Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vas szedése úgy, hogy a...

Vas szedése úgy, hogy a védőnő szerint nem kell?

Figyelt kérdés
Elég alacsony,de még nem súlyos az értéke a vasnak a második trimeszterben. Én szednék valami vény nélkül kapható készítményt, de a védőnő szerint nem kell szedni. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy már az elejétől érdemes szedni. Most akkor kell vagy nem még? Ti szedtetek a második trimeszterben?
2023. okt. 28. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
34.hetig jó lenne szedned, a harmadik trimeszterben ne szedd.
2023. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

A védőnő szerint?


Miért a védőnőt kérdezed? Ez egyáltalán nem védőnői kompetencia ezt eldönteni!

Ne feledd, a védőnő csak egy főiskolát végez. Nem orvos!

Abszolút semmit nem szólhat bele abba,hogy mit szedsz és mit nem.


Ezt csakis a nőgyógyász és a háziorvosod mondhatja meg, a vérvételed alapján.


A védőnő feladata megmérni a vérnyomásod,súlyod. Majd a babád súlyát,hosszát,fejkörfogatát. Tanácsot adni hozzátáplálásnál, szoptatásnál.


De nem a te gyógyszer/vitamin szedésedbe beleszólni. Főleg a vasba,amiből a kevés is kóros,meg a sok is kóros. Azt állítsa csak be orvos.

2023. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodtan szedjed, a védőnő nem hivatott beleavatkozni a gyógyszerelésbe.
2023. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is egy picit alacsonyabb volt a vas (ugyanakkor a hemoglobin jó volt), de nem szedtem külön (talán a multivitaminban volt egy pici, amit szedtem). Arra figyeltem, hogy több húst egyek. A következő vérvételre föl is ment a vasszint (3 hetente jártam, mert gdm-em volt).


Én úgy tudom, hogy a recept nélkül kapható készítményekben nincs olyan sok vas. Ha tényleg vashiányod van, akkor az orvos ír fel valami ütőset. Szóval ha megnyugtat, valószínűleg nem lesz bajod a recept nélküli vastablettától (ha nem szedsz be többet, mint amit ráírtak). Az is segíthet, ha a vastartalmú ételek mellé C-vitamin tartalmút eszel (tehát hús+nyers zöldség vagy gyümölcs), mert a C-vitamin javítja a vas felszívódását.

2023. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szedtem a terhességem elején aztmondta nem szükséges jó a vasszintem. A 21.héten voltam újra vérvételen( mindent néztek) és nagyon lecsökkent a vasszintem.Azóta szedem most vagyok a 27.hétben.Egyébként meg aztmondta az orvosom a terhességem elején h majd a 6.hónapban írja ki ( de végül hamarabb volt szükségem rá) Ha aztmondja az orvosod hogy nem kell akkor ne szedj.Nem kötelező egyébként a terhesség elejétől szedni.Ráadásul én szedtem a terhesvitamint abba volt vas és mégis vashiányos lettem.. az 5.hónap körül jellemző a hirtelen vashiány.Én amig az orvosom nem mondta h szedjem nem szedtem.
2023. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
kérd ki a háziorvosod vagy a nőgyógyász véleményét erről. 5ös voltam.
2023. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed szedd, valami szervrs komplexben lévő jobban hasznosul. Egyebként orvosból is lrhet ki ezt ki azt mondja. Ez a vedonos dolog meg..hát kovezzenek meg de en nem latom nagy hasznat. Ha olyan a kerdes dokihoz kell fordulni, szulrsre keszulesnel vannak tanfolyamok amik hasznosabbak, babagondozasnal videok..szoptatasnal tanacsado..egyedul az elso 6hetben amikor jott a babahoz annak orultrm, de a tobbi alkalom csak idopazarlas nekem.
2023. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek 🙂!!
2023. okt. 29. 02:13
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem szednék,csak orvosi javaslatra.Csak úgy kezdtrm el mind2 terhességemnél és végig kellett meg még utána is :)A babám is vashiányos lett.
2023. okt. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom az orvos mondta volna ha kéne, mikor megnézte a leletedet. Te laikusként ne kezdj el szedni semmit, mert árthatsz.


De vannak itt vicces válaszok, akik szerint a védőnő csak főiskolát végzett, ne szóljon bele, erre ti azt javasoljátok, szedje nyugodtan. Gondolom ti mind orvosok vagytok igaz?:-D

2023. okt. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!