Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kézzsibbadás? Alagút-szindróma?

Kézzsibbadás? Alagút-szindróma?

Figyelt kérdés

34 hetes terhes vagyok, és pár hete egyre erősödő zsibbadást érzek éjszakánként az ujjaimban. Főleg jobb kéz, de bal is. Egyszer régen, amikor rengeteget mászkáltam létrával, szintén ébredtem ilyesmire éjjel, akkor találtam rá az alagút-szindrómára, de az elmúlt mihelyt nem erőltettem többé. Most viszont nem csinálok semmit, és mégis éjszakáról éjszakára rosszabb, most már reggel kell neki 5-10 perc hogy újra érzékeljenek az ujjvégeim. Meg fájnak bizonyos mozdulatok, pl nem tudok egy vizeskancsót megemelni, mert ugyanúgy fájdalom, aztán zsibbadás.

Néztem hogy terhesség alatt ez szokványos lehet, de mit lehet tenni ellene? Nem vizesedek (legalábbis nem látom sehol), magnéziumot szedek reggel-este. Ha ez rosszabbodik szülésig, lehet a babát se tudom ellátni rendesen.



2023. nov. 17. 09:37
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Szia, szülés után hetek alatt lassan megszűnt, de volt azonnali jobbulás is, szóval nem okozott gondot a baba ellátása.
máj. 19. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!