Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25.héten 4,5kg hízás sok,...

25.héten 4,5kg hízás sok, vagy kevés?

Figyelt kérdés
Ti mennyit híztatok ekkor? És mennyi ilyenkor ami a max?
2023. okt. 22. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 hetes vagyok. Eddig 2 kiló, de ebből 1200gramm körül a baba a mostani mérés alapján. 18. héttől elkezdtem odafigyelni a korai cukorterhelés után, de még határon belül volt. Azóta GDM-s lettem, szóval mégjobban kell figyelnem. Nagyjából 2 hónapja semmit nem híztam,stagnálok, szóval nem lesz meglepő, ha könnyebben jövök ki a kórházból, mint ahogy teherbe estem.

Ő a második fiam lesz.

Az elsővel plusz 5kg-val kezdtem nagyjából, végéig 12 kg szaladt fel, de itt nem volt gond a cukrommal.

2023. okt. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én még a cukorterhelés előtt állok, de amúgy én is figyelek arra, hogy ne egyek cukros dolgokat (mondjuk nem is azokat kívánom), vagy amiben sok a szénhidrát. Amúgy az itthoni mérleg mutat ennyi hízást, két hete a védőnőnél 3,5kg volt , ami állítólag nagyon jó. Én úgy tervezem, hogy nagyon max 10kg-ot szeretnék felszedni, de nagyon úgy fest, hogy nem lesz pici a baba, így lehet több jön majd fel.
2023. okt. 22. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok vagy keves, ez van.

Kicsit tul van ez a hizas parazva terhesen. Normalis ha hizik az ember, el kell fogadni.

Ha nagyjabol egeszsegesen eszel, mozogsz, akkor te mindent megtettel az ugy erdekeben szerintem.


En amugy a 24. hetig 2 kilot hiztam, de kozben addig is hanytam. Ha nem lett volna a hanyas, biztosan tobbet hizok, a vegere igy is osszesen plusz 12 kilo lett. De ebbol a babam volt 4 kilo+vizesedtem is, szules utan 3 hettel mar csak a merleg alapjan 5 kilo volt rajtam, de a testem aranyaiban annyira megvaltozott, hogy most pl mar 7 kiloval konnyebb is vagyok, mint terhesseg elott, de a regi ruhaimbol sokat nem tudok hordani.

Nem all jol, a csipom szelesebb, a gatyaim szoritanak, a korabbi melltartoim egy az egyben kuka, mert a mellem is teljesen mas lett stb.


Ugyhogy van, akinek uj teste is lesz es ezzel sajnos meg kell baratkozni.

De ez is egy ok volt a vasarlasra vegulis, en ugy fogom fel 🤣🤣

2023. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja én nem gondolom ám túl ezt az egész dolgot, csak első babámat várom és fogalmam sincs arról, hogy mi oké és mi az ami már sok. Amúgy igen, nyilván az ember próbál egészségesen kajálni, mondjuk nekem a mozgással vannak gondjaim, mert nem igazán bírom és hamar kifulladok, de igazából úgy vagyok vele, hogy amíg a kislányom szinte egész nap mocorog a hasamban, nagy baj nem lehet. Kíváncsi leszek majd a cukorterhelés eredményére, de ha diétázni kell esetleg, akkor sem esek kétségbe. Nekem már most is más az alakom, szóval Szerintem a régi ruháim nekem sem lesznek jók szülés után. Aztán ki tudja. A baba legyen rendben, én meg majd alakulok szülés után 🙂.
2023. okt. 22. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha birod, akkor setalj :)

Mondjuk nekem muszaj is volt, mivel benti kutyank van, igy valamilyen szinten ra voltam kenyszeritve a setara, de amig csak birtam, mentem napi 1,5 orat.

Aztan a vegen mar tenyleg 5 percenkent pisilnem kellett, sehogy nem volt jo, akkor mar a ferjem atvette ezt a feladatot, de kb olyan 35. hetig kitartottam :D

2023. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát néha bírom és jól is esik, se ezek a frontos idők kicsinàlnak és se kedvem se energiám nincs sétálni. Pedig tudom, hogy jó lenne, de mégsem bírom magam rávenni.
2023. okt. 22. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a nagykönyvben megírt dolgok alapjait vesszük akkor 1 kg / hónap, így " kellene" kijönnie a 9kgnak a szülésig.Na most én a 26.hétben vagyok össz vissz 5kg-ot híztam. Sok vagy kevés az orvosom annyit mondott legutobb( 22hetesen 520gr volt a baba én meg 3 kg-ot híztam akkor) hogy minden okés a baba elveszi ami neki kell, növekszik ahogyan kell. Az nem baj ha én nem hízok sokat azt mondta.Szeretnék hízni, ennek az 5 kg-nak is örülök.Sokan leszólnak hogy diétázom vagy mit csinálok hogy csak ennyi( ismerősi kör) De világéletemben nehezen ment a hízás. Szerintem tök rendben vagy.Ne aggódj
2023. okt. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7es vagyok ha valaki 20at hizik azzal sincs baj de ha valaki csak5 öt egész terhessége alatt azzal sincs amíg a baba egészségesen növekszik ahogyan kell :)
2023. okt. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Ez a hízás átlagos a terhesség alatt, szépen nől a baba is benned. Mindenki annyit hizik szülésig, amennyit tud.
2023. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek 🙂!
2023. okt. 22. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!