Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyas méretű ruhákat érdemes...

Hanyas méretű ruhákat érdemes vásárolni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Téli baba lesz
2023. szept. 24. 13:42
1 2 3 4
 11/40 babyboom567 ***** válasza:
51 cm ,4000gr volt a kisfiam, nem volt jó az 56-os neki.
2023. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Igy most nem tudom hogy vegyek..itt mindegyik ismerősöm( külföldi) kis gyereket szült mármint ilyen 52-54 centiset és az egyhónapost adták rá.Meg valamelyik a 0 hónapost(50cm) na most vegyek 0 1 meg 3 hónapost is? Mekkora kiadás már az.Egyenlőre várok mit is mond az orvos majd később.Mekkora babát tippel csak az utolsó pillanatba se akarok rohanni bevásárolni
2023. szept. 24. 16:19
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem a külföldi levegőtől függ, hogy mekkora gyereket szülsz.

Jellemző, hogy amennyivel te születtél, akörül lesz a te gyereked is, ha időre születik. Apuka méretei nem sokat számítanak: nem hülye a természet. Általában akkora gyereket "növesztesz", amit meg tudsz szülni és majd kint "behozza" amit a genetika rámért.

Én 3450/51-el születtem (158 cm vagyok). Gyerekeim 3300/49 és 3430/52 és mindketten a 38. héten lettek meg, ahogy én is.

2023. szept. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek draga, udv a valosagban. Nem a ruha lesz a legnagyobb tetel, ha megszuletik, megsugom.


De nem kell millio darabot venni, mert szules utan is van elet, lehet akkor is ruhat rendelni, ha valamibol nincs eleg.


3 hosra valo ruha egy ujszulottnek tuti nem kell, inkabb 1-hosat vegyel, meg akkor par db 0-asat, ha az teged megnyugtat.

Szerintem nincs ebben semmi bonyolult :D

2023. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván nem az itteni levegő és az itteni vélemények alapján fog születni a gyerekem, csak azt is figyelembe vettem ( eddig) hogy apuka francia és alacsony azért a többi férfihez képest.mivel gondoltam hogy apuka méretei is sokat számítanak, de mint leírod, nem.

Hát igazából eléggé vézna vagyok ezért se tudom elhinni hogy majdnem 4 kilósan születtem és hogy én hogy a bajba tudnék akkora gyereket kihordani.

2023. szept. 24. 16:32
 16/40 A kérdező kommentje:
Persze tudom, de ha nem muszály nem szeretném kidobálni a pénzt az ablakon hanem megtartani fontosabb, kellőbb dolgokra. Hát nincs benne semmi bonyi csak nem akarok feleslegesen kiadni olyan dolgokra amik ugysem lesznek használva.
2023. szept. 24. 16:33
 17/40 anonim ***** válasza:

Hat ha de egyszer 4 kiloval szulettel, akkor mit kell ezen elhinni-nem elhinni?


Ez egy teny, nincs mirol vitatkozni. Ettol fuggetlenul a baba nem biztos, hogy nagy lesz.

Nalunk igy alakult:

En 150 centi vagyok, a ferjem 170. 2800 grammal szulettem (49 centi) ferj 3000 volt (50 centi), mindketten idore, 40. het kornyeken.


A kisfiunk 3800 gramm es 52 centivel szuletett (nem volt terhessegi cukor, elhizas, semmi se, normal terhessegem volt, csak oriasi volt a hasam), 38. hetre. Nem akarom tudni, hogy mi lett volna, ha tovabb bent marad 🤣


Ennyit errol a joslasrol :D

A genetika ennel azert bonyolultabb.


Ha en ki tudtam hordani, akkor barki, sot, tovabb megyek, termeszetesen szultem, minden problema nelkul.


Nem ezen mulik, hogy mekkora vagy, mekkora a sulyod. A mehed tagul, novekszik,a borod nyulik, ahogy a baba no. Max rohadt kenyelmetlen lesz, en is csak egy nagy has voltam a vegere mar, ennyi latszodott belolem 🤣


De ki van ez talalva, minden rendben lesz.

2023. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy ott nagyobbak ruhák, mint itt? Mert még Magyarországon belül is vannak különbségek. A H&M-ben például jóval nagyobb ugyanaz a méret, mint a Pepcoban. Télen 3 db overálja volt a kicsinek, a Sinsay kb 10 centivel nagyobb volt, mint az F&f.
2023. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Hát hihetetlen h 4 kilós voltam tény hogy annyi elkell hinni bármennyire is hihetetlen, de hogy anyám is azt hajtja hogy nagy babám lesz így magamra nézve az hihetlen :D Hát igazából csak elölről látszik h terhes vagyok hátulról egy 16 éves tininek néznének pedig 28 vagyok.

Utolsó, nemtudom otthon milyen a méretezés nem vásároltam otthon csak akciós 6-9 hósra ruhákat amik ilyen 500-1000forintosak voltak a h end m ben.Fogalmam sincs milyen cm-ben a méretezés egy 1 hónaposra pl.itt az 1 hós 52-54cm általában ha összenézek pár márkát. 3 hós 56 cmtől kezdődik

2023. szept. 24. 17:14
 20/40 A kérdező kommentje:
de van olyan márka ahol a 3hós 60cmes.Változó ittis
2023. szept. 24. 17:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!