Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 21-22 hetesen rálóg a...

Ha 21-22 hetesen rálóg a méhszájra a lepény (placenta praevia marginalis) mennyire valószínű, hogy a 36.hétig feljebb megy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg 21-22 hetes várandós vagyok a második gyermekünkkel. Bizonyos okok miatt orvost váltottam és tegnap volt az első találkozásom az új szülész-nőgyógyászommal. Tudtam, hogy a lepény hátsófalon tapad és mélyen mert jelezték a genetikai ultrahangvizsgálatok során. A második trimeszteri az 1 hete volt, akkor annyit mondott az orvos aki vizsgált, hogy mehet feljebb a placenta, nézessek rá mindig ha orvosnál járok. Jeleztem tegnap is ezt az orvosnak, aki hüvelyi uh után azt mondta, hogy jelenleg nagy esély van arra, hogy ez császármetszés lesz és nem javasolja a munkát sem. Nem tiltott el a normál élettől, tehát nem kell feküdnöm de írt fel hormonkészítményt illetve vérnyomáscsökkentőt is, hogy a méh tevékenységét minimalizáljuk. Elvileg kis százalékban mozog el a lepény annyira, hogy ebből akár hüvelyi szülés is lehessen.


Volt valaki aki hasonló vagy ugyanilyen típusú lepénytapadási rendellenességgel küzdött és feljebb vándorolt neki? Eléggé elvagyok keseredve.



#császármetszés #placenta praevia #Hátsófali lepény #Mélyentapadó lepény
ápr. 17. 07:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha nem fedi, csak rálóg, akkor van még remény, de nem túl sok már ilyenkor. Mondjuk az se mindegy, hogy eddig hol volt, mert írtad, hogy mélyen, de mennyire? Lehet, az elsőnél még fedte, most meg már csak rálóg, akkor elindult feljebb.

Nekem az első genetikain fedte, 19 hetesen voltam a másodikon másik orvosnál. Ő azt mondta, jó helyen van. Említettem neki az előzményt, erre nem mondta, mennyivel ment feljebb, csak hogy teljesen jó helyen van. Most 22hetes vagyok.

ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a második genetikai uh-n derült ki, aznap volt már vérzés is. Mellső fali a lepény. Szigorú fekvés, viszont 8 héttel később már 4 cm-re volt a méhszájtól, így nem kellett nézni többet a távolságot. Továbbra is mélyen van, de nem akadályozza a természetes úton szülést. Most vagyok 37 hetes.
ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nálam a 12.-13.hét közt volt háromszor barnázás és akkor állapították meg. Azóta egy centit sem mozdult pedig eltelt 9 hét.
ápr. 17. 10:10
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor nem sok esély van sajnos. De ne aggódj, én amikor mondtam a dokimnak, annyit mondott, jó, hát akkor császár lesz, semmi gond.

Senki nem szeretne ilyet, én is alig vártam, hogy vége legyen a kímélő életmódnak, amit az 1. trimeszterben más miatt kellett tartanom és akkor közölték, hogy marad minden ugyanúgy a lepény miatt🤦🏽‍♀️ Sírni tudtam volna. De arra gondoltam, a kisfiam jól van, egészséges és ez a lényeg. Én meg majd kibírom, és kijön, ahogy kijön, tök mindegy a módja, csak időben legyen.

#1

ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a császár zavar, hanem, hogy van egy 4 éves kislányunk és szeretnék vele minél több időt tölteni és félek, hogy emiatt nem lehet. Szerencsére nekem a 12.hét óta semmi panaszom sincs, sőt. Kifejezetten jól vagyok, úgyhogy reményeim szerint ez marad így a végéig. 😊 Köszönöm a válaszod.
ápr. 17. 11:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Nem feltétlenül fektetnek be emiatt, ha nem okoz gondot. Pihenj, amennyit tudsz és ne emelgess(a kislanyt se😁). Emiatt nekem se volt vérzésem 1x se, csak előtte hematóma miatt.

Boldog babavárást! Közel egyszerre szülünk😁

#4

ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok és nektek is boldog babavárást. 😊 Kislány vagy kisfiú? Nekünk a második gyermek az kisfiú, ugye az első az kislány szóval vegyes duo lesz. 😊 Mikorra írták a terminusod? Nekem augusztus 22 viszont császármetszés esetén ha jól számoltam akkor

az augusztus 5.-ei hét lesz a befutó.

ápr. 18. 08:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha csak rálóg akkor feljebb húzódhat, de nem biztos, de ott van esély amikor csak rálóg. Nekem centrális volt teljesen totál a méhlepény középen tapadt rá a méhszájra. Na az nem megy sehova ezt a legelején megmondták, hogy 99,99% hogy így marad. Nem lehetett emelni, hajolni, semmi hazasélet, semmi megeröltetés sok pihenés stb. Programozott császár volt a 37. héten és elötte hetekkel már kórhában voltam.

Pihenj neked még lehet szerencséd, drle ha nem hát istenem akkor császár lesz. Az a lényeg mindketten jól legyetek.

ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7! Először nekem is aug.22. volt😁 Most a második genetikain 19-et írtak, de szerintem aug.20.lesz az.

Persze, még nekem is lehet, hogy császár lesz. Akkor nyilván előbb.

Minden szempontból tuti volt, hogy lány. Nálunk nem is születnek fiúk, de megtréfált a kisfiam😂

Első és a korom miatt utolsó baba, ezért azt még mindig nagyon sajnálom, hogy nem lesz lányom, de attól elolvadok, hogy lesz egy kisfiam.😁

#6

ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 8as.

Köszönöm a válaszod. Igen, még mehet feljebb, ebben bízom. 😊 Ha esetleg mégis úgy alakul, hogy nem akkor legalább nem ér meglepetésként a szülés várható napja. 😁

ápr. 18. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!