Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire rossz dolog...

Tényleg ennyire rossz dolog lány gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 35 hetes terhes vagyok első babánkat várjuk a férjemmel, egy gyönyörű kislányt. Volt egy veszteségem már akire nagyon sokat vártunk, de sajnos el kellett tőle búcsúzni.. ez miatt nagyon magam alatt voltam, így amikor kiderült, hogy újra várandós vagyok, újra reményt éreztünk. Mindegy volt nekünk, hogy fiú vagy lány, csak legyen vele minden rendben és a kezemben tarthassam 9 hónap múlva. Még az elején mindenki mondta:

"jaj de jó lesz, ha fiú lesz. "Fiúnak kell lennie!"

"Lányokkal nehéz..."

"Úgyis fiú lesz, muszáj annak lennie."

Eljött a 16. ultrahang ahol az orvos közölte, hogy fiút lát. Boldog voltam én is és a párom is. Úgy döntöttünk, hogy tartunk egy babaváró bulit ahol felfedjük a család előtt. Sokan úgy is készültek, hogy ajándékba kék cuccokat, fiús játékokat adtak..

Megjegyzem, hogy én mindig is lányos anyuka akartam lenni és a párom is végig azt érezte, hogy a csöppség lány lesz.

Lezajlott a buli, mindenki örült és oda vágták nekem folyamatosan, hogy: "na látod, tudtam én! Nem nem is lehetne más..." És a többi megjegyzés. Én azonban biztos voltam benne, hogy kéne még egy UH, mert érzem, hogy nem lehet fiam.. valahogy volt egy megérzésem..

Eljött a 20. UH. A második genetikai. Izgultam, hogy az én kis szépségemmel minden oké legyen. Az orvos megállapította, hogy mégis lányt hordok a szívem alatt, látja a méhét. Nem is lehettem volna boldogabb, az autóban haza felé sírtam a boldogságtól. Ám ekkor jött a fájdalom.. elmondtam a családnak, barátoknak, ismerősöknek, hogy mégis lány és ezek fogadtak: "ugye most viccelsz?"

"Ezt nem mondod komolyan??"

"Hát ezt jól be****tad"

"Biztos ez??"

"Én már nem hiszem el.. csak ha kijön"

Azóta sírva tudnék fakadni ugyanis folyamatosan azt kapom, hogy a lányok rosszabbak, hogy a lányok hisztisebbek, és kapom a sajnálkozó tekinteteket, hogy "ne aggódj talán a második hátha fiú lesz.."

Miért annyira rossz ha lányom születik és nem fiam?

Mi ez mostanában és miért kapom ezeket a megjegyzéseket? Annyira tud fájni... Ilyenkor össze szorul a szívem, hogy az én gyermekemet akkor nem is várja már a rokonság, ismerősök annyira? És hogy mi a francért kell röhögni, amint kiderül , hogy lány lesz. Kérlek mondjátok meg , hogy akit értek ilyen szavak amikor terhes volt akkor ti hogy kezeltétek?

Én ugyanis csak örülök, hogy egészséges kislányt hordok a szívem alatt a veszteség után...



jan. 9. 15:25
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%

Nem hisztisebbek

Ez nem némi kérdés

Nekem a lányom brutál jó kisbaba volt,és most 10 évesen is nagyon jó lány

A fiam két éves lesz,no ő egy kisordog.

jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
89%
*nemi
jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem tudom hogy te hol élsz de nálunk pont fordítva van.


Nekem kisfiam lett, de a babaváró majdnem mindenki kislámyra tippelt. Még a szomszédnak is mikor mondtam hogy kisfiú az volt a reakciója "azt hittem kislány lesz".

A környezetemben mindenki aki mostanában szült kislányt szeretett volna.


De nézz csak szét a játék részlegesen mennyi a lányos és mennyi a fiús játék, vagy a ruha részlegen mennyi a lányos és mennyi a fiús ruha.

