Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szeretek kismama lenni....

Nem szeretek kismama lenni. Sokan nem értenek meg. Tényleg sz*r ember vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Lombikkal sikerült a baba, nagyon sokat küzdöttünk érte. Igazából a terhességet sem mondhatom, hogy annyira megsínylettem volna. Az első 16 hétben volt émelygés, de az sem egyfolytában, szóval birható volt.

De ugye veszélyeztetett terhes lettem , és az első trimeszterben 3szor, majd a 15.héten még kétszer véreztem be. Szóval itt elkezdődött a stressz. Amúgyis sajnos stresszelős fajta vagyok , plusz a sok év küzdelem és úgy, hogy megbeszéltük a férjemmel, ha most nem jön végre össze a beültetés akkor ennyi volt.

Szóval aztán sorra jöttek a gondok, volt hüvelygyulladàs, amire senki nem tudott egy normális kúpot vagy bármit írni, ami ne irritált volna, aztán kiderült, hogy túl kevés a magzatvíz, aztán meg hogy túl sok. Eközben a baba persze és hála istennek szépen fejlődött és már mocorgott is ahogy kell, a méretei tankönyvbe illőek a mai napig (kopogjuk le, még amúgy nem szültem). Aztán ijesztgetni kezdtek, hogy lehet van valami fejlődési rendellenessége, azért lett hirtelen több a magzatvíz, ami miatt Pestre mentünk egy nagyon átfogó genetikai ultrahangra (előtte az összes genetikai tökéletes volt), ott is az derült ki, hogy egészséges a baba. Aztán jöttek a 24.héttől a haskeményedések, amik most a 34.héten is megvannak, és akkor azzal riogattak, hogy nyilni fog a méhszàj, koraszülés lesz, stb. Azóta is teljesen zárt (ezt is kopogjuk le). És akkor itt vannak azok a dolgok, hogy a lombik miatt egy rakás gyógyszert kell/kellett szednem, hogy vérhigítóznom kell, hogy légszomjam van 50m után, hogy össze vissza ver a szívem, pedig minden okés vele, hogy most is végig tudnám aludni az egész napot, hogy semmi energiàm, hogy a savam az egekbe, szóval már minden zavar bevallom . Kérlek, ne értsetek félre, iszonyúan várjuk a kisbabánkat, de annyi minden dologról nem is tudtam mielőtt terhes lettem végre, hogy ez tök normális terhesen, mert senki nem beszélt róla, mert mindenki csak a szépet mutatja , hogy most vágott pofon ez az egész. És tudom, majd ennél nagyobb szívás lesz, ha olyan lesz a természete a babának, hogy nem tudunk pihenni, vagy hasfájós lesz, vagy bármi. De tényleg már azt érzem, hogy annyira szeretném őt kint tudni, hogy lássam, kitapasztaljam, mi a baja, mert így csak érzem, hogy mozog, de semmi nem biztos számomra így, a sok beültetés, vetélés után.

Lehet, ez most picsogàsnak tűnik, de alig várom, hogy vége legyen a várandósságnak és végre a kezemben tarthassam a babát egészségesen és végre én is visszakapjam (idővel) a testem fölött az irányítást.

34+5 hetes, 37 éves kismama vagyok.


dec. 21. 17:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, nem véletlenül terhesseg az egyik kifejezés az állapotosságra. Bizony lehet terhes is.
dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Egyes, tudom. Csak körülöttem mindenki kb ufónak néz, mert nekem is ez a véleményem és ezt ki is merem mondani.
dec. 21. 17:22
 3/23 anonim ***** válasza:
12%
Mert saját magad hiányzol az életedből és nem támogató, empatikus a környezet, amiben vagy. Ezen tudsz változtatni. Ha akarsz.
dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem negyedannyi problémám sincs, mint neked, mégis rühellem minden egyes pillanatát, hogy őszinte legyek. Nem gondolom, hogy ezt szégyellni kéne. Csomó olyan dolgot megteszünk az életben, amit nem élvezünk, sőt, egyenesen gyűlölünk csak azért, hogy elérjünk valamit, amit viszont szeretnénk. Szeretnéd a babát, várod, majd szeretni is fogod, ennyi a lényeg.
dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűlöltem az egészet A-Z-ig. Minden napot, minden percét, még úgyis, hogy alapvetően nem volt "problémás" terhesség.


