Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt valóban nem...

Terhesség alatt valóban nem lehet csírát enni?

Figyelt kérdés
6+2napos terhes vagyok, az imént voltam a féjemmel vietnámi étterembe ahova szoktunk rájni, ettem egy szokásos marha pho levest amibe búza csíra is volt....most olvastam, hogy nem is szabadna enni terhesen 😬🤯 Mennyi lehet az esélye hogy barmi baj lesz?

ápr. 21. 19:26
1 2
 1/12 babyboom567 ***** válasza:
36%
Mi van?
ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Semennyi, nem tudom, honnan szednek a kismamák ennyi hülyeséget!
ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is emlékszem hogy nem lehet, az okát is tudtam de nem jut eszembe. Viszont nem hiszem hogy baja lesz tőle, gondolom nem sokat ettél belőle, még szerintem nem is nagy esélye van annak hogy baj lesz belőle.
ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

A levesben nem főve van a csíra? Mert akkor tárgytalan...

Amúgy azért nem ajánlják, mert a lehetnek rajta (vagy a földben, ami rajta marad) olyan bacik, amik fokozottan veszélyesek a magzatra, a csírát pedig nem igazán lehet megtisztítani 100%-osan, hiszen nem sima a felülete, nem tudod hámozni, nem szokták hőkezelni stb.

ápr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es valaszoló,egy tálkába kaptam mellé
ápr. 21. 19:38
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Bacik lehetnek rajta, ha nincs hőkezelve. Ha bele lett volna főzve a levesbe, úgy oké. Nyersen nem ajánlott. Reméljük nem lesz bajod tőle (ez a valószínű). Most nyugodj meg, idegeskedéssel nem jutsz előre. Legközelebb majd odafigyelsz erre is.
ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Én ezt még nem is hallottam. Lehet van valóságalapja, de nekem még senki nem mondta. Havonta 1-2x szoktunk enni. Most 32 hetes várandós vagyok, a levesbe szokták belefőzni amúgy ahova mi járunk.
ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
A nyers csíra valóban nem annyira javasolt, mert nagyon könnyen szennyeződik, ami egészséges szervezetnek nem okoz problémát, de terhességben, legyengült immunrendszerű állapotokban nem javasolt.
ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerülni kell a bacik miatt ennyi. Nem hiszem, hogy bajod lenne tőle de minek kockáztatni. Nyilván ha bele van főzve valamibe az más de ezeket csak rá szokták dobni a kajàra dísznek.


1# 2# oké , hogy ti erről még nem hallottatok de ha már felmerül egy ilyen kérdés lehetne tájékozódni mielőtt hülyeséget válaszoltok.

ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Kizártnak tartom, hogy az ilyen étkezésre szánt csírákat földben csíráztatnák. Minek?? Bármilyen mag kicsírázik és levelet is hajt, ha csak nedvesen tartják. Egész hosszú gyökeret növeszt föld nélkül. Föld csak akkor kell hozzá, ha növénnyé akarnák nevelni.
ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!