Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtti utolsó napokban...

Szülés előtti utolsó napokban ti is antiszociálisak lettetek?

Figyelt kérdés

Sajnos pont bele csúszott a terhességem vége a karácsonyi időszakba, így amúgy is fennforgás volt nálunk. Azt hittem mire lemennek az ünnepek, végre nyugi lesz, erre a férjem tesói folyton jönni akarnak át, hogy még egyben lássanak. Egy részemnek jól esik, viszont mellette frusztrál is és mar nem igazán akarok sokszor a saját szüleimmel telefonon sem kommunikálni. Pedig alapvetően egy elég szociális, extrovertált ember vagyok.

Most vagyok 38 hetes 5 napos.



Ti is átéltetek hasonlót?


jan. 1. 11:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon. Idegesített mindenki, hogy folyton kérdezik egyben vagyok-e, szoptatni így meg úgy kell, a kórházban ez szokás, férfi családtagoktól hogy biztos nem-e ikrek, meg a sok "bölcsesség". Kikapcsoltam a telefont és elvonultam a világ elől, egész nap simseztem. Szülés után kb 8 hétig még bennem volt a "mindenki hagyjon békén" érzés, azután elmúlt, újra szívesen mentem emberek közé vagy álltam le beszélgetni.
jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően nem vagyok antiszoc, de a terhességem alatt nem szívesen voltam emberek között. A férjemmel, a nagyon közeli barátnőimmel jól éreztem magam, de annyira utáltam, hogy mindenki a terhességről kérdezett, nagyon intim részleteket akartak tudni, meg osztogatták a kéretlen tanácsokat, hogy azt utáltam. Folyamatosan jöttek volna rokonok, akiket 10+ éve nem láttam, meg a férjem családjából is hirtelen fontos lett volna megismerni engem, de nem bírtam. Mikor valami huszadik unokatesója kezdett nekem írogatni, hogy mennyit híztam, meg vannak-e striáim, hát menekültem még messengerről is.
jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Egyik terhességnél sem, pedig alapból eléggé antiszociális vagyok. De akkor inkább örültem a társaságnak, hogy körülvesznek családtagok. Lehet azért, mert tudtam, szülés után ez sajnos meg fog változni.
jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kell lepontozni azokat, akik úgy érzik, hogy terhet jelent ebben az időszakban a közösségi élet, a család, a barátok és csak a saját kis életükre es a kisbabájukra akar/bír csak koncentrálni.

Tudod, én is így vagyok vele.

Egyrészt sokkal érzékenyebb vagyok és mindenen megbántódom, illetve egyszerűen idegesít mindenki. Nem tehetek róla,de kerülöm őket.

És igen, a sajat családom, a párom családja, a barátaim, ismerősök. Nagyon nehéz magamban helyre tenni, hogy nincs mögötte rossz szándék, de van, ahol igenis szándékos szúrkálódás van.

Idegesített az, hogy folyton kérdezik hogy vagyok, hogy jajj de kicsi még a hasad, jajj de nagy a hasad. Jajj biztos ikrek (a sokadik ultrahang után hogy az istenbe lennének már ikrek) aztan a sok kéretlen tanács: " Majd megtudod" meg a "Ha egy tanácsot elfogadsz, akkor..." kezdetű mondatok.

A sok jó akaró, akik még ki sem jött a gyerek de már azon pörögnek hogy sokat akarnak majd vele lenni, babusgatni. Hát gondolom magamban ilyenkor, hogy a hátam közepére sem kívánom a sok rokont, aki majd beállít és elvárja, hogy ezért legyünk hálásak, szolgáljuk ki és elmondhassa a kéretlen tanácsait. Kijelentettem, hogy se a korházba se ide ne jöjjön senki az elején, amikor még az a kis picike kis élet épp hogy kibújt, ismerkedünk, azt sem tudom merre vagyok arccal előre, félünk az ismeretlentől, az újtól és igyekszünk erőnkön felül helyt allni friss anyukaként, feleségként, közben még regenerálódunk.

Szóval nem vagy egyedül ezzel es igenis nyugodtan mondj nemet, vonulj el és alakitsd úgy, ahogy az neked/nektek jól esik. Ha valaki ezt nem érti meg, annak semmi keresnivalója az életedben.

jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen így érzek 14.es.

#7es voltam.

jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is befordultam a végére és hogy is mondjam. Tojtam magasról mindenki más bajára, teljesen befelé fordultam. Szerintem nagyon jó dolog volt, hogy ezt megengedtem magamnak, tudtam önző lenni és azt mondani, hogy most az egyszer csak az számít, hogy nekem jó legyen. Azóta sem volt erre lehetőségem és gyerek mellett erre nagyon sokáig nem is lesz még.

Egyébként ha mélyen belegondolsz, az állatvilágban is egyfajta előjele a szülésnek, hogy a mama elvonul, elbújik, nyugalmas helyet keres, ahol világra hozhatja a kicsinyét, stb. Semmi természetellenes nincs abban, hogy mi is így érzünk.

jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már mindenből elegem van.😅

38+6..

Kitartást!🥰

jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Kitartást neked is 17es.🙏
jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a végén kaptam a millió megkeresést, hogy "Egyben vagy még?" Erre nem tudtam már normálisan válaszolni. Meg a "Majd ha megszületik x meglátod, hogy..." tanácsokat. Ettől menekültem már és a férjemnek adtam át, hogy rázza le a rokonokat. Odáig jutottam, hogy a szülés időpontját se mondtuk el, mert nem akartam pár órás baba mellett telefonálgatni. Aznap este szóltunk mindenkinek.

Később az első hetekben a közeli rokonok akkor akartak jönni, amikor nekik jó, nem számított, hogy hogy vagyok. Emiatt nem fogadtunk senkit hetekig.

jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, mindenkinek zöld kezet adtam, nem tudom ki/kik a lepontozók.
jan. 1. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!