Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 éves kor felett hogy...

37 éves kor felett hogy működnek a terhességi vizsgálatok? Van eza genetikai vizsgálat arra gondolok. Hogy ha maganba megyek el csináltatni akkor az államiba is kell ?

Figyelt kérdés
Olvasok ,hallottam olyat hogy mintata vesznek a magzatvizbol ...ezt én nem nagyon szeretném. Ha lesz pld egy kombinált teszten azzal ezt ki valthatom?
febr. 27. 08:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Az indokolja feltételezem, hogy ez a javasolt és senki sem akar egy beteg gyereket nevelni.
febr. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Csak kor miatt nem indokolt, szóval a doki valami alapján javasolta. Miért?
febr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A kor bőven indokolja. Nem hiába van egy kor felett genetikai tanácsadás is..
febr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
64%

Nyugodtan le lehet pontozni, de az én véleményem az, hogy az anyák egymást hajszolják bele a vizsgálatokba. Legyen az drága prena stb vagy akár a magzatvízvétel.


Ha nem csináltatod meg kb. szar anya vagy, felelőtlen, hogy teheted?


Holott ha az orvos nem látja indokoltnak, semmi nem utal gondra pl UH akkor igenis egy felesleges kockázat a magzatvízvétel.


Csak a kor alapján semmi nem indokolja! Egy 25 évesnek ugyanúgy lehet beteg a babája, rájuk mégse rak senki felesleges nyomást.


13 hetes terhes vagyok és igen, csak a teljesen "felesleges" kombinált tesztet csináltattam meg, ami egyébként 17eFt volt a héten, nem tudom én se mik ezek a számok amik itt repkednek.

36 éves vagyok, az ultrahang eredmények jók, a kombinált eredménye is jó. Egyelőre nem lesz más vizsgálat.


Hallgass az orvosodra!

febr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekem meg teljesen más a véleményem.

Nekem a dokim normálisan elmondta a rendben talált 12. heti uh után, hogy a jó mért eredmények önmagába kevesek. A dokinál semmilyen teszt sem elérhető, szóval nem emiatt mondta amit mondott, hogy csináltassak nála.

Ha nem csináltatod meg, attól nem vagy szar anya, de hogy mered állítani, hogy kvázi egy fszág az ilyen Dns alapú teszt, amikor össze sem lehet hasonlítani egy kombinált teszttel???

Egyébként jó ha tudod, hogy statisztikailag több fiatal anyukának lesz beteg babája, mert javarészt ők nem csináltatnak ilyen tesztet,- mert a “koruk nem indokolja”.

febr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

De egy kockázatos magzavíz-minatvételt nem fognak indok nélkül kérni, amiben 2% eséllyel ugyan, de bele is halhat a magzat. Ezt rossz kombinált teszt vagy rossz NIPT után szokták kérni, esetleg családon belüli előfordulás, hajlam, volt már genetikai beteg gyereke stb.

Csak azért mert 37 éves, nem.

febr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

24 es 16 os vagyok elolvastad amit írtam?

Uh m rendben volt, a dokinő kb nagyítóval vizsgált mert az anyai vér kihozta a downt, de semmi jele nem volt uh n.

Nekem meg ér 250 ezret, hogy ne kelljenn egy beteg gyereket nevelnem neadj isten néznem a szenvedését, mert azt tudják hogy beteg, de hogy milyen szinten lesz azt semmi nem mondja meg előre.

Ismerősnél a 2 éves down a 12 éves tesó kezében fulladt meg egy kis légúti fertőzéstől, mert alapból gyenge volt a tüdeje, itt nagy eséllyel a 12 éves is örök traumát szerzett.

De ez mindenki saját d{ntése mit szán a gyerekének, magának és a családjának.

febr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!