Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi depresszió? Mit...

Terhességi depresszió? Mit csinàljak? A férjem meg nőket likeol.

Figyelt kérdés

Szerintem szülés előtti depresszióm van. Tegnap olvastam utàna, hogy létezik ilyen. Volt valaki ilyen helyzetben? Mi a kiút? Még senkinek nem beszéltem erröl.


24 hetes veszélyeztetett terhes vagyok.

Több hete fennàlló, rossz hangulatom van, reggeltől estig. A napi teendőim megcsinàlom, de ahhoz sincs kedvem.

Emberek közé nem vàgyom, ne irjàtok, hogy menjek emberek közé, nem akarok beszélgetni velük. Úgyis csak okoskodnànak és jönnének a kéretlen tanàcsaikkal, mit hogyan csinàljak majd a baba körül.


Több dolog stresszel:

A terhességem lombikos, tényleg egy küzdelem volt (4 év) de végül sikerült, és nagyon örülünk neki, nagyon vàrjuk Őt. 💕

A környezetemben sokan nem tudjàk ezt az utat, és nem kötöm senki orràra, persze titkot sem csinàlok belőle, de azt érzem, mivel képtelen voltam magamtól teherbeesni, igy mintha nem értenék a sok aggodalmam, a sok spontàn terhes anyuka, akiknek 2 hónap alatt összejött. Sokkal szivesebben beszélgetek lombikos kismamàkkal.

A terhességem elején több gond is volt, ami miatt végigizgultam az egész első trimesztert (meg elötte a lombikokat, majdnem ràment a munkàm is).


Most màr szép a pocak, de minden egyes napom egy rettegés, nehogy történjen valami rossz, ha egy ideig nem mozog a baba, màr görcsösen figyelem...Vajon egészséges lesz-e, vajon hogy zajlik majd a szülés (kórhàzi légkörtől is rosszul vagyok) :( Biztos jó anyja leszek-e, biztos helyt àllok-e :(


Közben lelkileg is teljesen padlón vagyok, és nem igazàn tudom megmondani az okàt, hiszen itt van ez a kis csoda, akire ennyit vàrtunk 💕

Ugyanakkor azt érzem, nincs kedvem semmihez, nincs kedvem belefogni semmihez, csak vàrom, hogy elteljen a nap. Nem érzem szépnek sem magam, egyre lepukkantabbnak làtom magam. Pedig mindenki szerint ez a legszebb időszak, én pont nem igy làtom. Dagadok, nem csak a hasam, mhol, pedig figyelek a kajàra. A hajam nem festem, koszonom nem ér ennyit ennyi kuzdelem utan, és a muszempilla sem (+anyagiak, inkàbb a babàra költöm, ugysem jàrok sehova, nem làt senki).


A ferjem meg olyan helyen dolgozik, ahol rengeteg szép nő megfordul :( Szerinte ne foglalkozzak most a külsőségekkel, hiszen az az első, hogy egeszsegesen kihordjam a babàt. Igaza van, tudom. De szeme azért csak van, làtja hogy nézek ki + a kolleganői mennyivel szebbek :( De egyébként köztünk rendben van minden, kivéve hogy tegnap összevesztünk. Pedig nem szoktunk. Làjkolgatja az ismerős nőket, pedig màr többször szóltam neki hogy ez nekem rosszul esik és ne csinàlja. Vàlaszul letörölt engem az ismerősei közüly hogy ne azt figyelgessem, Ő mit csinàl. Többet ér neki a like, mint én?! Ez is csak ront a hangulatomon, hogy nem érti meg. Rettegek, hogy megcsal, hogy nézi a szép nőket, miközben én egyre rosszabbul nézek ki, és biztos akaratnaul is összehasonlítgat velük. A síràs kerülget. Komolyan, mint a tinik...


Légyszi ne szedjetek szét, lehet valakinek ez az egész hulyeség, de engem nagyon nyomasztanak. :( Valakinek van hasonlo problemaja?


Kérlek ne írjàtok a szakember felkeresését, a lombikozàs alatt végig jàrtam, őszintén szólva semmit nem ért, és csak pénzlehúzàsnak tartom.



febr. 23. 13:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%

#7-es vagyok. Nem vagyok sèrtődékemy tìpus, de kiöntöttem a szìvem ès pròbàltam olyan tanàcsot adni, ami nekem hasonlò helyzetben segìtett. Erre le lettem pontozva.


