Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire rossz dolog...

Tényleg ennyire rossz dolog lány gyereket szülni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 35 hetes terhes vagyok első babánkat várjuk a férjemmel, egy gyönyörű kislányt. Volt egy veszteségem már akire nagyon sokat vártunk, de sajnos el kellett tőle búcsúzni.. ez miatt nagyon magam alatt voltam, így amikor kiderült, hogy újra várandós vagyok, újra reményt éreztünk. Mindegy volt nekünk, hogy fiú vagy lány, csak legyen vele minden rendben és a kezemben tarthassam 9 hónap múlva. Még az elején mindenki mondta:

"jaj de jó lesz, ha fiú lesz. "Fiúnak kell lennie!"

"Lányokkal nehéz..."

"Úgyis fiú lesz, muszáj annak lennie."

Eljött a 16. ultrahang ahol az orvos közölte, hogy fiút lát. Boldog voltam én is és a párom is. Úgy döntöttünk, hogy tartunk egy babaváró bulit ahol felfedjük a család előtt. Sokan úgy is készültek, hogy ajándékba kék cuccokat, fiús játékokat adtak..

Megjegyzem, hogy én mindig is lányos anyuka akartam lenni és a párom is végig azt érezte, hogy a csöppség lány lesz.

Lezajlott a buli, mindenki örült és oda vágták nekem folyamatosan, hogy: "na látod, tudtam én! Nem nem is lehetne más..." És a többi megjegyzés. Én azonban biztos voltam benne, hogy kéne még egy UH, mert érzem, hogy nem lehet fiam.. valahogy volt egy megérzésem..

Eljött a 20. UH. A második genetikai. Izgultam, hogy az én kis szépségemmel minden oké legyen. Az orvos megállapította, hogy mégis lányt hordok a szívem alatt, látja a méhét. Nem is lehettem volna boldogabb, az autóban haza felé sírtam a boldogságtól. Ám ekkor jött a fájdalom.. elmondtam a családnak, barátoknak, ismerősöknek, hogy mégis lány és ezek fogadtak: "ugye most viccelsz?"

"Ezt nem mondod komolyan??"

"Hát ezt jól be****tad"

"Biztos ez??"

"Én már nem hiszem el.. csak ha kijön"

Azóta sírva tudnék fakadni ugyanis folyamatosan azt kapom, hogy a lányok rosszabbak, hogy a lányok hisztisebbek, és kapom a sajnálkozó tekinteteket, hogy "ne aggódj talán a második hátha fiú lesz.."

Miért annyira rossz ha lányom születik és nem fiam?

Mi ez mostanában és miért kapom ezeket a megjegyzéseket? Annyira tud fájni... Ilyenkor össze szorul a szívem, hogy az én gyermekemet akkor nem is várja már a rokonság, ismerősök annyira? És hogy mi a francért kell röhögni, amint kiderül , hogy lány lesz. Kérlek mondjátok meg , hogy akit értek ilyen szavak amikor terhes volt akkor ti hogy kezeltétek?

Én ugyanis csak örülök, hogy egészséges kislányt hordok a szívem alatt a veszteség után...



jan. 9. 15:25
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
64%

Senkinek se tűnik fel ez a kreténség:

"látja a méhét. "

Kamu basszus, ti meg bekajáljátok az író kislány sztoriját a szörnyű rokonokról.

jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

Jajj hagyjuk ezt. Nekem kisfiam lett es a csaladban mindenki problemazott rajta, hogy de kar, miert nem kislany.

Azert, mert nalunk tenyleg szinte csak fiu unokak, dedunokak szuletnek es a nagyszulok vagynak mar egy lanyra.

Mintha ez rajtunk mulna 🤣


Ezeket le kell szarni, ennyi.

jan. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Majd amikor megszületik jön a következő fejezet, majd azt éreztetik, hogy szar anya vagy. Nekem anyukám már kiboritott azzal, hogy állandóan azt mondta a gyerek fázik. Állandóan lerugta a takarót magáról. Betakartam és egyből szedte le magáról. Nem értette meg, hogyha fázna betakarózna. A másik, hogy éhes a gyerek. Kb félórája etettem meg akkor is azt mondta, hogy éhes. Hidd el mindig mindent jobban tudnak majd mint te az édesanyja. Engedd el, éljétek meg ezt a boldogságot a pároddal ketten.
jan. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
40%

31-es húha, ha ezt nem írod, én is elsiklottam volna felette!


