Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszullétek ellen tuti praktika?

Rosszullétek ellen tuti praktika?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, de már lassan 3 hete csak kínlódás minden napom, nem tudok a munkámra koncentrálni, folyamatos hányinger gyötör, szédülés, görcsök. Néha esténként már az ájulás szélén vagyok. Próbáltam már szinte mindent, hideg cola, hideg citromos víz, keksz, ropi, főtt krumpli, B6, gyömbér, de semmi nem használ. Nagyon el vagyok keseredve. Vágytam erre a babára nagyon is, kérlek ne ítéljetek el, de már az abortuszon gondolkodom, pedig nagyon abortusz ellenes vagyok. Nem tudom hogyan lehet ezt bírni, se éjjelem, se nappalom, olyan vagyok, mint egy zombi.

Kérlek segítsetek tuti tippekkel, ami nektek bejött! Mit egyek vagy igyak vagy milyen gyógyszer lenne jó?:(


dec. 5. 08:55
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
56%
Pedig ez ilyen, ha megnyered éppen. Majd elmúlik. Nekem most a 22. hét körül. Elsővel megúsztam. Általában meg 10-12. Az abortuszos részért majd szétszednek, ne félj! Szégyelld magad!
dec. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
Nem szégyellem magam egy cseppet sem:)
dec. 5. 09:15
 3/50 anonim ***** válasza:
63%
Hát lehet jobb tényleg ha elengeded.. nehéz lesz mèg akkor is ha megszületik és hónapokig nem alszol többet mint 3 óra egyhuzamban..
dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
40%
Pedig kellene...
dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:
Nem a kialvatlansággal van bajom most sem, hanem a rosszullétekkel 0-24-ben.
dec. 5. 09:27
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a magnéziumot, de gyogyszertárból és mondd meg, hogy terhességi rosszullétre kell.

Amúgy meg lesz ennél rosszabb is, ha nem a hányinger akkor valami más.

dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
96%

Kérj segítséget az orvostól vagy a védőnőtől, ezért vannak.

Ha nagyon erősek a görcsök, azt főleg érdemes lenne orvossal megnézetni. Voltál már esetleg megállapításon? Méhen belül van?

Nekem a hányingert az csillapította, hogy ettem. Ez nem vicc. Csak akkor émelyegtem, ha kezdtem éhes lenni és mihánt pár falat volt a gyomromban, egyből jobb volt. Hányni nem hánytam mondjuk. Szédülés azután volt, hogy majdnem elveszítettük alacsony progeszteronszint miatt és napi 800 mg-t toltam magamba. Onnantól egyrészt másfél hónap szigorú ágynyugalom, másrészt állandó szédülés és pulzuskilengések.

Viszont!

Ha tényleg akarod a babát, akkor kicsit kapd össze magad. Elhiszem, hogy szarul vagy, megijeszteni sem akarlak, de ennél sokkal durvább is lehetne. Vannak, akik annyit hánynak hogy kórházba kerülnek. A fáradtság, émelygés teljesen normális tünetei a terhességnek. Én most a 26. hétben járok és hetek óta nem alszom, de ez is normális, részben a hormonok miatt van és részben nem hagy aludni a kisfiam. Ennem többször kell kis adagban, különben marja a sav a torkomat.

Abszolút nem akarlak leszidni, de ha egy kis szédüléstől meg hányingertől el akarod vetetni a babát, akkor azért nem akarhattad annyira... Mindenkinek vannak rosszabb pillanatai, de azért ezt erősnek érzem kicsit. Biztosan akartad te ezt?

dec. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
39%
Én is gondoltam az abortuszon :-) Kitartás. Nekem szülés után nem volt nehéz, simán ment a szoptatás (csak bimbóvédővel, de kit érdekel, 4 hósan elhagyta), szuperül aludt, nem lett hasfájós.
dec. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

Igen, biztosan akartam.

Nem kis szédülésről és hányingerről van szó csak ennél részeletesebben nem akartam leírni mit élek át nap, mint nap.

A nap 24 órájában ez van, konkrétan már olyan gyenge vagyok alig bírok mozdulni.

Természetesen voltam terhesség megállapításon és minden rendben van. Mindenképp fogok beszélni az orvosommal, csak érdekeltek a saját tapasztalatok is.

dec. 5. 09:35
 10/50 A kérdező kommentje:
Nem fogom szégyellni magam akkor sem. Azt gondolom ez mindenkinél más, nem igazán tudjuk egymás helyzetét átérezni, nem azt kértem, hogy az ősanyák jöjjenek és osszák az igét:D
dec. 5. 09:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!