Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Preeclampszia/eklampszia...

Preeclampszia/eklampszia lehet-e ezek után gyerekem?

Figyelt kérdés
Az első terhességem 34.hetében sajnos volt eklampsiám erős lefolyású rohamokkal. Azonnal megcsászároztak és a szülést követően is volt egy erős rohamom. Emellé társult toxémiabis. Bocsi ha rosszul írom le ezt a szót egyébként. Sajnos a kórházban egy minimális dolgot tudtam meg ezekről a dolgokról. Utána olvasgattam de semmi konkrét. Ezután lehet még gyermekem? Nagyon szeretnénk még egy babát de félünk hogy ebbe már bele is halnék ha újra megtörténne (az első is nem sokon múlt). Kit keressek fel szerintetek aki tudna ebben segíteni hogy végig vigyem gondtalanul a terhességet és a végén ne legyen baj? Vannak erre külön vizsgálatok ilyesmik? Mennyi az esélye hogy újra megtörténne? Természetesen sokkal inkább odafigyelnénk rám, vérnyomást sokkal rendszeresebben nézném és a korai tüneteknél már indulnék is a kórházba megelőzés céljából. De annyira jó lenne ha semmi ilyen rünet nem lenne, se semmilyen probléma. Ki volt már ebben a cipőben?
2023. nov. 2. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A preeklampszia más néven toxémia.

A preeklampszia pedig görcsös roham ami toxémiásoknál alakul ki.


Igen lehet még gyermeked.

Az sem törvényszerű,hogy a második terhességnél kialakul.

Van toxémia szűrés is, ami fizetős.


3 terhességet vittem végig, csak az első volt toxémiás.

2023. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja bocsi ezt nem tudtam, sajnos kevés infót mondtak el nekem. Az nem gond ha fizetős csak biztosan ne legyen. Te jártál külön ilyen vizsgálatra/szűrésre?
2023. nov. 2. 10:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szűrés csak azt mutatja meg, hogy kiakakul e újra, de megakadályozázni a kialakulást nem tudja. Hellp szindróma lett az elsőnél 35+2-n,a korai tüneteknél bementem, felismerték, fél nap után meg ahogy romlottak az értékeim, meg is császároztak. Szerencsére egészséges lett a lányunk. Most újból terhes vagyok, de nagyon az elején még, plusz gyógyszert kell szednem, jobban odafigyelni. Meg bízni...
2023. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem voltam se a második se a harmadik terhességnél, feleslegesnek tartom, mivel megelőzni nem lehet.
2023. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

A 12. heti genetikai mellé kértünk toxémia szűrést, ez nagyon magas kockázatot mutatott, a 15. hét óta szedek rá Aspirint, nagy eséllyel megelőzi, hogy kialakuljon.

Mindenképp konzultálj erről valakivel (Czeizel, Istenhegyi, bármelyik jó intézmény), biztosan minden kérdésedre kapsz választ!

2023. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha kezelve és szűrve van, akkor sok gyereked lehet 50 éves korig. Igen lehet még gyerekre.
2023. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3# Én is szedem, 6 hét óta. Én is ugyanezt javaslom, konzultálj dokival kérdező, aki ebben szakértő.
2023. nov. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Budapesten van néhány ismert szülész nőgyógyász, aki szakértő a témában.

Egyébként a statisztika egészen pontosan azt mondja, hogy 40% esély van rá, hogy újra kialaluljon. Ha elejétől szeded az aszpirin protectet, akkor 25%ra csökken. És tudod mennyi esélyed volt rá első terhességnél? Mindössze 4%. Szóval erősen romlottak az esélyeid.

Viszont számtalan pozitív történet van, ahol második/többedik alkalommal nem volt gond.

De sok olyan sztori is van ahol mégis pobléma volt az aszpirin ellenére is.

A legjobb amit tehetsz ha belépsz az erre létre hozott Facebook csoportba és ott közkézen forognak a szakavatott dokik nevei. Elmész az egyikhez, aki el fog küldeni egy rakás másik szakorvoshoz és mikor már minden eredmény és lehetőség a kezedben van akkor mérlegelsz, hogy mennyire szeretnél még egy gyereket.


Nekem 34. héten ért véget a terhesség preeclampsia miatt. (Az eclampsia az a roham, a pre meg az azt megelőző állapot). Szerencsésen megúsztunk mindent. Ennek már 5 éve. Én mindennek utána jártam és végül én nem vállaltam még egyet.


A témát világszerte kutatják, sajnos igazi áttörés még nem történt a témát illetően.

2023. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Benne van a pakliban ezt tudom. Sok oldalon fent vagyok a témával kapcsolatban rengeteg a pozitív sztori, de mégis inkább szakértő lenne aki megerősíthetne talán 100%-ig
2023. nov. 2. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!