Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerinted is luxus pusztán...

Szerinted is luxus pusztán emiatt táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A 24.héten kiderült, hogy gdm-es vagyok. Próbálok az első perctől kezdve figyelni, de őszintén elég nehezen megy. A legnagyobb problémám, hogy munka közben nem tudom tartani a többszöri kevés étkezést, azt meg pláne, hogy minden étkezésben legyen zöldség és pontosan annyi ch, amennyi kell. Sokszor örülök, ha a 8 órában 2x be tudok kapni pár falatot, mert igaz kényelmes a munkám, nem fáradok el, de pörgősebb napokon eszembe se jut az étkezés. A méréseim nagyrésze 7 alatti, de azért van 7,4-8,8 közti is, ami diétahiba miatt van. A dokim elküldött HgBA1C vérvételre, annak is rossz lett az eredménye, szeretnék 100%-ban erre figyelni, mert ahogy most csinálom egyáltalán nem jó. A dokim már akkor a 24.héten mondta, hogy ad javaslatot tp-re, de akkor még nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz ez a diéta. Pontosabban nem a diéta, hanem az időpontok és a 160g ch tartása.

Persze egyből van, akitől megkaptam, hogy luxus 3 hónappal szülés előtt ilyen munkahelyről táppénzre menni, kifogás a diéta stb. A felettesem is elég paraszt módon reagált mikor említettem neki, hogy valószínűleg így lesz. Úgy beszéltük meg, hogy ha minden rendben akkor maradok akár a 35.hétig is, hisz a munkámat tényleg el tudom látni, de mivel nincs minden rendben ez így tárgytalan. Lehetne HO, de covid alatt is utáltam, plusz akkor is biztos, hogy minden elterelné a figyelmemet.

Neked mi erről a véleményed? Hanyadik héten mentél tp-re és mit szóltak hozzá?


márc. 1. 12:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
84%

Októberben szültem, júliustól voltam táppénzen. Maga a fonokom javasolta, mert problémás ügyfelekkel dolgoztam, baromi stresszes volt. Semmi gondot nem jelentett senkinek.

Esetedben végképp nem érzem luxusban, első az egeszegetek A babával, amihez az kell, hogy táppénzen legyél, akkor ez van.

Mondjuk én azon a velemenyen vagyok, hogy mindenki maga döntse el, hogy el tudja-e látni a munkáját, legyen az ülő munka, vagy egy pörgős gyári munka pl.

Senkinek semmi joga ezt felulbiralni, mert nincs a másik helyében .

márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
51%
Én a 29. héttől terveztem a munkahelyen, ez május eleje, viszont van mellette saját vállalkozás is, ott akkor indul a szezon. Plusz 32. héten megyünk nyaralni is, annyira nem akarom leterhelni magam a végéig. Még nem tudom mit szólnak, egyenlőre ezt nem mondtam még a főnöknek :D
márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
26%
Luxus. Nem egy nagy cucc beállítani a telefonon emlékeztetőt, ha csak ez a baj.
márc. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
20%

*luxusnak

*Egészségetek

#1

márc. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
68%

Gondolj arra, hogy hányan élnek terhesség nélkül is így, hogy inzulinrezisztensek, cukorbetegek és pontosan kell enniük, kimérve stb…

Nem biztos ha megszületik a baba akkor vége a számolgatásnak stb…

Szerintem te úgy gondolod, hogy ez egy átmeneti állapot, de nem biztos.

Szerintem át kell alakítanod az életedet. Ha normális munkahelyed van de neked az az indokod, hogy elfelejtesz enni, akkor az a te hibád.

Több cukros, inzulinrezisztens munkatársam van. Férfiak, mezőgazdaságban dolgoznak, traktorosok szerelők, és megoldják. Mi lenne ha ez miatt nem dolgoznának?

A határban nincs micro, nincs konyha, mégis viszi az előre csomagolt kis kajáját és megeszi műtrágyaszórás közben, aratás közben. Ha nem eszi meg rosszul van.

Csak azért táppénzre menni mert hogy enni kell munka közben meg 160 gramm tényleg fura. Reggel eszel otthon. Tízórai 5 korpovit keksz, ebéd -gondolom eddig is ebédeltél, uzsonna ott is keksz esetleg gyümölcs, hát nem nagy történet. Vacsora meg otthon. Talán a tízórai és az uzsonna a plusz. Azt az 5 kekszet gyakorlatilag 2 perc megenni. Szerintem tovább tart egy cigit elszívni, mármint nem terhesen.

Én csak ezért nem mennék táppénzre.

márc. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
59%
Nem
márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
69%
Én 35. hétig dolgoztam home office-ba. Nekem felajánlották a táppénzt, mert sok probléma volt, de nem kértem. Te tudod mit akarsz, de kajálni a legkönnyebb. Állítasz be emlekeztetőt. Előre elcsomagolsz otthon magadnak kaját, ha bejársz. Szerintem ezért táppénzre menni butaság azért mégsem az van, hogy kinyílt a méhszáj, de tényleg ezt neked kell eldöntened.
márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kicsit luxus. De te tudod.
márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
69%

Kifogás, lustaság, feledékenység otthon is lesz. A gyerek életét cseszed el előre azzal, hogy nem tartod be.

Majd ha bármilyen neurológiai problémája lesz, akkor gondolj vissza.

márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
33%
Ez papíron veszélyeztetett terhességnek számít. Én nem agyalnék rajta, nyugodtan menj el táppénzre.
márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!