Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rohamos hízás a 2. Trimeszterb...

Rohamos hízás a 2. Trimeszterben? Mit tudok tenni most?

Figyelt kérdés

73kg kezdtem a terhesseget, az első trimeszterben fogytam de a végére visszahiztam 73-ra


Pár hete kezdtem hízni rohamosan. Most 76kg vagyok egy hete csak 74.5 voltam.

156cm magas vagyok szóval eleve túlsúlyrol indultam.

Mit tudok tenni hogy a hizas lelassuljon?


2023. júl. 5. 14:43
1 2
 1/11 Bogica0616 ***** válasza:
88%
Hány hetes terhes vagy most? Nekem is volt egy ilyen hetem. Sokat ittam a melegben és vizesettem azért hiztam 1,5 kg egy hét alatt. Kukoricát ettem a vízhajtó vitaminok miatt, de természetesen így is hizom minden héten. Ez normális dolog. Hetente kell is hízni a második- harmadik trimeszterben.
2023. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
19.5 hetes vagyok
2023. júl. 5. 15:17
 3/11 Bogica0616 ***** válasza:
18%
Normál egészséges terhességnél közel 20 hetesen már hizhattál 6,5 kg. Tehát ez a plusz 3 kg semmi. Nézd folyamatosan hetente 1 meg a súlyod. Hetente kb 0.5 kg kell hiznod normál testalkat esetén.
2023. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Jaj igen, ha többet hizol a védőnőd és a nőgyógyász tud segíteni, nehogy betegség legyen a háttérben.
2023. júl. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ma kezdtem a 20. hetet, 56 kilóról indultam, most 62,7 kg vagyok, 1,5 hete csak 61 voltam, 3,5 hete 59...


A hasam is az elmúlt 1,5 hétben nőtt hirtelen nagyot, szerintem ez a félidő egy ilyen időszak, nem hinném hogy mostantól mindig heti 1,5 kilókat fogunk hízni.

2023. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első trimeszterbe fogytam, a másodiknál rohamosan híztam.

Most a vège fele már nagyon minimális hízásom van, folyamatos a hányingerem, enni se nagyon tudok. A mostani hízásomat betudom annak hogy vízesedem.

2023. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Beszélj az orvosoddal, esetleg előrehozott cukorterhelés nem ártana.


Úgy tudom, hogy heti 0,5 kg fölött utalhat cukorbetegségre.


Addig is egyél lassan felszívódó szénhidrátokat és kerüld a cukrot.


De amúgy nekem volt olyan, hogy egy nap alatt 3 kg -al voltam több, mint előző nap. Többet iszol vagy nem voltál kakilni mikor méred, simán lehet normális.

2023. júl. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 18,5 hetesen +1,5 kg-nál tartottam…😅 most a 37. hétben vagyok most tartok 12 kg-nál.

Azt mondják 12-15 kg az “egészséges” hízás terhesség során. Egyébként én konkrétan csak a 2. trimeszterbe híztam, a harmadikba már nem igazán, most jojózik a súlyom. Ezt csak azért írtam le, hogy hátha “megnyugtat”.


Amit tenni tudsz, az a mozgás, illetve próbáld meg kerülni a cukrot, fehér lisztet. 😁

2023. júl. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Dietetikussal konzultálj, lehetőleg olyannal, aki kifejezetten erre a területre specializálódott, ha már az orvosodnak nem volt annyi esze, hogy eleve ajánlotta volna, amikor nem kis túlsúllyal kezdted a terhességet. :(
2023. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal, ha engedi, tarthatod a 180g (vagy esetleg 200g) szénhidrát étrendet. Nálam csak ez állította meg a hízást, a dokim javasolta. 8 hétig tartottam, naplót vezettem, minden ételt mértem. Már nem veszem ilyen szigorúan, elég az is, hogy szénhidrátszegény ételeket eszek.
2023. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!