Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trineszterben szabad...

Első trineszterben szabad fogászati kezelésre járni?

Figyelt kérdés
Babát várok, az első trineszter elején tartok. Fogászatra van időpontom, szabad ilyenkor bármit végezniük vagy kérjek új időpontot a második trimeszterre?
márc. 10. 07:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Lehet menni, de inkább később ajánlják, ha nem sürgős. Én hónapok óta jártam, mert sok lyukas fogam van. Az utolsó alkalomnál még nem voltam terhes, utána hosszabb szünet jött. A következőre már terhesen mentem. Kérdezte, hány hetes vagyok? Mondtam, 14. Azt mondta, az a legjobb. (Az 1.trimesztert is főleg a rosszullétek miatt nem szeretik.) Volt egy problémásabb fogam, ami szokott fájni, ezért kértem, hogy foglalkozzunk azzal. Kiderült, hogy nincs röntgenem(nem csináltak előtte, pedig direkt szóltam, hogy babát tervezek, de mivel még biztosan nem voltam terhes, nyugodtan csinálhattak volna.) Na, ezen kiakadt, mert hogy mindenkinek szoktak, pont ilyen esetben kellett volna leginkább. Na, de ólomköpeny ide, vagy oda, ő most biztos nem csináltat(nem is engedtem volna.) Szóval, odáig jutottunk, hogy van benne egy régi tömés, amit mindenképpen ki kell cserélni, illetve újabb lyukak is vannak rajta. Azt mondta, kiderül, mi van a tömés alatt, de úgy készüljek, lehet, húzni kell, mert gyökérkezelést nem csinál terhesen. Szerencsére nem kellett, azóta is járok. Szurit mindig kapok, az nem árt, de csak tömés és fúrás van.
márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%
Szólsz hogy terhes vagy és ez alapján járnak el az ügyben.Alapvetően fontos a fogászat látogatása terhesség alatt különösebben én 3x voltam a 9 hónap alatt.
márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én is 21 hetesen eddig 2szer, ha fogínygyulladásom lenne akkor vissza kell mennem
márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!