Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kézzsibbadás? Alagút-szindróma?

Kézzsibbadás? Alagút-szindróma?

Figyelt kérdés

34 hetes terhes vagyok, és pár hete egyre erősödő zsibbadást érzek éjszakánként az ujjaimban. Főleg jobb kéz, de bal is. Egyszer régen, amikor rengeteget mászkáltam létrával, szintén ébredtem ilyesmire éjjel, akkor találtam rá az alagút-szindrómára, de az elmúlt mihelyt nem erőltettem többé. Most viszont nem csinálok semmit, és mégis éjszakáról éjszakára rosszabb, most már reggel kell neki 5-10 perc hogy újra érzékeljenek az ujjvégeim. Meg fájnak bizonyos mozdulatok, pl nem tudok egy vizeskancsót megemelni, mert ugyanúgy fájdalom, aztán zsibbadás.

Néztem hogy terhesség alatt ez szokványos lehet, de mit lehet tenni ellene? Nem vizesedek (legalábbis nem látom sehol), magnéziumot szedek reggel-este. Ha ez rosszabbodik szülésig, lehet a babát se tudom ellátni rendesen.



2023. nov. 17. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Attól még lehet vizesedés, hogy nem látod. És sajnos viszonylag gyakori a terhesség vége felé. És sajnos olyan is van, hogy nem múlik el szüléssel és akár műteni kell (nekem elmúlt és második gyereknél nem jött elő, de egy barátnőm járt így). De azért ez a ritka. Gyógytorna, manuálterápia még, amivel lehet próbálkozni, de legvalószínűbb, hogy szülés után magától elmúlik.
2023. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Szia a hátgerinced is nyomás alá kerül,terhelődik a terhesség alatt és ez fekvő helyzetbe még erősebben nyilvánul meg.
2023. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is volt terhesség alatt. Jóformán minden éjszaka arra keltem, hogy nem érzem valamelyik kezemet. Aztán szülés után ahogy jött, úgy múlt el.
2023. nov. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Nekem is volt, szules utan elmult. Dehogynem tudod a babat ellatni, ennel nagyobb fajdalmaid lesznek utana es meg ugyis menni fog, mert nincs mas valasztasod :D

Jo, nem biztos, de en szules utan ugy ereztem magam, mint akin atment egy vonat. Mindenem fajt.

Es ha csaszaros lettem volna, akkoris muszaj lett volna helytallni, az egy nagyobb mutet 🤷‍♀️

Ne izgulj.

2023. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Melyik okos pontozott le??Olyan szánalmasak vagytok 😂😅(10:17)
2023. nov. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet valóban vizesedés a fő oka, egyik éjjel/reggel sokkal rosszabb volt, és akkor alig tudtam hajlítani az ujjaimat. Most már napközben is előjön, főleg terhelésre.

Nem amiatt félek hogy a fájdalmak miatt nem tudom ellátni, hanem ez olyan jellegű, amitől konkrétan nem tudok dolgokat tartani, elejtem. Már így is kénytelen voltam valamennyire balkezesedni, a jobb nagyon erőtlen lett, csuklótájt.

2023. nov. 20. 10:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia,a karok erőtlensége utalhat porckorong betegségre is.De várd ki a terhesség véget,azután okosabb leszel.Reméljük elmúlik és csak egy ideg van elnyomva.Ha komolyabb a baj a gericeddel,azon is tudnak segíteni,nefélj.Próbáld meg élvezni a terhességedet.
2023. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha gerinc, akkor állva terhelődnek a porckorongok jobban és a felső szakasz sugárzik végig a karba, plusz mozgásra, főleg emelésre, hajolásra vagy esetleg hosszas rossz nyaktartásból való megmozdulásra (pl. számítógép, telefonozás) jön elő inkább, és nem pihenésre. Simán lehet tesztelni, hogy nyakforgatásra, csavaró mozdulatokra, hajlongásra fokozódik-e.

De az alapján, ami Kérdező írt, sokkal valószínűbb az alagút-szindróma, azaz, hogy a csuklóban lévő idegek szorulnak el akár minimális szövetközi vizedés miatt.

2023. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Korábban nem volt ilyen jellegű problémám, bízom benne hogy a terhesség miatt van. Nappal olyasmi mozdulatok fájnak inkább, mint a fogmosás, vagy egy tűzőkapocs benyomása. Csak remélem hogy szülés után hamar megszűnik, nehogy tényleg problémát okozzon a babával. Szerencsére a zsibbadás a kar bizonyos pózban való tartásával mérsékelhető ahogy észrevettem, már kezdek rászokni éjszaka...
2023. nov. 21. 08:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Azóta rendbe jöttél ?
máj. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!