De utáltam az émelygést, a hányást, a rosszulléteket, a viezesdést, savat, hogy kétpercenként pisilni kell és a többi :D


A babával semmi baj, alapvetően nyugis, és őszintén: inkább nem alszok egy éjszaka 5 óránál többet, mint 12 órán keresztül émelyegjek egy nap.

dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm négyes 🙂. Hát igen, én is ismerek 1-1 olyan kismamát, akinek egyből összejött, nem volt rosszul sem, a szülés is pikk pakk megvolt, aztán mégis azt mondja, nem csinálnà újra. Szóval akkor érthető vagyok ezek szerint én is. Csak hát vannak ,akik nem értik meg azt, hogy valakinek nem habos torta a várandósság.
dec. 21. 17:56
 7/23 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm ötös! Valahogy bennem is ez van. Hogy legyen kint épségben, lehetőleg én is maradjak ép amennyire lehet, aztán utána majd mindent megoldunk. Mert ez ,hogy nem az én kezemben van a gyeplő a testem felett és mindig mások (védőnő,orvosok) mondják meg mit csináljak, mit vegyek be, hogy jobb legyen, ez is szörnyű nekem.
dec. 21. 17:59
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

Miert kell szetkurtolni boldog boldogtalannak, hogy, hogy vagy ?

Miert kell masokkal foglalkozni ? " nem ertenek meg " Es ? Ki nem sz@rja le ?

dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én sem szerettem terhesnek lenni,pedig éveket vártunk rá. Igazából én arra is gondolok,hogy amiatt is van,hogy nyilván hallottam én is olyanról,aki nehezen viselte,de nálam egytől egyig minden kolléganőmnek,minden barátnőmnek álomterhessége volt,cukormázas,egyből összejött,a végéig csak a hasa nőtt és ennyi,tökéletes szüléssel. Nyilván tudtam,hogy bármilyen lehet,de abban reménykedtem,hogy majd nekem is ilyen cukormáz lesz. Utána persze jött az elejétől kezdve minden,hetekig vérzés,kinyílt méhszáj,minden 4. héten találtak valami hüvelyi gondot,gyulladást,felfázást mellette,a vesém begörcsölt,majd elszállt vérnyomás,35 hétre jött,tehát még a vége se volt szuper,pedig a 30. hét után nyugodt voltam,úgy voltam minden oké lesz,időre jön. Kicsit el is voltam keseredve,hogy annyi évet vártunk rá és küzdöttünk érte,hogy legalább egy átlagos terhességet megérdemeltem volna vagy legalább a szülést,de sajnos így alakult. De kárpótol minket Ő és hogy egészséges lett. :) Most vagyok kismama a másodikkal,még csak a 15. hétben,de már 9 nap kórház,3 hetes vérzés megvan,úgyhogy sajnos nincsenek jó reményeim. Több terhességet nem szeretnék és nem is vállalok be,de kettőt szerettünk volna és sajnos máshogy nem kivitelezhető.
dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Azért a szűk családi körömet, akik eléggé közel állnak hozzám, nyilván beavatom az érzéseimbe, mert őket is érdekli mi van velem ennyi év szenvedés után most, hogy sikerült. Meg amúgy miért ne mondhatnám el bárkinek? Ez olyan dolog, mint hogy sokan szégyellik, hogy lombikosak. De miért kellene ezt szégyellni és titkolni? Na én azt sem titkolom, hogy nem szeretek terhes lenni. De nem gondoltam, hogy páran a családból, környezetből úgy reagálnak erre ,ahogy. És picit rosszul is esik nyilván, mert ők fontosak nekem, így nem is tudom lesz*rni a véleményüket .
dec. 21. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!