Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt a fájdalmat szülésnél is...

Ezt a fájdalmat szülésnél is lehet érezni?

Figyelt kérdés

Tudjátok mikor terhesség közben néha olyan mintha belenyilalna a méhszájatokba vagy valahol ott bent a hüvelyben van ez az erős nyillaló éles érzés. Nagyon fájdalmas néha így is. Ehez hasonló érzés lehet pl mikor tágul a méhszáj csak sokkal de sokkal erőssebb? Vagy ilyen érzés van vajúdás/szülés közben is?


Mert az akkor tényleg elég brutál, elsőm lesz.



febr. 25. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Brutálabb is lesz, nem csak ez a nyilalo fájdalom.

És még semmi a szuleshez képest

Nem ijesztgetni akarlak, de és csak egy icipici fájdalom a vajudashoz és a szuleshez képest.

febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Még nem szültem, de én pl a terhesség alatti fájdogálásokat, nyilalásokat egyáltalán nem mondanam annyira fájdalmasnak, eddig a legdurvább is max kellemetlen volt kicsit
febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Szüléshez képest ezek tényleg semmik. Nekem ez az érzés volt mellé társult hogy a gerincem is alul mintha le akart volna szakadni. És nem egyszer hanem fplyamatosan jönnek a fájások...

Tanulj lélegzést és legyél nyugodt.

febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

A szülés teljesen más jellegű fájdalom, ne ilyen éles, nyilalló érzésre gondolj. Szülésnél tompa, görcsös jellegű, de a tágulási szakasz végén már szinte elementáris erejű a fájdalom. Szerencsére a természet ezt is jó megoldotta, a fájások közötti szünetekben semmit nem érzel, meg tudsz pihenni és felkészülni a következő összehúzódásra - a végén, amikor meg már egymást érik a fájások, és úgy érzed, szinte szétszakadsz, közel van a kitolás, majd pedig a teljes megkönnyebbülés.

Amennyire lehet, ne félj és ne stresszelj rá, hidd el, a test tudja a dolgát. Amikor eljön az idő, próbálj meg tudatosan engedni a fájdalomnak, ne küzdj ellene fejben, vigyen előre a gondolat, hogy minden fájással közelebb vagy ahhoz, hogy a babád a kezedben legyen. Könnyű szülést kívánok!

febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Elkepzelhetetlenul fajdalmas a szules. Akarmit erzel most, sajnos ez 0 ahhoz kepest.

De a jo hir az, hogy akarmi lesz is, akarhogyan is szulsz, ki fogod birni.

febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem koraszülött a babám, korai burokrepedés miatt 3 napig voltam elfolyt magzatvízzel. Minden rúgására jóslóm lett. Annál nekem nem fájt már jobban a szülés, a feszülés, szétszakadok-érzés volt rosszabb. Nameg a végén, mikor már nem volt szünet a fájások között, de akkor se voltak erősebbek.
febr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Másfél éve szültem, de nem emlékszem, hogy ilyen nyilalo fájdalmat éreztem volna a szülés bármely szakaszában. Teljesen más jellegű fájdalom volt. Ne akard előre elkepzelni... Úgysem lehet, de szerintem nem volt olyan szörnyű... Gondolj bele, milyen sokan szép élményként élik meg, szóval annyira vészes nem lehet...
febr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyilalást én sem éreztem szülés közben. Ahogy valaki írta, tompább, de erősebb fájdalom. Főleg a második terhességem alatt nekem nagyon fájt nagyonn sok mindenem, de semmi sem ott és úgy, mint szülés közben. Ennyiből is jobb a szülés amúgy, hogy az nem is ilyen váratlan, nem is ilyen éles, és hamarabb véget is ér, mint a harmadik trimeszter.
febr. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jajj, az a kis méhszájfájdalom semmiség a vajúdáshoz képest. Azért írok vajúdást, mert nekem maga a szülés/kitolás már nem fájt, na de előtte, főleg a vége felé, mintha ketté akarnának szakítani, de mikor eljutsz erre a pontra, hogy màr minden mindegy csak legyen vége, akkor màr nemsokárs vége van. Ki fogod bírni, mert nem lesz más választásod, és amint kint a baba elmúlik.
febr. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ezt a fájdalmat nem fogod szülésnél érezni. Össze sem lehet hasonlítani, sem érzetben, sem erősségben az akkori fájdalmakkal. De túléli az ember, és általában nem is tántorítja el túl hosszú időre a következő szüléstől 🤷‍♀️
febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!