Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vírus fertőzés után 2 héttel...

Vírus fertőzés után 2 héttel kismama tornáztam, igaz nem lehet baja a picinek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Terhes vagyok, 19 hetes.

Elkaptam egy vírust és 3 napig ágyban feküdtem 0 energiával, de "csak" hőemelkedésem volt szerencsére, 37,4.


Rá 2 hétre már meg is feledkeztem a borzasztó betegségemről és nagy boldogan mentem kismama tornára, azonban a karom elég gyenge és nem bírtam a gyakorlatokat. Elhomályosodott a kép, az oktató, minden leesett a vérnyomásom és le kellett feküdnöm, hogy el ne ájuljak.


Most nagyon bűntudatom van, nem akarom, hogy baja legyen a szívének. Azóta nem voltam uh-n majd jövőhéten kell mennem.


Borzasztóan felelőtlennek érzem magam, hisz nagyon jól tudom, hogy legjobb esetben vagy 4 hetet várnom kellett volna a tornával, hiába gyógyultam meg, hisz az én szívemre is veszélyes lehet, nem hogy a kisbabáméra.


Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. Természetesen fogom mondani a dokinak.



2023. okt. 27. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vírus nélkül is sok kismama hajlamos az alacsony vérnyomás vagy alacsony vas miatti ájuldozásra.
2023. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem csináltál, nem okoztál bajt a babának. A torna jó hasznos, és remek találmány. Normális értékeket produkáltál. Gyógyulj meg hamar!
2023. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos nekem terhesség óta sokszor 90-105 közötti az érték, ezért van bennem egy állandó gyengeség, ezért szerettem volna heti 1 tornát beikatni, hogy hátha kicsit rendeződik.

Azonban rájöttem, hogy attól, hogy a többi kismama bírja én inkább hátra fogok állni és a saját lassított üzemmódomban fogom csinálni, mert én nem bírok annyit, mint a többiek.

2023. okt. 27. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ez az, amikor lehet kávézni vagy inkább zöld teázni. (Ami azért tiltólistás, mert sokaknak meg magas a vérnyomásuk úgy, hogy nem is tudnak róla.) Na nem lórugásnyit, hanem inkább keveset, hígat többször, hogy ne kiugró legyen a változás. Magától a sok fekvéstől, pihenéstől is csak lejjebb megy a vérnyomás egyébként, szóval ha épp nem is torna, de egy rendszeres kilépősebb séta (ha aggódsz, kísérettel) csodákat tehet (és a babának is jó, ha jó a vérellátásod). És persze a folyadékbevitelre is kell figyelni.
2023. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen napi fél órát minimum szoktam sétálni. Van olyan nap mikor többször is kimegyek és akkor napi 1-2 óra is meg van. Meg persze a bevásárlás, főzés, takarítás is eléggé aktívan tart.

Sajnos sokszor le kell feküdnöm. Pl. egy szimpla ágyterítés is lefáraszt vagy ruha leszedés, vasalás, mosogatás után le kell feküdnöm 10 percre, mert érzem, hogy nincs erőm.

Nagyon furcsa érzés, mert fiatal vagyok és terhesség előtt sose volt olyan, hogy napközben vízszintbe helyeztem volna magam, most meg már napi 50x:D

2023. okt. 27. 23:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Vasadat nézesd meg (akár a hátiorvossal).
2023. okt. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

12 hetesen még jó volt

El fogok menni! Mert még messze van a 24. Hét

2023. okt. 28. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!