Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szörnyű ez a légszomj a...

Szörnyű ez a légszomj a várandósság alatt. Más is van ebben a cipőben?

Figyelt kérdés

Hamarosan kezdem a harmadik trimesztert, de már vagy 3-4 hete van ez a szörnyű légszomj. Nem minden nap és nem mindig ilyen durván, de van. Most pl picit lepihentem, mert éreztem, hogy sok lesz a sok házimunka, mert elég nagy a hasam és már nyomja a tüdőm, gyomrom. Na és most megint előjött ez a légszomj hozzá meg a szívdobogás érzés. De a vérnyomásom jó, a pulzusom is, a cukrom is, szóval nem ezek okozzák, egyszerűen, csak néha jön és nem egy kellemes érzés.

Nektek is vannak ezek a tünetek? Na meg hát az, hogy a hasam már a mellem alatt kezdődik is rátesz egy lapáttal és még csak a 29.hetet fogom tölteni 🥴.


2023. nov. 16. 10:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
10-es (2-es)! Attól, hogy a "legtöbb esetben" az nem jelenti, hogy minden esetben. Szóval nem így kell alapból hozzáàllni olyanhoz, akiről semmit nem tudsz, de ha mégis ez a feltételezés (a hízás), azt lehet normális, kulturált, nem bántó módon is megkérdezni! Hidd el, szívesen válaszoltam volna akkor is rá normálisan, ahogy a te stílusod ellenére is én normális stílusban válaszoltam, hogy mennyit hiztam, nennyirol indultam. A stilusoddal volt a probléma,nem azzal amit leírtál, hanem azzal, ahogyan.
2023. nov. 16. 16:37
 12/13 anonim ***** válasza:
10es..igen aminek lehet a nagy része víz, amiről baromira nem tehet. Ja es a dietetikus is azt mondta fugg a kiindulasi sulytol is mi a normalis. Egy vekony nonel a 20kg akár normalis is lehet, nem ugy mint aki eleve túlsulyos . Mielott jonne a kritika en sem szedtem fel sokat terhrsség alatt, de az utolsó hetekben volt hogy 1 het alatt plusz 3 kg korul voltam..nyilván víz volt mrg perzse a baba nőtt.
2023. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
12-es, így van. Nekem anyukám nővéremmel 15 kilót hízott, de anyu 45 kiló volt vasàgyastól a terhesség elején. A nővérem túlsúllyal kezdte a terhességet es 6kg-ot hízott. Én egy tök átlag súllyal kezdtem és mivel már alig van hely a gyomromban, így enni is kevesebbet tudok, arra is figyelek, hogy amit eszek keveset az is egészséges kaja legyen és hogy a mostani hízásom mennyi lesz a végére, ki tudja, mert erre majd a vége felé tényleg rájön a víz, plusz amit addig a baba hízik, meg amivel több lesz a magzatvíz és a placenta és hát a dokim szerint a terhesség vége felé nem kizárt, hogy közel 1-1 kilosak lesznek a melleim is, mert hogy alapból sem kicsik, szóval az plusz két kiló, de nem jelenti azt ,hogy az hájként rajtam lesz jelen. Amúgy mióta várandós vagyok, a fenekem szinte eltűnt, vagy csak a nagy hasam mellett tűnik optikailag sokkal kisebbnek, de a lábaim, kezeim ugyanolyan vékonyak,mint mikor teherbe estem. Szóval szerintem eddig tök jól haladok és a baba is szépen növekszik, főleg a becsült súlya alapján ami tudom, hogy tényleg olyan érték ami nem pontos , de amekkora mozgásai vannak, hát nem hiszem, hogy egy pici baba van a hasamban 🙂.
2023. nov. 16. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!