Nem is èrtem. :/

febr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt egyedül veled van a gond, és az a baj hogy csak te tudsz magadon segíteni más nem. Ha még jobban elhagyod magad lelkileg annál lejjebb csúszol.

Gondolj arra hogy milyen kib.aszottul erős vagy. Mert végigcsináltátok a lombikot. Mert a férjed is részt vett benne. ( pont mi is most vagyunk benne, tudom milyen nehéz)

Attól hogy te rondának látod magad még nem biztos hogy az vagy. Attól hogy úgy sem lát senki kár kiöltözni attól te még látod magadat. Itt nem a férjeddel van a baj. Szerintem szerencsétlen nem is érti a problémát.

Ha te a fodrásztól és a műszempillától érzed magad jobban, akkor csináltasd meg. Szerintem a hajfestéstől nem lesz bajod. De szimplán vágatni is lehet. Hordj és vásárolj jó , divatos cuccokat ami kismamáknak való. Tedd meg hogy szépnek lásd magad. Menj el kozmetikába stb…

És mozdulj ki. A férjeddel. Egy mozi egy séta, egy fagyi nem kerül vagyonokba.

Szedd össze magad.

febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem depresszió, csak a hormonok. Én is így éreztem magam. Nagyjából minden nap szar kedvem volt itthon egyedül, felkelni nem volt először csak lelki, aztán már testi erőm sem ahogy egyre nagyobb voltam. Próbáld kicsit elterelni a figyelmed. Olvass egy jó könyvet, ha megszületik a baba, nem lesz időd sokáig 😀 Netflix, HBO Max, és aludj amikor tudsz. Pihenj, relaxalj! Főzz magatoknak valami finomat és egészségeset. Ha nincs erőd háztartáshoz, majd megcsinálod később vagy kérj segítséget. A férjednek mondd el miket érzel, kérd meg hogy este kicsit masszírozzon meg. Különben meg láthat bármilyen csinos nőt, úgy is ti vagytok számára a legértékesebbek! Tudom milyen rossz most neked, de hidd el, nincs veled baj, teljesen normális amit érzel és el fog múlni! A baba születése után pedig próbáljátok majd szépen lassan minőségi időt vinni a házasságotokba, amikor a helyzet már lehetővé teszi.

Kitartást és békés babavárást kívánok! ❤️

febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
24%

Én a közösségi oldalakon 7 éve letiltottam a férjemet hogy ne lássam mit lájkol/ír, azóta nyugodt vagyok 🙂 Ugyanis nálunk is csak a fejemben voltak rossz gondolatok, olyan kommentekért-lájkokért amiket én is ártatlanul adtam férfi ismerősöknek...

Szedd össze magad, egy reggeli öt perces arcápolási rutin, tus-szempillaspirál belefér, a műtőbe is úgy mentem+műköröm is volt fent. Légy magabiztos!

febr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szintén lombikos vagyok és mi 7 évet vártunk rá,az első babának volt szívhang de később nem fejlődött így műtéttel elvették tőlem... borzalmas volt.

A 3.beültetés sikerült, veszélyeztetett voltam én is így már a beültetés után nem is jártam dolgozni..de havonta legalább egyszer bementem a munkahelyemre beszélgetni a kolléganőkkel.

Nagyon sokáig vágytam,vártam rá így én nagyon élveztem a várandósságot és szerencsére meg is kímélt a kislegény.Az első pár hét volt rettentő nehéz az első miatt féltem hogy őt is elveszítetem de a 12. Heti genetikai vizsgálat után teljesen megnyugodtam és mindig pozitív érzés volt bennem, tudtam és éreztem hogy jól van.

Neked is így kellene tenned megpróbálni örülni neki mert amennyit vártunk rájuk, küzdöttünk értük és végre sikerült nagy boldogság és nem szabad rossz dolgokra gondolni. Ha te jól vagy akkor ő is gondolj erre és már ezért is érdemes össze szedni magad.

Ha nem szeretnél emberek közé menni, akkor csinálj otthon valami olyat amit szeretsz,olvass filmezz kirakózz, készülj a baba érkezésére.

Én pl.gyémánt kirakóztam,és maszkban gél lakkoztam a körmeimet és a hajam is be lett festve még az első hónapok valamelyikében.


Kitartást és minden jót Nektek!

febr. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szia, olvass utána a társfüggőségnek (nem okoskodás, tapasztalat) :)
márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!