Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorral valóban...

Terhességi cukorral valóban nagy eséllyel császáros szülés lesz?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok, a Kenézy kórházban szerettem volna szülni, de az orvosom szerint GDM-es terhesek csak a klinikán szülhetnek, és több, mint valószínű, hogy programozott császár lesz. Hüvelyi szülést szerettem volna, de persze elfogadom, ha valóban így van, csak az okát nem teljesen értem. Egy hónapja követem a diétát, jókat szoktam mérni, de az éhgyomrim mindig 5 körül van (4,9-5,4 közt), ami a diabetológia szerint még éppen jó, de a nőgyógyászomnak nem tetszik, inzulint akar, emiatt is mondta, hogy pm-re készüljek. Azt tudom, hogy a kicsi súlya miatt 40.hét körül gyakran indítanak, de a programozott császárnak mi az oka? Hiába kérdeztem a dokimat, csak azt hajtogatta, hogy az éhgyomri mérésnek jóval 5 alatt kell lennie, így erre készüljek, mert hiába jó a többi mérésem, ez azt jelenti, hogy nem használ a diéta. Van itt olyan, aki hasonlóan vitte végig a terhességet (akár inzulinnal is) és mégis hüvelyi szülése volt?
febr. 12. 10:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kettö közt semmi összefüggés
febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A klinikai hátteret megértem a baba és a GDM miatt is, lehetnek olyan következményei a babára nézve esetleg, ami miatt nem mer a helyi kórházba küldeni, nincs PIC ellátás, nem tudom. De a császár az nekem már túl óvatoskodásnak tűnik...
febr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, a PIC miatt csak zökkenőmentes terhesség esetén lehet a másik kórházban szülni, ami érthető is, bár sokkal szimpatikusabb számomra, de persze elfogadom. A császárt viszont nem értem, mert nincsenek nagyon rossz méréseim, 100%ban tartom a diétát, az időpontokat, a ch mennyiséget stb, így örültem volna, ha legalább megprobálhatnánk természetes úton. A doki arra is kitért, hogy ha indítani kell az is sokszor császárral zárul, így jobban járok a pcs-vel, de nekem ez elég halvány indok rá.
febr. 12. 10:43
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl. indítottak és megszültem természetes úton. Ez sem indok. 2-es voltam.
febr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen megkeresnék másik orvost is és kérnék másodvéleményt, nekem úgy tünik, a dokid valamiért császározni szeret, ami nálad fölösleges
febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
GDM-em volt, ettől független okból koraszülött a fiam de hüvelyi úton született. Nem értem, mire gondolhat az orvosod. Maximum arra, hogy ha nem teljesen rendezett a cukrod, nagyobb lehet a baba, emiatt indíthatják, ami nagyobb eséllyel torkollik császárba. De fölösleges emiatt a programcsászár.
febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindkétszer gdm-em volt, a másodikkal inzulin is kellett, ez miatt indították is a szülést, mindkettő gyors hüvelyi szülés volt
febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mikor én szültem Debrecenben (lassan másfél éve) még csak a klinikán lehetett szülni.

Én is GDM-mel küzdöttem, bár én még épp tartomány határán voltam a terheléses mérésnél, így nem kellett grammra tartani a diétát, inkább csak annyit, hogy mikor milyen fajta ételt eszek.

Ennek ellenére idő előtti burokrepedés miatt indítottak a 36. hét végén, és bár 3 napba tellett, de sikerült a hüvelyi szülés gond nélkül (az első két nap nem reagált a baba a felhelyezett tablettára, végül burkot kellett repeszteni, onnantól alakultak a dolgok).

Nálunk a cukor miatt fel sem merült a császár, eleinte rálógott a lepény a méhszájra, amiatt benne volt a pakliban a műtét, de mikor szerencsésen arrébbmozdult, már nem is említették...

febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Két ismerősöm volt terhességi cukros. Egyik természetes úton szült másik császár. De neki csak azért mert magas vérnyomása is volt. A max dózizs után 200 volt neki. Ha természetes úton szeretnél én kikérném egy másik doki véleményét.

Plusz. Mostohamamám igaz 20 éve (lehet változott a protokol persze) természetes módon szült és ő eleve cukorbeteg gyerekkora óta és inzulint kap.

febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A GDM önmagában nem császár indikáció. De szerintem nyugi, mert ezt a klinikán is tudják…
febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!