Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerinted is luxus pusztán...

Szerinted is luxus pusztán emiatt táppénzre menni?

Figyelt kérdés

A 24.héten kiderült, hogy gdm-es vagyok. Próbálok az első perctől kezdve figyelni, de őszintén elég nehezen megy. A legnagyobb problémám, hogy munka közben nem tudom tartani a többszöri kevés étkezést, azt meg pláne, hogy minden étkezésben legyen zöldség és pontosan annyi ch, amennyi kell. Sokszor örülök, ha a 8 órában 2x be tudok kapni pár falatot, mert igaz kényelmes a munkám, nem fáradok el, de pörgősebb napokon eszembe se jut az étkezés. A méréseim nagyrésze 7 alatti, de azért van 7,4-8,8 közti is, ami diétahiba miatt van. A dokim elküldött HgBA1C vérvételre, annak is rossz lett az eredménye, szeretnék 100%-ban erre figyelni, mert ahogy most csinálom egyáltalán nem jó. A dokim már akkor a 24.héten mondta, hogy ad javaslatot tp-re, de akkor még nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz ez a diéta. Pontosabban nem a diéta, hanem az időpontok és a 160g ch tartása.

Persze egyből van, akitől megkaptam, hogy luxus 3 hónappal szülés előtt ilyen munkahelyről táppénzre menni, kifogás a diéta stb. A felettesem is elég paraszt módon reagált mikor említettem neki, hogy valószínűleg így lesz. Úgy beszéltük meg, hogy ha minden rendben akkor maradok akár a 35.hétig is, hisz a munkámat tényleg el tudom látni, de mivel nincs minden rendben ez így tárgytalan. Lehetne HO, de covid alatt is utáltam, plusz akkor is biztos, hogy minden elterelné a figyelmemet.

Neked mi erről a véleményed? Hanyadik héten mentél tp-re és mit szóltak hozzá?


márc. 1. 12:34
1 2 3 4
 21/39 Derjaderja ***** válasza:
22%

A GDM teljesen releváns indoka a táppénznek. Ez nem csak egy sima diab. diéta.

Nálunk amúgy is szinte mindenki elmegy a harmadik trimesztertől táppénzre, ezt tartja mindenki egészségesnek.

márc. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Derjaderja ***** válasza:
39%
19. Frászt kifogás, én nem vagyok terhes, de a napok többsegen alapból nem tudok ebédelni.
márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
62%
Tudod, mi a luxus? A saját egészséged és tempód tiszteletben tartása helyett mások véleményével foglalkozni. 😉 Komolyan, ne törődj velük! Újra elcsodálkoztam, milyen könnyen szólnak be emberek a másiknak úgy, hogy nincsenek a helyében.
márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Dönteni már eldöntöttem, hogy táppénzre megyek, csak kiváncsi voltam, hogy milyen vélemények vannak a témában, mert a munkahelyemen nem fogadták túl jól.
márc. 1. 17:25
 25/39 anonim ***** válasza:
46%
Luxus, nekem is terhességi GDM-em volt, hétfőn még dolgoztam, pénteken szültem..megoldottam különösebb probléma nélkül
márc. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
41%

En azt gondolom, hogy akkor menjen el a kismama tappenzre, amikor o ugy erzi. Nem kell azert dolgozni es szulni is a munkabol menni, csak mert masok is ezt csinaljak.

Igaz, nekem felig fizikai munkam volt, de nem is terveztem attol meg koran tappenzre menni, de olyan szinten nem birtam mar, hogy a 13. hettol elmentem.

Na, mi tortent? Semmi.

Eletem nagy reszet munkaval fogom tolteni, nem banom egy percig se, hogy korabban eljottem es 2 evig itthon is maradok majd a kisfiammal.

márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
75%
Nem lesz nepszeru a velemenyem, de akinek olyan a munkahelye, hogy nem kell a pozitiv teszttol tappenzre mennie, az szerencses. Azert nem mindegy, hany honapig kapja a fizetese 60%-at.
márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
62%
Hát én pont leszarnám, hogy gáz vagy sem. A gyerek az első. Én is GDM-es voltam és nekem még itthon is kihívás volt sokszor időre enni, nagyon nehéz a szokásokon változtatni, de ebben az esetben nagyon fontos az odafigyelés. Ha továbbra is ilyen magasakat mérsz majd kapsz inzulint aztán még szúrkálhatod is magad melóban, nem ér annyit szerintem.
márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem itt a többség féltékenységből ír negatív kommentet mert ő nem tehette meg hogy a táppénz miatt kiessen a fizetése egy része. Azonban ha te megteheted akkor igenis tedd meg és pihenj, hangolódj a picire.


Nekem úgy néz ki a 13. héttől lesz táppenz mivel fizikai része is van a munkámnak mellé vállalkozó vagyok, szóval ha kevesebb munkát vállalok a fizikai dolog miatt akkor kevesebb CSED és GYED jár ami hosszútávon nagyobb kiesés, mint most a táppénz.


Nem érdekel senki más véleménye ebben csak a férjemé.


Szóval kellemes pihenést a további hetekre és a későbbiekben jó babázást!

márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
47%
Magyarorszagon a terhesek 90 %-a tappenzcsalo. Lehet lepontozni, attol meg ez az igazsag.
márc. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!