Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amíg nincs terhességi cukorbet...

Amíg nincs terhességi cukorbetegség addig lehet néha enni egy kis csokit, vagy cukros dolgokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Volt régebben egy kis enyhe IR-em, de a doki szerint egyáltalán nem volt gáz, a homa indexem szerint nem is IR. Most várandós lettem és egy ideje bolondulok a Kinder bueno után, szerintetek ha nincs GDM akkor megengedett néha egyszer kétszer édességet enni sima cukorral? Egyébként cukormentesen étkezem a mindennapokban.
márc. 18. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan. Ha megnyugtat mérd meg a cukrodat utána, 7 alatt kellene maradnia az 1 órás értéknek.
márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Hát, attól függ, mennyire akarsz óvatos lenni. Ha csináltak már előrehozott terhelést, az jó lett, akkor egyszer-kétszer nyugodtan. De ha nem, akkor kétszer is meggondolnám, ugyanis az effajta sóvárgás akár a cukorbetegség jele is lehet.


Mi lenne, ha egy jó rostos ebéd után, mondjuk ha lencsefőzeléket ettél, megennél egy fél vagy negyed szeletet? Valószínűleg úgy nem tudna túl gyorsan felszívódni. Nekem ez lenne az óvatos, de nem mindenről lemondó megoldásom.

márc. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem IR-esként nem fér bele, de mindenkinek más az értékrendje.

Előrehozott terhelésed volt? Milyen lett?

márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mérőd, akkor még az első tanácsát kiegészíteném. Úgy tudom a maximális cukorérték kell 7 alatt legyen, ami diétás kajánál kb. 1 óránál van, de az édesség után lehet előbb. Az inzulin szinted attól még elszállhat, azt nem tudod mérni, de a babának az nem baj csak neked. Huszonvalahány hetes korig az egyszer egyszer kicsit kiugró cukor se gáz a babának, csak mikortól beindul a saját inzulintermelése.
márc. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet, ha tenyleg csak kB a babaváró Facebook csoportok szerint IR. Tízóraira vagy uzsonnára enném, nem plusz nasinak.

Ha 100 felett volt az inzulinod vagy 8 felett a 60 perces cukrod a terheléses akkor inkább próbálnám elkerülni.

márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Végül délután nem bírtam tovább és beadtam a derekam a csokinak. Mertem előtte és utána is egy órával cukrot. Előtte 4,7 volt utána egy órával 5,3. Úgy látszik nem bántotta a cukrom☺️
márc. 18. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Ilyenkor rá kell mérni kb. negyedóránként, mert simán lehet, hogy fél órával evés után meg 11 volt a cukros, mivel gyors ch-t ettèl.
márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!