Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti depresszió...

Terhesség alatti depresszió szülés után rosszabbá válik?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy depresszióm van. Lehet inkább csak kimerült vagyok és ezer éve nem töltődtem fel. Terhesség alatt terveztem kipihenni magam, de az ovis gyerekem többet van itthon, mint az oviban és a terhességem is sok fekvést kíván (attól ez nem pihentet, mert amikor épp nem keményedik a hasam próbálom behozni a lemaradást és még fáradtabb leszek).


Volt már terhesség alatti depressziótok? Szülés után ez csak rosszabb lesz, ugye?🙈



jan. 17. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Ha tényleg depresszió vagy ahhoz közeli állapot, egész biztosan rosszabb lesz szüléssel.
jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajnos senki sem tudja megmondani. Szakemberrel kéne konzultálni. Nekem például sokat javult az állapotom szülés után.
jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy valóban depressziós vagy-e vagy csak a helyzet miatt vagy nyomott, azt valóban orvos tudja megmondani.

Szülés után a hormonok hozhatnak bármit, én pl. mindenért elbőgtem magam, pedig előtte nem volt ez rám jellemző. Mindenesetre ha kitavaszodik, én jobban szoktam magam érezni, sokat voltunk friss levegőn, azért az használ az ember lelkivilágának.

Esetleg nem tudsz kicsit mozogni? Terhestorna? A mozgás is javasolt a depis állapot ellen.

jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal jobb lett szülés után. Volt egy kis baby blues pár hétig, max egy hónapig, de az közelében sem volt annak a depressziónak, amit terhesség alatt éreztem. Mondjuk azóta sem pihentem ki magam, de hát erre valahol számítottam is, az első gyerek se volt túlontúl pihentető :D Bár vele nem voltam depressziós terhesség alatt/szülés után, szóval ez az érzés új volt. Szerencsére elmúlt. És nem befolyásolta a babával való kapcsolatomat sem (ettől féltem nagyon).
jan. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!