Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon lehet hüvelygyulladàs...

Vajon lehet hüvelygyulladàs nulla tünettel?

Figyelt kérdés

Előző terhesgondozáson állapított meg a dokim enyhe hüvelygyulladàst, amire később a felhőbe Kliont írt fel. Sajnos én nem bírom használni, sosem bírtam, mert iszonyú,de tényleg borzalmas hasi görcseim, hányingerem van tőle és kimarja a hüvely falat. És hát a hasgörcs nem hiszem, hogy várandósan annyira oké. Erre mikor hívtam, hogy megbeszéljük mi legyen ,az asszisztenssel tudtam csak beszélni, ő a Betadin kúpot javasolta,amit terheseknek (két gyógyszertárban két gyógyszerész is mondta és nem is adta volna ki ) tilos használni, mert átkerül a jód a babába.

Szóval vettem jobb híján szintén a gyógyszerészek tanácsàra hüvelyflóra helyreàllító kúpot és azt használtam el.

Amúgy semmi tünetem nincs és nem is volt és talán hüvely gyulladás sem volt soha életemben. A folyàsom a tipikus fehér méhnyaknyàk, ami ilyenkor ugye lehet vizesebb , vagy hófehér, de nagyobb mennyiségű. Védőnő szerint tök oké a mennyisége és ez ahogy haladok előre a terhességben egyre több lesz majd, de ez nem kóros.

Szóval újra megyek a héten terhesgondozásra (sajnos a dokimmal azóta sem sikerült beszélnem, csak az asszisztensével). Lehetséges, hogy elmúlt így ez a gyulladás? Azóta sincs semmi tünetem és nem akarok elhinni hogy ilyen problémára kismamáknak a Betadine kúpon és a Klionon kívül nincs egy "C" alternatíva.


2023. okt. 31. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Nekem mindkét terhességemnél az elejétől kezdve erősebb folyásom volt, és a nőgyógyászom azonnal írta a Betadine kúpot, hogy biztos ami biztos fertőtlenítsük le a hüvelyem. Én meg nem akartam, nem volt semmi más tünetem, és nem tartottam jó ötletnek csak úgy hobbi fertőtleníteni. Nem használtam semmit, végig nem volt semmi más tünetem, 39 és 41. hétre születtek a babáim egészségesen.
2023. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így vagyok vele, ahogy te.
2023. okt. 31. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!