Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6+1 hetes terhesség esetén...

6+1 hetes terhesség esetén 11mm petezsák, 3 mm szikhólyag?

Figyelt kérdés

Utolsó menstruáció szerint 6+1 napos terhesen voltam ultrahangon, ahol az orvos 11,7 mm szabályos petezsákot, benne 3 mm ép szikhólyagot látott. Embriót nem. A mérete alapján azt mondta, ez maximum 4-5 hetes terhesség.

Màrcius 3-án volt az utolsó menstruációm első napja, az ovulációm pedig március 22-én. A terhességi teszt március 31-én lett pozitív.

Most akkor hogy számoljak?Mert nekem sehogy sem jön ki a 4-5 hét.. valami baj lehet? Nem kellene már embriónak, szívhangnak lennie?

Tudom hogy van egy millió ilyen kérdés, biztosan lesz itt is valaki aki elküld az anyámba, nyugodtan.. de ettől én még halálra aggódom magam a 2 hét múlva esedékes kontrollig.. :(

(nyilván első baba lenne, kb száz éve vártunk Rá..)


Köszönöm ha tudsz segíteni!



ápr. 16. 07:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

miből vagy biztos az ovudban?

a 11mm petezsák valóban olyan 5hetesnek felel meg kb. Szikhólyag is van benne, ez is jó.


Én még nem aggódnék.


Nekem pl mindig középidőben van az a bizonyos tojásfehérjés nyák. Így tutira vettem, akkor van ovum is. Ehhez képest nekem mind a 2 gyerek az első uh-tól fogva 2héttel nagyobb volt.

ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hosszú hónapok óta ovulàciós teszteket használok, érzem is, illetve 3 hónapja volt ciklus követés is, akkor is 21. napon volt ovu. Illetve csak ott tudtunk a férjemmel együtt lenni.

Szóval kb 99%

Emiatt aggódom.. :(

9 nappal ezelőtt is voltam az első UH-n, ott 2mm petezsák volt üresen. Szóval nőtt, de én teljesen azt gondoltam hogy màr szívhang is lesz..


köszönöm szépen a válaszod!

ápr. 16. 08:04
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Tesóm is így volt , most már 14 hetes. Igaz ő nem volt biztos az ovuban és néha hosszabb ciklusai is vannak. Megértem h aggódsz de ez még jó lehet.
ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nem akarlak nagyon elkeseríteni, de a pozitív teszttől 2 hét után már lennie kéne szívhangnak is. Nálad 2,5 hét telt el azóta és még csak embrió sincs.
ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy rosszat is jelenthet, de van egy barátnőm akinek pozitív teszttől számítva 58. napon lett szívhang. Azóta két éves a keresztlányom. Szóval bármi történhet. De köszönöm a válaszod!
ápr. 16. 09:06
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Ez a 6+1 kb a leghosszabb időzítés, amikor mehettél orvoshoz. Én 6+3-nál voltam, 3mm volt a lányom akkor, szívhanggal. 2 nappal hamarabb biztos, hogy nem lett volna még embrió sem.
ápr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem, kezdek megnyugodni. Kedvesek vagytok köszönöm szépen

2 hét múlva megyek újra, addigra màr biztos lesz a dolog a doki szerint.

ápr. 16. 09:41
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Jó, én meg nem tudok írni, éljen az autocorrect 😀 szóval rosszkor mentél. Ha minden rendben van, pár nap múlva már kell lennie embriónak szívhanggal, ilyenkor napi 1mm-t nőnek.
ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Semmi baj értettem így is.. :)

Igen, nagyon remélem, hogy így lesz!

ápr. 16. 09:57
 10/15 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, miért kellett lepontozni elárulná valaki?
ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!