Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye, ez nem jelent rosszat? ...

Ugye, ez nem jelent rosszat? Légyszi, ne nézzetek hülyének! Tudom, nem lesz könnyű 🤣

Figyelt kérdés

Menstruáció előtt szokott nőni az államon, mindig ugyanazon a ponton egy pattanás. Terhesen nem lettek pattanásaim, csak ilyen kicsi ronda mitesszerek, meg minden egyéb rondaság. (Vetélés lett.) Most újra terhes vagyok, megint a kis gusztustalan mitesszerek jöttek. De most, 7 hetesen megjelent ott a pattanás, ami menstruáció előtt szokott.

Akinek szokott lenni menstruáció előtt, volt ilyen, hogy egyszer csak terhesen is random megjelent ugyanott?



dec. 31. 11:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még a terhesség elején tartasz, bármilyen tünet lehet, hiszen változnak a hormonok. Az első időkben nagyon sokszor hasonlók a pms és terhességi tünetek.

Kívánom, hogy sikeres várandósságod legyen!

dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos, ez se indult túl jól. Veszélyeztetett vagyok. Mindenen is parázom☹️

Azért már nem annyira az eleje. Azon nem is lepődtem volna meg, ha a nem várt előtt, vagy azokban a napokban jött volna ki, mert ugye sok a hasonlóság, pl.magas progi szint. Na, de már lassan a másodiknak nem kéne megjönnie és hetek óta progit szedek, abban már nincs nagy változás. A hcg nagymértékű növekedése is kezd már ilyenkor lassulni.

dec. 31. 11:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
7 hét még az eleje, itt még belefér szinte minden. A stresszel sokkal többet ártasz most, próbálj megnyugodni és csak pozitívan gondolkodni. 🥰
dec. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Az első terhességemnél nagyon ronda volt az arcom, kozmetikushoz is jártam már, de az se segitett. Most a másodikat várom és alig van 1-2. Én 2x vetéltem, de a második után kiderűlt, hogy PM alúlműködés miatt. Szednem is kellett most progit a biztonság kedvéért, de szerintem anélkül is maradt volna.

Miért vagy veszélyeztetett? Egy vetélés miatt nem vagy az. Nekem mondom PM alúlműködés, astma, állandó vesekő és görcs, 2 vetélés és mégse vagyok az, mert a gyerek fejlődik rendesen, nem vérezgetek és semmi.

dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egészségügyi szakember, de megpróbálok segíteni a tapasztalataid alapján. Az egyes emberek bőre eltérően reagálhat a terhességre, és a hormonális változások különböző hatásokat gyakorolhatnak ki.


A hormonok, például a terhesség alatt termelődő progeszteron és ösztrogén, jelentősen változnak, és ezek a változások befolyásolhatják a bőr állapotát is. Ezen változások hatására pattanások, mitesszerek és más bőrproblémák is kialakulhatnak.


Ha már korábban tapasztaltál állon megjelenő pattanást a menstruáció előtt, és most terhes vagy, elképzelhető, hogy a hormonális változások miatt ez a minta ismétlődik. Az állon megjelenő pattanások nem feltétlenül jelentenek rosszat, és sokszor az egyszerű hormonális változások is okozhatják őket.


Mindenesetre, ha aggódsz vagy ha a bőrproblémák intenzívebbé válnak, mindig érdemes konzultálni egészségügyi szakemberrel. Ők meg tudják vizsgálni a helyzetet, és szükség esetén további tanácsokkal vagy kezelési lehetőségekkel tudnak segíteni.

dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
11 hetes vagyok, nálam pl nagyon változó, az elején iszonyú ronda volt az arcom, rohantam is megvenni a legjobb takarású alapozót, majd most már visszaállt kb a normál állapotába, tehát hol előjön pár pattanás, hol semmi, de szerencsére nem ilyen nagyon csúnyák
dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#4! Gondolom, alapból a korom miatt, mert már az 1.ügyeleti látogatásom azt írták rá, pedig akkor még teljesen egészséges, korának megfelelő terhességnek látszott.

Közben van egy ritka betegségem akut fázisban. Jelenleg kezeletlen, mert az ünnepek alatt senki nem foglalkozik vele, a szokott gyógyszert meg nem szedhetem.

Az általam számolt minimális terhességi korhoz képest 1-2 nappal le van maradva, illetve keletkezett egy hematóma, ami miatt vérezni kezdtem. Szerencsére, az egész jó helyen van, a petezsák alatt, de ez az egyetlen jó hír. Most 1hét pihenés és várakozás. Van időm rettegni 😁

Köszönöm a nyugtató szavakat mindenkinek.

dec. 31. 12:47
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

4# Jó neked,más viszont veszélyeztetett,még egy lombikos is akinek a sokadik sikerült és nem fogja a szomszéd Piri miatt nem kiírni magát,ha az orvosa ezt javasolja. Sőt valaki 2 közvetlen vetélés után,mert neki fontosabb a pici és aggódik. Én heteken át vérző hematóma miatt voltam,aminél 2 hetet kórházba is fektettek. Lassan azt írod már,hogy az sem az...:D Miért is nem mentem dolgozni az ömlő vér mellett. Még jó,hogy ezt orvos dönti el és nem Pirike itt. Mondjuk megnéznélek vesekő okozta rohamnál,ahol felállni nem bírsz konkrétan,hogy bemész szépen 12 órázni. :D

Kérdező,sikerült azóta immunológust találni? Egyébként nekem is jött ki az első terhesség alatt és most is. Hormonális,ahogy írták. Ne aggódj! :)

dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jelentős hormonváltozásokon megy át egy nő a terhessége alatt és utána is, így teljesen benne van, hogy ragyás lehetsz. Az első várandósságomnál iszonyat nagy pattanásaim jöttek ki 2-3, meg mellé sok apró, nem ismertem magamra, aztán a második trimeszterre ez kb. elmúlt. A jelenleginél semmi ilyesmi nincs egyelőre, ellenben a nulladik pillanattól borzasztó hányingerem van az erős szagoktól.

Hát ez ilyen. Szerintem be keresgélj magadban tüneteket semmilyen lehetséges végkimenetelre. Inkább mantrázd magadnak, hogy minden rendben lesz, képes vagy rá és bízol a testedben. Ez egy nagy dolog a szervezeted számára, ne a "hibákat" keresgéld, hanem bátorítsd magad.

dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8! Hát, igen. Egyébként nem vagyok táppénzen, mert nincs is munkahelyem. Akkor dolgozom, amikor akarok, meg tudok. Mielőtt kitörne a pánik, hogy mekkora táppénz csaló vagyok🤣

Nem, feladtam. Tényleg mindent végig hívtam az országban. Kiderült, hogy melyik kórházba tartozom területileg "immunológiai szempontból." Ilyen is van, mint megtudtam. A gyökerek mellé teszik a telefont. Egy csörgés után foglaltat jelez, kivétel nélkül mindig. Az elmúlt 2 hétben meghallhallgattam Bach-tól Mozart-ig mindent. Életemben összesen nem hallgattam ennyi komolyzenét. Szóval elegem lett. Beletörődtem, hogy ebben az országban nyugodtan megdögölhetsz. Az enyémnél nagyobb problémákkal se látnak el. Miért pont az én nyomorom érdekelne bárkit is?

Félreértések elkerülése végett, nem a pattanással járó esztétikai problémák érdekelnek. Az se zavar, ha 3 fejem nő 🤣 Kifejezetten attól ijedtem meg, hogy hormonálisan valami gondot jelez, ami nem összeegyeztethető a terhességgel.

dec. 31. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!