Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az miért van, hogy állandóan...

Az miért van, hogy állandóan ingadozik a súlyom?

Figyelt kérdés

Szóval 38 hetes kismama vagyok és szerencsére nem vizesedek meg semmi ilyesmi. Figyelek arra is hogy miket eszem, szóval felesleges szénhidrátot sem viszek be a szervezetembe. Viszont az van, hogy van reggel mikor felkelek (10-11 kiló plusz van rajtam) és megmérem a súlyom csak úgy kíváncsiságból és van mikor 73-at mutat a mérleg, másik nap ,mikor mondjuk előtte nap pont nem is ettem sokat, mert nem volt annyira étvágyam, akkor meg közel 75-öt. Nem értem tényleg. Ma is ez volt, pedig tegnap szinte alig ettem valamit, mert ilyen nem vagyok éhes napom volt.

Amúgy nem zavar ez, csak az, hogy az okát nem tudom, meg az mikor épp egy ilyen "kövérebb" napomon kell mennem pont a védőnőhöz és nyilván ez van akkor beirva a kiskönyvbe. De mitől van ez?


jan. 19. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
1-2 kg-t egy otthoni személymérleg még egymás utáni mérésnél is téved, meg aztán természetes súlyingadozás is van.
jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem terhesség előtt is volt ilyen szintű ingadozásom. Számít az hogy mennyit ittál, ettél, illetve mennyit ürítettél a napokban. 1-2kg ingadozás semmi kb.
jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi nektek 🙂. Amúgy tényleg,most hogy belegondolok, mikor nem voltam terhes is volt ilyen ,csak nem volt annyira feltűnő, mert akkor nem mértem magam ennyiszer. Érdekes amúgy ez a jelenség, de akkor normális. Először arra gondoltam, hogy talán azért van mert vizesedek, de mivel nem látom jelét, ezért végül ezt az opciót elvetettem.

Köszönöm a válaszokat!

jan. 19. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az itthoni, a védőnőé meg a terhesgondozásos mérleg is mindig több kiló eltéréssel számolt. Mindig egy hozzávetőleges értéket adtak meg, egyedül az fix, hogy hány kiló voltam a hatodik héten, mert azt egy olyan mérleggel mértem, ami fixen pontos.
jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!