Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerinted is luxus pusztán...

Szerinted is luxus pusztán emiatt táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A 24.héten kiderült, hogy gdm-es vagyok. Próbálok az első perctől kezdve figyelni, de őszintén elég nehezen megy. A legnagyobb problémám, hogy munka közben nem tudom tartani a többszöri kevés étkezést, azt meg pláne, hogy minden étkezésben legyen zöldség és pontosan annyi ch, amennyi kell. Sokszor örülök, ha a 8 órában 2x be tudok kapni pár falatot, mert igaz kényelmes a munkám, nem fáradok el, de pörgősebb napokon eszembe se jut az étkezés. A méréseim nagyrésze 7 alatti, de azért van 7,4-8,8 közti is, ami diétahiba miatt van. A dokim elküldött HgBA1C vérvételre, annak is rossz lett az eredménye, szeretnék 100%-ban erre figyelni, mert ahogy most csinálom egyáltalán nem jó. A dokim már akkor a 24.héten mondta, hogy ad javaslatot tp-re, de akkor még nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz ez a diéta. Pontosabban nem a diéta, hanem az időpontok és a 160g ch tartása.

Persze egyből van, akitől megkaptam, hogy luxus 3 hónappal szülés előtt ilyen munkahelyről táppénzre menni, kifogás a diéta stb. A felettesem is elég paraszt módon reagált mikor említettem neki, hogy valószínűleg így lesz. Úgy beszéltük meg, hogy ha minden rendben akkor maradok akár a 35.hétig is, hisz a munkámat tényleg el tudom látni, de mivel nincs minden rendben ez így tárgytalan. Lehetne HO, de covid alatt is utáltam, plusz akkor is biztos, hogy minden elterelné a figyelmemet.

Neked mi erről a véleményed? Hanyadik héten mentél tp-re és mit szóltak hozzá?


márc. 1. 12:34
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
7%
Pontosan! És az a rossz meg féltékeny akk nem ül otthon azért mert terhes...
márc. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 Derjaderja ***** válasza:
37%

30. A GDM veszelyeztett terhesség. Ráadásul a kerdezőnek rosszak a cukrai. Nem táppenzcsalás otthon lennie.

Ha így folytatja, inzulint kell neki beállítani.

márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
61%

Én 27. Héttől tervezek táppénzre menni, de a cukor terhelés ugyebár korábban és én már eldöntöttem, ha GDM-es leszek, akkor onnantól táppénz. Szerintem ez nem luxus, nem ciki. A cukor betegség várandósság alatt sokkal súlyosabb lehet.

Meg egyébként is, ha az orvos adja a táppénz javaslatot, akkor az nem tp csalás. És mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy a babának és neki mi a jó.

márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
33%

32, nem kell túlzasokba esni. Magyarországon a terhesek 99 %-a veszélyeztetett papíron.

Elsővel már azért veszélyeztetettnek soroltak be, mert a 13. héten kerestem fel a védőnőt. Nem számított, hogy úgy mentem hozzá, hogy már megvolt a genetikai uh kombinálttal.

Nem. Így is azt írta a papírra, hogy "későn regisztrált terhesség = veszélyeztetett".

Egyébként később gdm-et diagnosztizáltak, clexane-t is szúrtam, mellette problémamentes volt az egész terhességem, 36. hétig dolgoztam.

márc. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Derjaderja ***** válasza:
43%

Értem, hogy ez a véleményed, de az orvossal egyetértésben veszélyeztetett terhességgel tappenzre menni a harmadik trimeszterben, az nem táppénzcsalás.

Engem még a vidékre utazástól és az otthoni munkahelyi dolgoktól is eltiltottak, mert szétb.ta a cukrot. Én alapból Gyeden voltam akkor, de kimértük, hogy minden felviszi ami felborítja a napot.

Egyesével kérdezte végig az orvos minden 6,8 körüli 60 perces értéknél hogy mit csináltam, mért lett ilyen. Inzulinhatáron voltam végig. Pedig a HbA1c, fruktozamin végig tökéletes volt.

2db 7,0mmol/L-t éléről 60 perces érték inzulinindikáció, ha nem diétahiba okozta.

A kérdeznél dietahiba okozza de az értékei rosszak. Minden eszközzel mielőbb javítani kell őket.

márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy pont az lenne nálam a legkevésbé visszatartó erő, hogy táppénzcsalás. Pláne miután havi többszázezret zsebre tesznek a fizetésemből. Aki megteheti és nem hiányzik neki amennyivel kevesebb a pénz menjen is táppénzre
márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 Derjaderja ***** válasza:
80%
Még annyit, hogy nem véletlenül írja ki az orvos, mert a társadalom, az anya és a gyerek is sokkal többet veszít egy betegen született baba, egy szülési komplikáció vagy egy tartósan cukorbeteggé váló anya kezeleséből mint egy előrehaladott terhes 3 hónapra késő munkájából.
márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez az. Közel 200ezret vontak havonta a fizetésemből tb-re. Majd biztos megkönnyezem, hogy valakiknek nem tetszik, hogy elmentem 3 hó táppénzre, mert valami becsület lovagoknak képzelik magukat. Dobtam már be annyit a közösbe, hogy egy percig sem éreztem szarul magam a "táppénzcsalás" 😂 miatt.
márc. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
87%

El nem tudom képzelni, hogy olyan unalmas életem legyen család, gyerek (!) mellett, hogy azon bosszankodjak, ki miért, és mikor megy táppénzre és az vajon alapos indoknak minősül-e?


Egész életemben fizettem az összes járulékot, magánúton oldottam meg a terhesség alatt az összes vizsgálatot, a vérvételektől kezdve még a szülést is. Sosem kaptam semmilyen segélyt, támogatást. TB alapon semmit nem veszünk igénybe a férjemmel, azért, mert olyan a magyar állami egészségügy, amilyen... Mégis több százezret vonnak havonta a fizetésünkből, úgyhogy sorry, not sorry, egy percig nem éreztem magam rosszul, mikor a 15. héttől táppénzre mentem.

ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!