Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is nagy baba...

Szerintetek is nagy baba lesz, vagy ezt ilyenkor nem nagyon lehet megjósolni? Mit egyek, mit ne hogy ne fújjam fel jobban? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap (02.12.) voltunk 2.genetikai uh-n. 19+3 menzesz szerint, uh alapján 6 nappal nagyobb, de már az első genetikai uh-n is ezt mondták.

Tegnap a következő méretekkel jöttünk el:

BPD:46mm ; OFD: 58mm ; HC:167mm ; AD1:55mm ; AD2:54mm ;AC:172mm ;FL:32mm ;HL:31mm

Becsült súlya:389 g


Egyébként én anno 3800-al; apuka 4000 született.Magas is vagyok.

Avagy bejátszhat cukor? (családban a két mama cukros)



febr. 13. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Korantsem biztos. Ezek csak becslesek, nem kell 100%ig elhinni. Felidoben vagy, barmi lehet. Lehet 300 grammal nagyobb, vagy kisebb mikor megszuletik. Betonbiztosra nem tudjak megallapitani senkinek.
febr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Avagy bejátszhat cukor? (családban a két mama cukros)"


Ami nagy valószínűséggel 2.típus nem pedig 1.típus. a kettő között az elsődleges különbség, hogy az 1 típus autoimmun eredetű, a 2 típus pedig helytelen életmód és táplálkozás miatt alakul ki.


Ha te nem vagy GDM-s akkor a cukor nehezen játszik a történetben..


Genetikai.

febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A súlybecslést azt inkább hagyjuk is..

36+4 voltam mikor elfolyt a magzatvizem, ultrahang, “anyuka, örüljön, ha a gyerek eléri a 2 kgot” Már úgy készültek, hogy azonnal lehessen vinni a koraszülött osztályra, mindenki teljesen stresszben volt.. Majd ha eléri a 2500 grammot akkor mehetünk haza a picről, de az minimum 2 hét jaj-jaj.

Megszületett 2760 grammal 9/10/10-es apgarral… 3 nap múlva húztunk haza, mint a vadlibák.


Barátnőmnek meg “4 kg felett van a baba” megszületett 3.200 grammal… :D


Étkezz egészségesen, edd azt amit kívánsz, a genetikán úgysem tudsz felül kerekedni.

febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem szülés elötti nap kerek 1 kilóval mérték el a gyerekem.....


Amúgy mind a 2 gyerekem az első uh-tól kezdve 2 héttel nagyobb volt végig.

méreteket már nem tudok, súlyt nem becsültek ilyenkor.


3540 és 3280g-al születtek a kiírt napon illetve a 2. két nappal elöbb.

febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigieket. A cukor meg terhelésen kiderül. Addig akkor igyekszem normálisan enni, de most elhagyom akkor szerintem a nasikat,péksütiket.
febr. 13. 10:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mindkettőt végig óriásbabáknak mérték. 2,9 kg 39+0, 3,0 kg 41+0 lettek. Ezek a becslések pont semmire nem jók.
febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt még nagyon korai ezen stresszelni, amúgy is felesleges.. az a gond , hogy te hiába nem eszel úgy, az a baba úgyis mindent el fog venni tőled, ami kell neki a fejlődéshez.

Barátnőmnek szülés előtti napon 2700grammot mértek, másnap 3300grammal született..

febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3700al születtem, mindenki aztmondta nagy babám lesz készüljek fel. 2800gr lett a lányom 39+4re mentem szülni.Semmit nem jelent hogy hány kilósan születtetek. Én tejfehérje allergiás vagyok, lányom nem az" egyenlőre"🙏
febr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet megjósolni. Az én babámat egész terhesség alatt nagynak becsülték, az orvosom riogatott is, hogy majd meg fognak rökönyödni a kórházban, hogy mekkora a feje...

Ehhez képest 39+4. héten 2950 g-mal, 49 centivel született.

febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
1 héttel volt mindig nagyobb kisfiam! 3900 grammal született, 56 cm-rel. Most is nagyon magas oviban! A másik 2 kisbabánk nem volt nagyobb sosem. Mindig jol belőtte az ultrahang! Nem is lettek nagy babák sem
febr. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!