Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trineszterben szabad...

Első trineszterben szabad fogászati kezelésre járni?

Figyelt kérdés
Babát várok, az első trineszter elején tartok. Fogászatra van időpontom, szabad ilyenkor bármit végezniük vagy kérjek új időpontot a második trimeszterre?
márc. 10. 07:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam. Szóltam, hogy terhes vagyok és olyan szurit adtak amit szabad, de volt kezelés amit elhalasztottak. Hívd fel a fogorvost és megmondja a te esetedben mi a teendő.
márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szabad, de sokszor mérlegelnek, hogy megcsinálják vagy nem. Nem mindegy, hogy halasztható gond vagy muszáj beavatkozni. Ha halasztható akkor elszokták, általában nem a kezelés miatt, hanem sok kismama rosszul van az első trimeszterben, ha a szájukba nyúlnak főleg. De tényleg nem mindegy, hogy egy nagyon gyulladt fogat kell kezelni, vagy egy fogkövet leszedni.
márc. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az első trimeszterben voltam tömésen érzéstelenítővel, a másodikban is, akkor végül nem kértem érzéstelenítést, mert csak minimális fúrás volt, de nekem azt mondta a fogorvos, hogy simán lehet, csak röntgent nem
márc. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Röntgent is készítenek, teljesen biztonságos, ahol ólomköpenyt tesznek az emberre. Sztk-ban ez el szokott maradni.
márc. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem gyulladt fogról van szó. Apróbb hibák korrigálása történt volna, furás-tömés.
márc. 10. 09:01
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező amúgy kötelező is a fogorvosi vizsgálat az első trimeszterben. Ha majd megkapod a kiskönyvet bele kell írnia a fogorvosnak, én azt javaslom utána menj el. Amúgy ezekkel jobban is jársz ha megcsináltatod, mert terhesség alatt még tovább romolhat
márc. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
6-os, nem kötelező a fogorvos, semmi nem történik, ha nem megy el valaki, attól még kijön a baba és hazaviheti :D
márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

De igen, elméletileg kötelező. Nyilván nem attól függ, hogy kijön a gyerek, de nem véletlenül van a fogorvosnak helye a kiskonyvben ugyanúgy, mint a haziorvosnak.

Az más kérdés , hogy a legtöbben nem mennek el.

márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Nem kötelező, ez tény. De egyik vizsgálat sem kötelező, nyilván emiatt nem veszik el a gyereket, nég akkor sem ha a terhessége gondozatlan (nem jár orvoshoz sem). De fontos, mert a kezeletlen gyulladás okozhat vetélést, koraszülést, ha valakinek nincs szerencséje. Ráadásul ha gócos foga van elég nagy galibákat tud okozni. A kérdezőnek ez a veszély nem áll fent valószínűleg, mert pici gond van csak. De az tovább romolhat, a terhesség sokszor generál fogínygyulladást is akár (hormonok miatt).
márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Nem kötelező, nem is az első trimeszterben kell menni, hanem a másodikban és fogorvosi vizsgálatról van szó, nem kezelésről.


Attól függ milyen jellegű, mennyire sürgős. Én röntgent nem engednék semmiképp. Nekem volt egy mammográfiám amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok, 6 hetesen vetélés lett a vége.

márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!