Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl az amniocentézisen kétsége...

Szilvi01 kérdése:

Túl az amniocentézisen kétségek között?! Milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

Röviden tömören: 12 hetesen megcsináltattam a kombinált tesztet. Tarkóredő: 1,9 mm,orcsont: átlagos.

Egyetlen eltérés volt, 1db echogen focus a bal kamrában. Azt mondták semmi jelentősége nincs, majd elmúlik. Hát nem múlt el, sőt 19 hetes ultrahangon már 2db echogen focust láttak. Tovább küldtek genetikára itt 21 hetesen kaptam időpontot, itt már egy intenzív bélárnyék is volt látható a 2 db echogen focus mellett. A genetikus szerint maga az echogén fókusszal nem is lenne gond de az hogy egy intenzív bélárnyék is társul hozzá azt eredményezi, hogy Azt 1-1,5% esély van arra hogy Down-os a babám. Még aznap éltem a magzatvíz levétel lehetőségével. Kb 10 nap van még az eredményig. Most itt rettegek hogy beteg lesz e vagy sem? Az eredményre már majdnem 23 hetes leszek.



2018. jan. 19. 14:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kitartást! Az esélyeket sajnos nem tudom. Én is betöltöttem a 22 hetet mire lett eredmény. Drukkolok erted
2018. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Az esélyeket már megmondta a genetikus (1-1,5%), aki jóval okosabb a témában, mint azok nagy többsége, akik itt lógnak a gyakorin (természetesen nálam is okosabb, merthogy nincs orvosi végzettségem). Azt, hogy beteg-e, vagy sem, senki sem fogja tudni neked megmondani. Az az 1-1,5% nagyon kevésnek tűnik, hiszen így 99-98,5%-os az esélye, hogy egészséges! Tudom, hogy borzasztó érzés, és ilyenkor az ember szinte csak a rosszra gondol, és csigalassan telik az idő az eredményig, de próbálj meg bízni abban, hogy nincs semmi probléma. Én szurkolok, hogy így legyen!!! Jó egészséget kívánok nektek!
2018. jan. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Kedves 1.-es, neked is ultrahang eltérések voltak?
2018. jan. 19. 15:24
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi eselye mindenkinek van downos babára, akkoris ha nincs elteres. Sztem ne aggodj. Rendben lesztek
2018. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok esélyeket, de az tuti, hogy drukkolok nektek, így ismeretlenül is szívből. Addig meg amíg nincs eredmény próbálj néha kikapcsolni és pozitívan, optimistán gondolkodni. Hallgass zenét, nézz meg egy jó filmet, olvass egy lebilincselő könyvet, de kellene pár óra, amíg nem ezen zakatolsz. Tudom, könnyű ezt mondani, de neked is jót tenne.

Majd írd meg mi lett.

2018. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam amnion Debrecenben. Nekem akkor azt mondták hogy két héten belül szólnak ha bármi van. Nagyon paráztam, minden telefoncsörgésre összerándult a gyomrom. De szerencsére nem szóltak. Kitartás, ha már csak 10 nap van az eredményig akkor szerintem nincs baj.
2018. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! megírnád esetleg, hogy a te esetedben mik voltak az előzmények?
2018. jan. 19. 16:03
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
2.8 tarkóredő, a nyakán két oldalt ciszta, és közepes kockázat dwon korra. Szerencsére a ciszta felszívódott, egészséges kislány, mos vagyok a 39.hétben. Már alig várom hogy láthassam. Én nem bántam meg az amniot, de én is nagyon féltem.
2018. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
1. Vagyok nálam határérték felett volt a tarkoredo. Azóta egészségesen megszületett a fiam.
2018. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Esélyeket senki nem tud mondani,tényleg próbálj megnyugodni és a jóra gondolni. Nekem a kombinált tesztem mind a három szindromára pozítiv lett. Csináltattam amniot ami negativ lett. És légyszi amit most irok azt ne gondold a sajátodba bele. /ez kb.olyan rintka mint egy ember életében a lotto 5ös/Mégis beteg babám született. Vagyis az esély mindig mindenre megvan. Nincs 100%os biztonság.

2018. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!