Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyas méretű ruhákat érdemes...

Hanyas méretű ruhákat érdemes vásárolni egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés
Téli baba lesz
2023. szept. 24. 13:42
1 2 3 4
 31/40 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A legtöbb gyártó ruhájának a méretezése/fazona eltér egymástól.Mint írtam a kisfiam 51 cm és 4000gr volt,és kicsik voltak az 56-os ruhák rá.(sőt az 1-es pelus is)Ne vegyél túl sok mindent,csak pár darabot,és mikor már megszületett fogod látni, milyen méret és fazon kell neki,és azt is hogy mi lesz kényelmes neked is és a babának is.

Amiket én beszereztem és maximum próbaként volt rajta,használni sosem használtuk:

1-es pelus

56-os ruhák

lábas nadrágok

baba pólók

pólya

hálózsák

harisnya,zokni,

mini kesztyű,hogy ne marja ki magát(nem marta ki anélkül sem)

2023. szept. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
igen igen hát kb vennék mindenből 6-7 darabot kezdésnek.Értem ide a body-t és a rugikat.Nem szeretnék betárazni természetesen. Leirtam fentebb h nalunk milyenek a méretezések.Aztán már vettem zoknikat, sapikat, meg textilpelust eddig ennyi.
2023. szept. 25. 09:48
 33/40 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is mindenki azt mondta, hogy nem kell 50-es, én azért vettem.

Első lányunk 3500 grammal született, ő is hordta egy honapig őket, a masodik lanyunk 2800-zal, o szerintem 6-7 hetig is.

Rájuk próbáltam pár 56-ost, de iszonyatosan lógott rajtuk.

2023. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Halozsak egyebkent nagyon hasznos szerintem. Persze az elejen, ha takaroval takarod be, valoszinuleg nem fogja egy csecsemo a fejere huzni, mert meg nem mozog annyit, de en inkabb a biztonsagra mentem es halozsakban altatom a kisfiam kezdettol fogva.
2023. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Már vettem 3 hálózsákot jó meleget télire :) Itt alapból előírás kórházba is vinni kell.Takaróval semmiképpen sem takarnám be.Bölcsődében dolgozom.
2023. szept. 25. 19:29
 36/40 babyboom567 ***** válasza:
0%
Akkor készülj fel, mert nem minden úgy lesz ahogy eltervezed.Decemberi gyerekem van,(a kórházba dög meleg volt,az ablak nem volt nyitható,1 szál bugyiba ömlött rólunk a víz,simán volt 30 fok,de ez ugye nem tudom máshol milyen).Szóval mikor hazamentünk a kórházból(első babás anyukaként)úgy öltöztettem fel ahogy a védőnő ajánlotta, és itthon is úgy volt.Hát üvöltött annyira melege volt.Levetkőztettük, és csak egy pamut rugit adtam rá,és onnantól ez volt a viselete,nem kellett rá több réteg. Kb 5 hetes volt mikor valami miatt elzárták a panelban a fűtést, délutánra én már majdnem megfagytam 2 pulcsiba,ő meg életében először aludt 5 órát egyhuzamba, nem szörcsögött az orra, nem fázott.Egyáltalán nem bírta a meleget,még most is 1 réteggel kevesebb kell rá mint rám.A pólya/hálózsák nálunk esélytelen volt.7 éves már télen/nyáron takaró nélkül alszik, amint betakarom felébred, lerúgja.
2023. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
69%

De most miert kell igy beszelni a kerdezovel? Nyugi, ki fogja tapasztalni o is, hogy neki mi valik be.


Ahogy mindenki, akinek gyereke szuletik.

2023. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Nyilván mindenki tisztában van vele, hogy nem ugy van minden,ahogy eltervezi, attol meg vazolhatja a terveit, ezert pedig nem kell leosztani.
2023. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Nem Magyarországon élek.Nem tudom te hol élsz 36os. Itt odafigyelnek arra hogy 19 fok legyen.Igen ez itt így van előírva csecsemőknél, 3 év alatti gyerekeknél is bölcsődében.Ha befűtöttek 30 fokra csoda hogy megnem fulladnak az anyukák, csecsemők egyaránt abban a korházban.
2023. szept. 25. 21:41
 40/40 A kérdező kommentje:
A kérdésem arról szól hogy milyen méretű ruhát érdemes vennem( amit így 30kommentből megtudakoltam) Nem értem miért kell ilyesmivel jönni...
2023. szept. 25. 21:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!