Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől életképes már...

Hányadik héttől életképes már egy baba, ha ne adja Isten idő előtt beindulna a szülés, toxémia lépne fel, válni kezdene a méhlepény, stb?

Figyelt kérdés

23 hetes várandós kismama vagyok és most kezdett el foglalkoztatni ez a kérdés. A mi babánk nagyon nehezen, több év alatt sikerült és persze nagyon jó lenne, ha a kiírt dátumig bent maradnak, de bennem van a félelem sajnos, hogy mi lenne, ha esetleg korábban jönne. Sajnos a környezetemben 4 kismama is van , akik a 27.héten szültek és bár egészségesek a babák, kisgyerekek , de olyan félelmetes belegondolni, hogy annyi baj lehet.

Ezért is írtam ki a kérdést, hogy veletek volt esetleg olyan, hogy nagyon korán jött a baba és ha igen, mennyire korán ? Tudom, nem kellene ilyeneken gondolkodni, csak sajnos nagyon sokat vagyok egyedül és olyankor mindenen kattogok, ilyen fajta vagyok. Légyszi, ne bántsatok emiatt, csak nagyon szeretném, ha az én kislányom is normálisan, a kiírt dátumig,vagy majdnem addig maradna bent és csak utána születne meg.



2023. okt. 15. 17:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A mostani 23. hét még határeset. De vannak pozitív kimenetelek. Vannak statisztikák erre.


Pl. ebben a cikkben is említ adatokat:

[link]

2023. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1-es! Köszönöm szépen! Tudom, hogy én még nem indulnék, vagyis a babám nagy esélyekkel, bár a mérések alapján 1 héttel idősebb a terhességem, mint a 23.hét. Bár ez sem jelent semmit.
2023. okt. 15. 17:21
 3/21 babyboom567 ***** válasza:
100%

24. héttől vagy 500gr-tól tartják életben.De egyáltalán nem biztos,hogy megmarad, vagy egészséges lesz,ha ilyen korán születik.

De neked semmi baj sem lesz!

2023. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hármas, már változott a protokoll a fejlett koraszülött ellátással. Minden gyereket mentenek, aki életjelenséget mutat. Ismerős babája 24. betöltött hét előtt született 480grammal és él.


Kérdező: 22-28. hét között már életben matadhatnak, minden nappal egyre nagyobb eséllyel, úgy 27-28. héten már 80-90%-ban életben maradnak. De ennek ára van, ilyenkor még a többségük egy vagy több tartós betegséggel küzd, főleg a szemük, tüdejük és idegrendszerük sérül. A 32. hét környékétől már kifejezetten jó kilátásaik vannak egészség terén is.

2023. okt. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, amiket írtok! Persze én is próbálok pozitívan állni a dolgokhoz,mert hát nem lehet semmi baj, ha már ennyi szenvedés van a hátunk mögött mire sikerült ez a kislány, csak hát a sok negatív példa, nem könnyíti meg azt, hogy nyugodtan legyek.

Bár egyik ismerősöm, akinek a fia a 27.héten született, most már ügyvédként praktizál, szóval úgy vagyok vele, hogy tényleg , érjük el azt a 30.hetet és talán utána már nagy baj nem lehet. De persze bízzunk a legjobbakban és várjuk meg a februári kiírt dátumot 🙂.

2023. okt. 15. 17:38
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Legkoràbban született, èz èletben maradt gyerek 20 vagy 21 hetes volt. Ezen màr túl is vagy.

Ha levàlik a lepèny, azonnal szülni kell.

Ha rèszleges a levàlàs, akkor mèg sokàig bent maradhat a gyerek, ha szerencsèsek vagytok.

Toxèmia tüneteit is csillapìtani pròbàljàk, mielőtt szülèst indìtanànak miatta.

Nyugi, minden rendben lesz.

2023. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6-os! Köszönöm szépen, a nyugtató soraidat 🙂. Minden rendben lesz, bízom benne ,igen, csak ma ilyen hülyeségen gondolkodós napom van, biztos az idő meg a hormonok 🙂.
2023. okt. 15. 17:40
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi is évekig vártunk,én is tartottam ettől. Én igazán a 30. héten nyugodtam meg,akkor azt éreztem,ha megszületik is sokkal jobbak az esélyek. Akkor tényleg azt éreztem,hogy egy hatalmas kő esik le a szívemről és sokkal lazább voltam. De a 24. héten kinyílt a méhszájam,úgyhogy ott volt pár hét amikor nagyon paráztam,rengeteget keményedtem is sok magnézium mellett. 35+2-re született végül,nem kellett se légzéstámogatás,se semmilyen beavatkozás,se kékfény,konkrétan minden a legnagyobb rendben lett vele.

Ne aggódj ezen,bár könnyű ezt írni tudom.

2023. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

8-as! Akkor átérzed ezt az egészet. Nekem a 8., a 13. és a 14.héten is volt vérezgetés, de végül kiderült az ok és lekopogom, azóta minden oké. Én is rengeteg magnéziumot szedek és nagy félelmem, hogy nehogy kezdjen nyílni a méhszàj. Sajnos felénk (Vas megye) nagyon lazán veszik a vizsgálatokat. És ez sem megnyugtató számomra.

Hála az égnek, hogy nálad minden oké lett végül. Valahogy én is úgy vagyok, hogy töltsük be a 30.hetet , és onnantól talán már nem lehet nagy baj.

2023. okt. 15. 17:54
 10/21 anonim ***** válasza:
8# vagyok. Az meg mindjárt itt lesz,hihetetlen gyorsan telik az idő. :)
2023. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!