Hát így tényleg:


ORDAS NAGY KAMU!!!

jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
88%

#31 miért lenne kamu? A harmadik trimeszteri UH-n nekem is mondták, hogy a reprodukciós szervek rendben vannak, látja a petefészkeket és a méhet. Babáknak is van, nyilván nem funkcionális, de már kialakult, sőt, olyan 20 hetes korukban már megvan a teljes petesejt-állománya a kisbabáknak, amiket később érlelgetnek pubertástól kezdve :D Nehogy már emiatt legyen kamu.

Az viszont számomra hihetetlen, hogy a 21. században tényleg léteznek ilyen beszólások :O Két lányom van, nem tervezünk harmadik gyereket, ha bárki még csak hasonlót is mondott volna, már nem lenne része az életünknek. Oké, a férjem nagyanyja lenne egyedül kivétel, 90 évesen ennyit még elnéznék neki (de amúgy nálunk még ő sem nyilatkozott semmi ilyen minősíthetetlen borzalmat), de pl baráti kör tagjaival többet nem találkoznék, vagy legalábbis az lenne a minimum, hogy megmondom nekik a magamét.


Egyébként két kislánnyal nekem az életem kerek :D Őszintén nem gondolom, hogy hisztisebbek vagy problémásabbak lennének bárkinél. Nyilván kicsi gyerekekkel az élet nem egyszerű, vannak nehézségek, de ez független attól, hogy fiúról vagy lányról van szó. Nyilván, hiszen a fent említett reprodukciós szerveken kívül nem sok mindent befolyásol a gyerek neme :D

jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen primitív, együgyű emberekkel nem lehet mit kezdeni. Kevesebb kontakt, és keress normális embereket társaságnak. Nekik soha semmi se lesz jó. Ne is akarj megfelelni.

Nekem 2 fiam van, azokat is akartunk, de én abszolút fiús anyuka vagyok. Nekem a 2.nál sajnál a család nem olyan értelmesebb fele. Jajj a lányokkal kevesebb a gond, a lányok jobbak, a lányok szófogadóbbak, stb, stb. Anyósom lányokat akart, neki is 2 fia lett, na ő ki volt bukva, hogy unokában sem jött össze. (Csak tőlünk van unoka, másik fiától nem is lesz.)

Akkor állandóan azt mondogatták az elsőnél, hogy olyan szép, mint egy lány. A második meg olyan fiús (akkor csúnya?) Most már a második lányosabb, az első meg lehetne lány, akkor talán nem lenne rossz. - mindezt a kevésbé értelmesebb rokonságtól kapjuk állandóan. Hosszú idő alatt elérték, hogy már minimalizáltuk a kapcsolatot velük.

Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ezek ilyen emberek, belekötnek a fába is, okoskodnak, aztán fingjuk sincs, hogy minden egyes ember saját személyiséggel rendelkezik...

jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
21-es! A férjem imádja már most a pocakban! Ő bármi lett is volna a pici, szereti. Nála nincs ilyen gond. A legjobb apa lesz amit kívánhatok a lányomnak ❤️
jan. 9. 19:37
 38/52 A kérdező kommentje:
És akik azt hiszik, hogy kamu, istenem bár az lenne és ne kellene egy amúgyis érzelmes időszakban ennyire szomorúnak lennem ez miatt. Igen a második genetikain amikor nem akarta szét tenni a kis lábát, mert aludt a kis huncut akkor igenis megnézte hogy mi a helyzet máshol. És igen ott volt a kis méhe 😍 nem értem miért lenne ez kamu. De ha gondolod adj egy elérhetőséget, email vagy bármi és küldöm a videót a vizsgálatról ahol mutatja is kb a 18. percnél hogy hol van ☺️☺️
jan. 9. 19:42
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

Minden alkalommal meglepődök, mekkora az isten állatkertje. Az ismerőseidnek is inkább azért kéne izgulniuk, aggódniuk hogy egészséges kisbaba szülessen, nem azon problémázni hogy miért nem fiú lett. Mintha ugyan a ti hibátok lenne, hogy melyik kromoszómátokat adtátok tovább. Én pl elbeszélésekből tudom, hogy nagyon hisztis kislány voltam, húgom aki 3 évvel később született, pedig kisangyal. Bátyám szintén nagyon rakoncátlan volt. Ez teljesen független a nemtől.

Kérdező, próbálj meg nem foglalkozni ezekkel a rosszindulatú emberekkel. Sok boldogságot a babádhoz és a lehető legkönnyebb szülést, ha eljön az idő:)

jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
39-es válaszoló nagyon szépen köszönöm ❤️
jan. 9. 20:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!