Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért veszélyes a magzatra...

Miért veszélyes a magzatra nézve a műtéti altatás?

Figyelt kérdés

dec. 10. 21:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Mert a véráramon, méhlepényen keresztül ő is ugyanúgy megkapja az altatót. Császárnál azért preferálják a gerincközelit, mert az nincs hatással a babára. Ha anyuka altatva van a baba is alva jön világra és az adaptáció szempontjából nem túl előnyös.
dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy az első írta.

Az altató a babára is hat. Úgy elég nehéz felmérni az Apgar értékeit, hogy megfekelően alkalnazkodik-e a kinti világhoz. Így pl az aranyórás szoptatás sem igazán kivitelezhető egy bealtatózott babával.

dec. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%
Altatás után császárnál nem fog felsirni sem. Ami pedig oxigénhiányhoz es kb életre szóló nyomorúsághoz vezet(het).
dec. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Surgossegi csaszarom volt altatasban. A gyerek fel sírt. Hallotta a férjem és mondtak is. Teljesen egezseges gyerek pedig kora szulott volt. 35. hét.
dec. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
4 szerencséd volt, az én ismerősöm ragaszkodott az altatáshoz, most Pestre hordják a 3 hetes babát, hogy kiderüljön, egyáltalán életképes maradt-e.
dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
5-ös: de miért ragaszkodott az ismerősöd az altatáshoz? Ez így dúrva
dec. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
6 mert könnyebbnek gondolta így, és hiába mondta neki az orvosa még a terhesgondozás alatt, hogy NE, sürgősségi császár lett és kérte az altatást, mert az "anyjának az epidurál miatt fáj a dereka mai napig"... Nagyon szomorú eset.
dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Szóval akkor nem vagyok életképes. :D Altatásos császárból születtem, egyik unokatestvérem is, az ő testvére is altatásos császárral szülte mindkét gyerekét, mert a gerincérzéstelenítés nem jöhetett szóba nála és éppen a gerincproblémája miatt nem is szülhetett hüvelyi úton, legjobb barátnőm is altatásos császárral jött a világra. Mind az öten egészségesek vagyunk és én is felsírtam születésem után, pedig pont azért császározták anyámat, mert leesett a szívhangom. Egyébként itt egy videó sürgősségi császárról, 22 percnél köldökzsinór-előreesés, 24 percnél megszületik a baba és SÍR. https://www.youtube.com/watch?v=N16UwGjsqDk Sokkal jobban bekábulnak viszont a picik, ha az anya kéjgázt szív vajúdás és kitolás alatt. Ez Angliában teljesen általános, még otthonszüléshez is visznek a bábák kéjgázt. Veszélyeztetett terhesként, vérezgetve otthon fekszem, olvasok és ilyen videókat nézek (my guilty pleasure). Középső fiam sem sírt fel, de ő azért, mert rohamos szüléssel, köldökzsinórral a nyakán jött a világra és nem volt ideje adaptálódni, meg hát tiszta lila volt szegénykém feje. Teljesen jól van, a napokban lesz 5 éves. :)
dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Lepontozhattok nyugodtan, attól még így van.

Kérdezd meg az orvosod, ajánlja-e, és miért nem. Az hogy nem minden esetben történik ez, nem vigasztalja azt, akivel mégis megtörténik.

Gondolom ott is az orvos mondta hogy ne, a "barinők" meg mondták hogy jajj hát nekem nem volt semmi... De volt, óriási mákod volt.

Aztán most nézegetheti magát meg a gyereket, mert az orvos helyett a laikusokra hallgatott. Nekem is megmondta a nőgyógyászom, hogy ha császár lesz, véletlenül se engedjem az altatást. És ezért, hogy fel tudjon sírni.

Nem lett császár, de hülye lettem volna az orvos által javasoltat figyelmen kívül hagyni, mert Juci azt mondta.

dec. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Jaj, és van még egy ovis anyuka is, őt azért altatták a második császárnál, mert nem hatott a spinális érzéstelenítés és üvöltött, tépkedte ki magából az infúziót fájdalmában, mert érezte a vágást. Szegény szólt előtte, hogy nem zsibbad, mint az elsőnél, mégis elkezdték az operációt. Mondjuk azt nem tudom, hogy felsírt-e a kisfia, de az biztos, hogy ő is ugyanolyan egészséges, mint a spinális érzéstelenítéses műtétből született bátyja.
dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!