Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerinted is luxus pusztán...

Szerinted is luxus pusztán emiatt táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A 24.héten kiderült, hogy gdm-es vagyok. Próbálok az első perctől kezdve figyelni, de őszintén elég nehezen megy. A legnagyobb problémám, hogy munka közben nem tudom tartani a többszöri kevés étkezést, azt meg pláne, hogy minden étkezésben legyen zöldség és pontosan annyi ch, amennyi kell. Sokszor örülök, ha a 8 órában 2x be tudok kapni pár falatot, mert igaz kényelmes a munkám, nem fáradok el, de pörgősebb napokon eszembe se jut az étkezés. A méréseim nagyrésze 7 alatti, de azért van 7,4-8,8 közti is, ami diétahiba miatt van. A dokim elküldött HgBA1C vérvételre, annak is rossz lett az eredménye, szeretnék 100%-ban erre figyelni, mert ahogy most csinálom egyáltalán nem jó. A dokim már akkor a 24.héten mondta, hogy ad javaslatot tp-re, de akkor még nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz ez a diéta. Pontosabban nem a diéta, hanem az időpontok és a 160g ch tartása.

Persze egyből van, akitől megkaptam, hogy luxus 3 hónappal szülés előtt ilyen munkahelyről táppénzre menni, kifogás a diéta stb. A felettesem is elég paraszt módon reagált mikor említettem neki, hogy valószínűleg így lesz. Úgy beszéltük meg, hogy ha minden rendben akkor maradok akár a 35.hétig is, hisz a munkámat tényleg el tudom látni, de mivel nincs minden rendben ez így tárgytalan. Lehetne HO, de covid alatt is utáltam, plusz akkor is biztos, hogy minden elterelné a figyelmemet.

Neked mi erről a véleményed? Hanyadik héten mentél tp-re és mit szóltak hozzá?


márc. 1. 12:34
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 hetesen mentem táppénzre, mert szörnyen fájt a derekam 8 óra üléstől.


De nekem pl. 2,5 évbe telt amire teherbe estem, addig végig nyomtam diétát. Először csak inzulinrezisztenciára (amim egyik orvos szerint volt másik szerint nem..) aztán mellé még gluténmentes, tejmentes, vöröshúsmentes, szójamenteset is.


Előre kimérve csomagoltam mindent. Reggelit még otthon ettem, tízóraira felszeletelve kistálkában vittem a gyümölcsöt/zöldséget meg a korpovit kekszet (később gluténmentes kekszet), ebéd szintén üveg dobozban (hogy ne műanyagban melegítem) külön a saláta, uzsonna szintén előre elkészítve pl natúr kókusz joghurt zabpehellyel. Én volt hogy megbeszélésről is kimentem enni, ez fontosabb volt.

márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
76%
Pontosan 3 hónapot töltöttem táppénzen szülés előtt. Nem igazán érdekelt volna, hogy ki szerint luxus. A főnökeim sem néztek rám csúnyán. Jó volt, nekem kellett az a 3 hónap. Életem legnyugisabb időszaka volt.
márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
86%

“Lehetne HO, de covid alatt is utáltam, plusz akkor is biztos, hogy minden elterelné a figyelmemet.“


Igazából nem a munka a bajod, eleve a diétát nem akarod tartani, a többi csak kifogás.

Nagyon sok inzulinrezisztens, cukorbeteg megoldja a napi étkezéseit. Te is meg tudnád oldani, de nem akarod. Ennyi a bajod. Ha otthon lennél táppénzen, akkor se foglalkoznál vele. Csak aztàn ne csodálkozz, ha a babád látja kárát a felelőtlenségednek. Szülés után a szobatársam babája intenzíven volt, mert az anyja tojt a cukorbetegségére. Volt más probléma is, de a baba cukra ezért szállt el.

márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ezt neked kell eldönteni, nekem luxus lett volna, ha a fizetésem 40%-a ezért kiesik hónapokra egy olyan időszak előtt, ami bizony anyagi értelemben megterhelőbb tud lenni. :) Ha egyébként nem olyan a munkád, ahol ne lehetne enni, akkor csak odafigyelés és tervezés kérdése a dolog. Akár egy hétre előre le kell ülni, étrendet írni, mikor melyik étkezésre mit eszel. Minden este előre kiméred, dobozolod, viszed magaddal és beállítasz telefonon ébresztőt, hogy ne felejtsd el.

A jövedelem egy részének kiesése mellett engem mondjuk megevett volna a fene itthon hónapokig, egyedül (persze, ha komolyabb indokkal kell maradni, az más téma). Már az a 1,5 hónap is megviselt a végén, amit még a 35. héttől itthon voltam.

Ettől független azt mondanom te döntsd el neked mi a fontos. Nekem kicsit kifogás szagú, nyilván ezért kapsz ilyen reakciókat, de alapvetően semmi akadálya, hogy elmenj táppénzre, ha szeretnél. Tégy úgy, ahogy neked kényelmesebb.

márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
94%
Két hét home office, addig belejössz a diétába. Utána eldöntöd hogy menni fog és visszamész vagy muszáj a táppénz. Gdm-mel nem viccelünk, baja lehet a babának.
márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
55%
Nem luxus otthon maradni,már maga a terhesség rohadt fárasztó és te így is szépen dolgoztál. A baba sőt kB minden fontosabb mint a meló. Ennyit megtapasztaltam életem során,hogy nincs az a munka ami miatt érdemes tönkre menni.
márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért lett a #10-es válasz lepontozva, a papíromon szerepel valóban, hogy veszélyesztett terhesség, és a GDM-en kívül más gond nincs.

Mikor szabin voltam illetve hétvégen itthon tökéletesen tudom tartani a diétát, jókat is mérek, de munka közben azért nem teljesen úgy működik a dolog, hogy állítok be emlékeztetőt és eldobok mindent pl.egy hosszabb meeting alatt. Nem állítom, hogy megoldhatatlan, de egy pörgősebb napon, ha vért izzadok sem tudom tartani az időpontokat.

márc. 1. 16:00
 18/39 anonim ***** válasza:
81%

Akkor home office, ott tudsz enni meeting közben is.

Én is gyűlöltem covid alatt a home officet, de terhesség alatt egy hónapig csináltam, mert az volt a könnyebb. Nem mondom hogy olyan hatékony voltam mint az irodában, de hatékonyabb mintha táppénzen lettem volna...

márc. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
26%

"Nem állítom, hogy megoldhatatlan, de egy pörgősebb napon, ha vért izzadok sem tudom tartani az időpontokat"


Kifogás

márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
89%
Én is táppénzre mentem. 1,5 hónapot húztam le munkahelyen gdm-esként de 6-ra értem haza, még este főztem a másnapi ebédem, kiszámolva tettem el. Külön csomagoltam tízórait és uzsonnát is, a másnapi kajám tervezése és lemérése elég sok időt elvett. Nem akartam csinálni tovább, gáz vagy nem, táppénzen töltöttem 1 bő hónapot aztán CSED-re jöttem.
márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!