekig szorongsz, akkor esetleg árthat valamennyit. De ha te érdeklődve olvasol a holokausztról, szórakoztat egy thriller, akkor pont hogy pozitív ingerek érik a babát. A gyilkolászás nem megy át a köldökzsinóron, nyugi. 3:)
2023. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem az orvos javasolta, hogy horrort ne nézzek, mert ha megijedek, az a babának sem jó, könyvekről nem volt szó, de azt nem gondolnám, hogy ártana, az tök más, ott nem fogsz megijedni hirtelen.
2023. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én csak thrillereket szerettem/szeretek olvasni, illetve filmet nézni. Két gyerekem van, egyik sem pszichopata. De lehet, hogy csak szerencsém volt? 😀
2023. szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 D-Mano ***** válasza:

Ha gonosz, sötét, erőszakos, félelmetes tartalmakat olvasol, akkor ezek a negatív képek megjelennek a pszichédben, energiarendszeredben, ami hatással van a magzatra- ez esetben negatív hatással.

Az embereket sokszor kikerülhetetlenül is érő negatív hatásokhoz képest, a thriller-olvasás negatív hatása annyira elhanyagolható, hogy valószínűleg még a pozitív hatása (hogy kikapcsol és szórakoztat téged) is nagyobb annál.

Szóval: az ismerősödnek "elméletileg" igaza van, "gyakorlatilag" meg annyira elhanyagolható mértékben, hogy nem érdemes vele törődni még kicsit sem.

Ezzel a kioktatásával, kötekedésével máris sokkal több negatív energiát árasztott feléd az ismerősöd, mint a thriller-olvasás...

2023. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ennek az ismerősnek, és azoknak akiket a válaszadók még említettek, komolyan elvesztegetett idő volt a 12 év oktatás. Bőven elég lett volna az írás-olvasás-alapműveletek, mert ennél hülyébbek úgyse lettek volna. Atyaég...
2023. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!