De bármiben... Babafészekből, pelenkázólapból, textil pelenkából mennyi a lányos és mennyi a fiús mintából a választék.


Babaként mindenhol a lányok vannak preferálva.

jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és, hogy leírtad a tapasztalatod. Végre valaki aki nem riogat. Nem is értem mire fel tényleg ez a rosszallás...
jan. 9. 15:34
 5/52 anonim ***** válasza:
94%

Ez személyiségfüggő ki mennyire hisztis. Illetve attól is függ ki milyen elvek mentén neveli. A mi lányunk a külvilágnak hisztis, de mi úgy gondoljuk, hogy a hiszti segíti őt a feszültséglevezetésben, így mi engedjük neki, hogy kijöjjön és csak határt szabunk ha kell illetve támogatólag mellette vagyunk, amikor már kitombolta magát és újra tud kapcsolódni.

A férjem első házasságából született fiai ugyanúgy tudtak kiborulni és földön fetrengeni.

jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
96%

Te milyen kretének között élsz?

A mai világban senkit sem érdekel igazán, hogy milyen nemű lesz a gyerek.

Nem középkori királykisasszonyok vagyunk, akiknek mindenáron trónörököst kell szülni.

Hogy egy gyerek mennyire könnyen kezelhető az meg nem nemek kérdése.

jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámmal voltam így.

Kislányt szerettünk volna a férjemmel, de a megérzésem fiú volt.

Amikor elmondtam anyámnak a 12. heti után, hogy valószínűleg kisfiú, akkor teljesen el volt szomorodva (2 öccse volt, és elég traumatikus gyerekkora volt, az egyik meghalt 9 évesen, a másik pedig mindig koszos és verekedős volt..)szóval ő nem kifejezetten örült a hírnek, hogy fiam lesz.

Aztán a 18. heti genetikain közölték, hogy nem láttak semmit, ami fiúra utalna, úgyhogy inkább lány. Azt is elmeséltem anyámnak, akkor majd kicsattant örömében.. aztán elmentünk babamozira, ahol egy kis noszogatás után egyértelműt villantott a fiam.

Akkor anyukám “beletörődött” a fiúba, de minket már semmi nem érdekelt azon kívül, hogy egészséges legyen.

Persze a neveinket is leszólta folyamatosan, meg közölte, hogy nincs is szép fiú név stbstb.

Aztán megszültem.

Kiköpött anyja lett a gyerek, számunkra egyszerűen mindenhogyan tökéletes.

Anyukám meglátta, szinte ordítva sírt, hogy milyen nagyon szép, nem is tudta, hogy kisfiú is lehet ilyen gyönyörű blabla. Imádja, rajong érte, le sem lehet lőni, mindenkinek büszkélkedik vele..

Úgyhogy “helyreállt” a rend.


Én pedig gratulálok a kislányotokhoz, és tojj le mindenkit magasról, akinek baja van a nemével. Ne érezd magad egy negyed pillanatig se megbántva miattuk.

Könnyű szülést neked, és jó babázást.

jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is 3-as válaszoló. Szigetszentmiklóson lakom. Igen tudom és látom a boltokban is és mikor ilyen helyen vagyok a párommal akkor még ő is el van olvadva. Mégis a közeli ismerősöktől, rokonoktól látod mit kapunk... Ez fáj nagyon. El sem hinnéd a környezetemben van olyan idióta is aki konkrétan elmesélte nekem, hogy ők most nem szexelnek ebban a hónapban, mert a kínai naptár szerint lány lenne akkor... 28 éves az illető megjegyzem...
jan. 9. 15:37
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok.. még annyit hozzátennék, hogy a kisfiam néha jóval hisztisebb, és “drámakirálynősebb” mint a barátnőm kislánya.. :D
jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Hát látod.... És igen ezt én is tudom.. mégis kapom az ívet...
jan. 9. 15:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!