Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos vagyok, szabad...

Túlsúlyos vagyok, szabad fogynom a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos van rajtam egy 15-20 kg felesleg, viszont a terhesség alatt szeretnék nagyon egészségesen táplálkozni, nehogy valamilyen problémája legyen később a babának az én helytelen táplálkozási szokásaimból. Szabad ilyenkor "diétázni" vagy ezt nem engedik meg az orvosok mert veszélyeztetem vele a magzatot?

#terhesség #diéta #egészséges életmód #magzat veszélyeztetése
jan. 18. 20:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges táplálkozással nem veszélyezteted a magzatot.
jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként önmagában a terhesség alatti elhízás kedvezőtlen hatású a várandósságra. Tehát ha mág nem vagy terhes, akkor azt a 10-20 kg-ot a gyermekvállalás előtt lenne célszerű leadni (a kérdésedből számomra nem derült ki, hogy már terhes vagy-e vagy csak tervezed).
jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Kérdéses, hogy mit értesz diétázás alatt. Napi 2 alma vagy 1 étkezés nyilván nem elég és veszélyes. Azt tudom neked javasolni, hogy keress fel egy dietetikust, ő nagyjából be tudja lőni, hogy mennyit kell legalább enned ahhoz, hogy jó legyen a babának is és fogyni is tudj.
jan. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Kövesd a GDM -es, terhességi cukorbeteg kismamák diétáját. Facebookon van megfelelő csoport is hasznos infókkal.
jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, egyenlőre csak tervezzük. Pár hónap múlva szeretnénk elkezdi próbálkozni, viszont nem látom reálisnak azt hogy 15 kg-tól megszabaduljak 2 hónap alatt. Most a karácsonyi időszak nem volt optimális ebből a szempontból, de egy ideje legalább aktívan sportolok minden nap.
jan. 18. 20:49
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Egészségesen táplalkozni, meg mértékkel enni lehet ( marmint tartani egy mérteket és nem zabalni mindent). Sanyargatni meg agyonszámolgatni a kalóriákat nem. Én pl sokat hanytam eleinte, fogytam is. Aztán volt hogy éjjel eheztem meg..hát én ettem..de nem zabáltam össze mindent!!! csak ereztem hogy ott akkor rosszul leszek ha nem eszek. Nem tudom érthető e. Nem híztam egyébkent, a végén jött fel víz, de egész hamar lement a hasam is. Szóval én azt gondolom figyelj oda, ne egyél össze vissza, de vidd be amit szükségesnek érzel. Aztán majd meglátod mitöl es menynire leszel rosszul, ha egyaltalán leszel..
jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%
Kezdj el ketozni. Egy 10est könnyedén ledobhatsz vele 2 hónap alatt. Ketotesot nézd meg facebookon.
jan. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
2es , rajtam is volt kb 10 15 kg felesleg, semmi baj nem lesz enynitol. Ha nem zabal össze mindent nem okoz gondot. A gyerekkel minden oke, sot a legtobb cukros kismama pont a vekonyak kozt volt..persze nem kell elhízni nem azt mondom, de ennyi többlet nem számít igazán.
jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Akik lepontoztak, megcáfolnának tényekkel esetleg?
jan. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le, viszont szerintem a keto az annyira drasztikus, hogy lehet még a peteérés is szünetelne tőle. Legutóbb amikor hirtelen (3 hónap alatt) lefogytam 20 kg-ot, 2 hónapig nem volt utána menzeszem. Így nem biztos hogy azzal nekiindulnék a gyerekvállalásnak.
jan. 18. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!