Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos vagyok, szabad...

Túlsúlyos vagyok, szabad fogynom a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos van rajtam egy 15-20 kg felesleg, viszont a terhesség alatt szeretnék nagyon egészségesen táplálkozni, nehogy valamilyen problémája legyen később a babának az én helytelen táplálkozási szokásaimból. Szabad ilyenkor "diétázni" vagy ezt nem engedik meg az orvosok mert veszélyeztetem vele a magzatot?

#terhesség #diéta #egészséges életmód #magzat veszélyeztetése
jan. 18. 20:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egészséges táplálkozás jó, a fogyókúra nem jó.
jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

20 kilo plusszal kezdtem a terhesseget, nem idealis, de igy alakult. Semmi problemam nem volt, jol birtam az egeszet.

Azert en hiztam 10 kilot sajnos, probaltam figyelni, de iszonyu kivanos voltam, egyszeruen nehezen alltam ellen az eteleknek 😅Viszont szules utan 8 hettel mar ebbol a 10-bol kb 2 kilo volt rajtam. Az mar mas kerdes, hogy a baba most 9 honapos, nem szeret aludni en meg egy hulla vagyok, igy elegge hadilabon allok a sporttal es dietaval, de azert sikerult egy kicsit fogynom, mar “csak” 13 kilo plusz van rajtam.De ez a resze nehez, nem is a terhesseg, errol talan kevesen beszelnek, hogy mennyire szivas, ha a baba nem alszik es neked ugy kene egeszsegesen etkezni, sportolni es fogyni.

Alig elek. 😂

jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
#7,9: most komolyan magyarázni kellene azt, hogy mi a baj 2 hónap alatt 10 kg fogyással?:)
jan. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha pár hónap mulva kezdetek próbálkozni akkor több időd van lefogyni mint kettő nem? Vagy mire irtad azt hogy 2 hónap alatt lefogyni 10kilót? Kezdj el kalóriát számolni, keress fel egy dietetikust.
jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Akár azonnal is sikerülhet a teherbeesés.
jan. 19. 09:02
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. De én a helyedben először megpróbálnék leadni valamennyit, egészségesen étkezni. A kérdésedből azt hinné az ember hogy terhes vagy de nem ez áll fenn jelenleg. Ha rendben van az étkezésed akkor kezdenék el próbálkozni vagy nem értem most jut eszedbe hogy babát szeretnék 2 hónap mulva de hoppá túlsúlyos vagyok? Eddig nem voltál az? Én terhesség elött diétáznék nem terhesség alatt.Nálunk is volt karácsony, mégsem szaladt el velem a ló.
jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Teljesen függetlenül más dolgoktól, mostanra szeretném időzíteni, mert most zárul le egy fontos karrier mérföldkő az életemben. Ezért most lenne aktuális. De, túlsúlyos vagyok évek óta (mióta egy életveszélyes allergia miatt szteroidokkal kezeltek, azóta problémás lefogyni).
jan. 19. 09:41
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a legjobb döntés.De konzultálj erről az orvosoddal/ nőgyógyászoddal hogy ő erről mit gondol, mi lenne a helyes neked és leendő magzatodnak. Én nem vágnék bele így, meg diétába sem , nem tudni a következményeit. #17
jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Bocs, de a kérdésedben azt írod, nem akarod veszélyeztetni a gyereked a saját életmódod miatt, mikor pedig leírjuk, hogy akkor ELŐTTE kellene lefogyni, hirtelen mégsem lesz olyan fontos a magzat.


Ha tetszik, ha nem, 15-20 kg plusz egy átlag magasságú nőn nem túlsúly, hanem elhízás. Az pedig tény, hogy az elhízás az összes létező terhességi szövődmény (vetélés, halvaszülés, koraszülés, terhességi cukor, magasvérnyomás, toxaemia, nagy magzat és abból eredő szövődmények, thrombosis, császármetszés, sebgyógyulási zavar) kockázatát emeli.


A normál ütemű testtömeg csökkenés heti 1 kg, azaz 3 hónap alatt éppen 12 kg-t tudnál leadni.

És az, hogy “úgy se tudsz normál testtömegez elérni kéz hónap alatt, úgyhogy inkább bele se kezdesz, az kifogás, önáltatás.


Ha már csak 5 kg-t leadnál, az is pont több lenne a semminél. Ne kifogásokat gyárts, hanem ha valóban fontos a leendő gyereked egészsége, akkor halaszd szépen 3 hónappal és fogyj le annyit, amennyit tudsz.


3 hónap baromira nem a világ vége. És ezt úgy mondom, hogy több mint egy év b.akodás és sikertelenség UTÁN kellett azt mondanom magamnak, hogy 2 hónap szünet és addig diéta.


Gondolkodj el ezen.

jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ez súlyos csúsztatás. :) Nem állítottam ilyet hogy bele se kezdek, sőt, azt mondtam hogy már elkezdtem mert minden egyes nap sportolok.

Semmiféle kifogást nem keresek, valamit sikerült nagyon félreérteni.

A kérdésem arra irányult, hogy amennyiben diétázom a terhesség alatt és szuper egészséges életmódot tartok, úgy a magzatot veszélyeztetem-e, ha vele a testemben még neadjisten fogyok is. És a kérdésemet ezért tettem fel:


"Restricted eating or crash dieting in any form while pregnant can seriously compromise your health and that of your baby, and is not recommended during pregnancy."


"Although fluctuations in weight during pregnancy can be normal, such as during times of morning sickness and food aversion, intentional weight loss during pregnancy is almost never recommended."


"Dieting during pregnancy is not recommended as it may harm the health of the unborn child."


Angol cikkekben ezt írták, ezért kérdeztem.

jan. 19. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!