Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak bennem van ezer félelem...

Csak bennem van ezer félelem a várandósság alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lombikosként ezer és egy dologtól rettegek bevallom. Első baba és az utolsó is sajnos, mert több lombikra nem érzem magam alkalmasnak, spontán meg nem szeretnénk esetleg a pár hónapos baba mellé egy "véletlenkét", mert erre is van bőven példa ugyebár.

Szóval mióta megtudtam, hogy sikerült a beültetés, na azóta kb mindenen rettegek. Pedig egyszer volt egy kis vérzésem az első trimeszterben, mint kiderült, a doki sokáig és nem túl finomkodva vizsgált és ez okozta. A lombik miatt egy rakat plusz gyógyszert kell szednem és félek, hogy vajon nem okoznak -e a babának gondot. Vérhigító, aszpirin protekt, Prednisolon, pajzsmirigy gyógyszer. Mondjuk a 24.héten a Prednisolont szerencsére elhagyhattam, a 28.héten pedig az aszpirin protektet is majd. Nem értem amúgy magam , mert minden genetikai vizsgálaton, minden ultrahangon mindent rendben találnak és tudom, hogy a simán fogant babáknàl is lehet probléma szülés alatt, után és a lombikos babák is lehetnek makk egészségesek, mégis bennem van, hogy vajon eleget teszek -e azért, hogy ez a baba egészséges, normál gyerek legyen.

Ti is vagytok ezzel így? Független attól, hogy hogy fogant a babátok? Hogy oké lesz-e vele minden? Hogy eleget tesztek-e már most érte? Hogy hogyan látjátok majd el úgy, hogy sosem volt még gyereketek? Ez főleg azoknak szól, akiknek egy gyermekük van, vagy most várják az elsőt. Légyszi ez ne az a kérdés legyen ,ahol gonoszkodunk, hanem legyünk megértőek egymással,mert szerintem a félelem ha sokan nem is vallják be, de ott van sokunkban.



2023. nov. 3. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%

A francert stresszelsz ennyit!

Majd épp ez okoz problémát a babának. Sőt, már jelenleg is hatással van rá! Gratulálok!👏

2023. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

1. Nem mindig véletlen a kis korkülönbség, vannak emberek, akik szeretik a babás éveket és úgy gondolják, a gyerekkel tesznek jót inkább, mint hogy a saját dolgukat könnyítsék meg.


2. A lombik a fogantatással kapcsolatos, onnantól ugyanolyan terhességnek számít, mint ha természetesen fogant volna. Nem veszélyeztetett automatikusan, mehet rendesen a szülés, a szoptatás, minden. Onnantól, hogy van szívhang, semmiben sem vagy különb.


3. Mi az, hogy NORMÁL GYEREK?! Ha lesz egy kis rendellenessége, kevésbé fogod szeretni? Értéktelenebb lesz? Azt ugye tudod, hogy később is kiderülhet bármi probléma? Hiába szülsz te egy árjagyereket, ha 5 évesen kiderül, hogy autista. Vagy akkor beadod intézménybe, mert nem “normál gyerek”? 🤦🏼‍♀️


Lehet, hogy csak a fogalmazási képességeiddel van probléma, de nagyon gáz, amit leírtál.

2023. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Felesleges lepontoznod mindenkit.

Nagyon fura a stílusod.

Egyébként az is aggódik aki a második harmadik gyereket várja.

Nem tudom miért hiszed,hogy egy anya csak az első gyereket félti,a többit nem.

Nagyon tulgondolod...normál gyerek....Hmmm

2023. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Nem aggódtam, pedig szorongó alkat vagyok. Más kapcsán szorongtam, főleg kapcsolatok téren tudok, de azt is próbálom kezelni relaxációval. Terhesség kapcsán eldöntöttem hogy minden rendben lesz és nem aggódtam
2023. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%

Már megint, hogy árad az empátia a juliska-mariska teamből...

Én megértelek. Nekem 5 spontán terhességből, 3 spontán vetélesem volt. Az okok nem derültek ki.

Ráadásul szülésznő voltam és tudtam sem a terhesség, sem a szülés nem egy romantikus lányregény.

Ilyen előzményekkel rettegtem mi történhet terhesség alatt, szülés közben és gyermekágyban.

2 makkegészséges gyerekem lett, problémamentes terhességekkel, könnyű szüléssel, gyerekággyal.

Azt javaslom próbálj ki valamilyen relaxációt, vagy keress fel egy szakembert, mert a stresszhormonok nem tesznek jót sem neked, sem a babának.

Ha egyedül nem tudsz ezzel a rettegéssel megbírkózni, mielőbb kérj segítséget.

Minden jót neked!

2023. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Mindenkiben van,ez természetes.Bennem is volt 4 vetélés után.De ezzel csak ártasz,szoval higgadj le,mert ha megszületik mégtöbb aggódni való lesz!
2023. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekem spontán második hónapban összejött, mégis végigrettegtem az egész terhességet. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy így sikerült, mikor annyi rémtörténetet hallok. Mindig volt valami bajom, itt görcsöltem, ott fájt, barnáztam kicsit. Azt hittem megnyugszom majd, ha elérem a 12. hetet, tévedtem. Akkor meg azért aggódtam, hogy nem érzem még, minden rendben van-e, azt hittem jobb lesz, ha majd érzem. Hát nem lett jobb, mert ha nem éreztem kis ideig, rögtön vert a víz, hogy jól van-e. Miért csuklik ennyit, normális-e. Miért mozog ennyit? Vajon nem tekerte-e magára a köldökzsinórt. Covid 2. hullám alatt voltam ráadásul terhes, rettegtem, hogy elkapjuk és lélegeztetőgépre kerülünk. Borzalmas volt, emiatt a terhességet egy véget nem érő aggódásként éltem meg. De tudtam, hogy ha velem lesz, ez jobb lesz, és így is lett, miután megszületett, és a karomban tudtam tartani, szerencsére ezek a borzasztó gondolatok elmúltak. Nem tudom, mi hozta elő ezt, hormonok, az egész pánikos légkör, na meg hogy ráértem aggódni, nem dolgoztam a járvány miatt. Nálad pedig a sok veszteség is hozzátett gondolom. Lehet, hogy ha nem vagyunk annyira bezárkózva, akkor kerestem volna pszichológust, neked még nem késő, tanulj az én hibámból :)
2023. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le, pedig a bunkó népség megérdemelné. Az az egy vagy talán kettő,aki normálisan válaszolt,nekik köszönöm. Egyébként, de, lombikosként veszélyeztetett terhes vagyok, ha hiszed ha nem nem tudom hányas válaszoló. De ezekre az undorító stílusban íródott kommentekre nem vagyok kíváncsi, szóval ez hiába vagytok meggyőződve róla nem engem minősít....
2023. nov. 3. 12:03
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Én nem éreztem ilyet, de nem kritizállak, szörnyű lehet ennyit aggódni. Kitartás, hidd el minden rendben van. Keress fel szerintem egy pszichológust.
2023. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13%
Aggódj csak! A gyerek érzi már...
2023. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!