Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kötelező vervetelek...

Milyen kötelező vervetelek vannak most ha valaki várandós?

Figyelt kérdés

Aki most vár babát, vagy nemrég szült megtudná mondani milyen vervetelekre kellett elmennie, miket neztek?

Előre is köszönöm!



ápr. 15. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Minden trimeszterben van egy kotelezo labor, meg a cukorterheles a 24. het korul.
ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

trimeszterenként 1.

Én 10, 24 és 36 hetesen voltam.

a 24hetes egybe van a terheléses cukorral. A 3. pedig nem lehet a szülésnél 4 hétnél régebbi, úgyhogy elöbb felesleges menni

ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Az első trimeszterben (12. hétig kell rá elmenni) teljes vérképet, éhgyomri cukrot nézik, vércsoport meghatározást, ellenanyag szűrést és Wassermann vizsgálatot (hepatitis, szifilisz) végeznek vérminta alapján, illetve vizeletmintát kell leadni.


Ha végeztetsz valamilyen genetikai tesztet vagy kombinált tesztet az első UH idején, az egy plusz vérvétel.



A második trimeszterben (24-28. hét közt kell menni) teljes vérképet néznek illetve elvégzik a terheléses cukorvizsgálatot (előzmény vagy panasz esetén lehet előrehozott terheléses vizsgálat is!), vizeletet is kell leadni ekkor is.


A harmadik trimeszteri vérvételre valóban a 36. héten érdemes menni (nekem így is ismételték mind a két szülésemnél terminus túllépés miatt) vizeletet vinni kell, teljes vérkép, éhgyomri cukor, vércsoport meghatározás és ellenanyag szűrés van.

ápr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Nincs olyan, hogy kötelezô.


De 3 vèrvetel javasolt a kiskönyv alapjàn.


Trimeszterenkènt 1.

A 2. A cukorterhelèssel egybekötött.


Ha van valami rizikó, akkor lehet több.


Nekem 2 terhelès is volt..16 ês 24. Hèten

Ès a vègèn volt 3 vèrvètel:

2 Nem tùl jó haemoglobin miatt


3.pedig fenyegetô csàszàr miatt., mèg pàr nap volt, hogy leteljen a hònap

ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 36. hét után a szülés előtt is csináltak egyet, pedig előtte minden rendben volt. A vércsoportot szerették volna nagyon látni, mert azt mondták, az változhat. (Nem a fő vércsoport, de valami egyéb dolgok vannak benne, amik változhatnak.)
ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 A 3. trimeszteri labort kell a 36. hét után csináltatni, az már nem a babáról vagy rólad szól, hanem az aneszteziológusnak kell, ha műteni kell, altatni kell, vért kell kapnod.
ápr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: igazad van, rosszul fogalmaztam. Csináltak a 36. héten és a szülés kiírt időpontja előtt is pont amiatt, amit te mondasz.
ápr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!