Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy csalónap terhesség alatt...

Egy csalónap terhesség alatt belefér?

Figyelt kérdés

33 hetes terhes vagyok, a hétvégén lesz a szülinapom.


Terhességi cukorbetegségem lett, tartom is a diétát rendesen, viszont nagyon kívánom már hetek óta a kedvenc hamburgerezőnk burgerét és a Box Donut fánkjait. Legjobb barátnőm mondta, hogy tartsunk egy "csalónapot", szülinapom alkalmából.

Régen nagyobb diétákat tartottunk nyár előtt, alattuk csináltuk ezt, hogy volt egy nap, amikor nem számítottak a kalóriák, makrók, egyebek. Ettük, ami jól esett, aztán másnap olyan bűntudatunk volt, hogy újra folytattuk a diétát teljes erőbedobással.


1 ilyen nap belefér, így a vége felé?

A terhességemmel, babával amúgy minden rendben van, én is jól érzem magam, nincs semmi panaszom, csak néha kikészít, hogy nem ehetek olyat, amit tényleg szeretek.


ápr. 22. 21:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%

Apukam cukorbeteg volt.

Sokszor esett le / ment fel a cukra, ezek lettek belole:

Ajulas, amikor is sulyosan beutotte a fejet, autobaleset mert epp akkor ment le a cukra, soroljam ?

Neked tenyleg ennyi eszed van ?

ápr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:

IR-t diagnosztizáltak nálam még 8 éve, 20 éves koromban.

Semmi tünetem nem volt, azon kívül, hogy mikor a fogamzásgátlót leraktam, nem jött meg. A nőgyógyászom küldött el a vérvételre, biztos, amit biztos alapon.


Utána gyógyszerrel lett visszahozva a mensim, sosem tartottam az IR diétát, mielőtt a terhességi cukorbetegségem kiderült, tésztát ettem tésztával, reggelente vaníliaszirupos kávét pisztáciás croissanttal, éjfélkor még simán rendeltem pizzát, ha megéheztem.

Semmi bajom nem volt, túlsúlyos sem voltam soha, a baba is első próbálkozásra összejött. Általában a 38-36 méret határán voltam a terhességem előtt. Nyaranta próbáltam a 36-ot elérni, ahhoz kellettek a diéták, hogy a kis oldalhurkáim ülésnél, fürdőruhába ne látszódjanak.

ápr. 22. 22:29
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
De most cukor beteg vagy és a gyereked egészségét kockáztatod. Egy hamburger meg egy kis torta az kb 3-4napi ch adagod. Amitől úgy fog elszállni a cukrod, mint a huzat. Egyébként azért lettél terhességi cukros, mert letojtad az ir-t. Pár év és nem csak terhességi cukorbeteg leszel.
ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd rossz tanácsot adott. Elfelejtette, hogy terhes vagy. Csak ennyi a különbség. Ha nem lennél terhes csak sima ir azt mondom belefér, de babával már nem.

Ha annyira édeset ennél akkor szerintem egy cukormentes cukrászdai torta fér bele, és el lehet azt a hambit úgy is készíteni, hogy neked jó legyen. Tudom nem ugyanaz, nem erre számítottál, de ne hallgass a buta barátnőre. Pár hét és szülsz, utána tarthattok annyi csaló napot amennyit akarsz.

ápr. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
98%

Láthatóan tök mindegy mit mondunk neked, te csak fújod a magadét. Akkor nem értem minek írtál ki kérdést, ha nem vagy képes felfogni és értelmezni a rá kapott válaszokat?

Zabájjá, carpe diem, boldog szülinapot.

ápr. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
97%

Zabálj csak nyugodtan, majd ellátják a babádat az intenzíven. Te meg majd nem csak terhességi cukros leszel, hanem végleg az maradsz.

Remélem finom lesz, és megéri.

ápr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod látni, és nem fogod érezni, hogy baj van, mint ahogy most sem érzed. Nem fogsz elájulni, meg szédülni, és kövér sem leszel. A BABÁDNAK lesz baja a magas cukrodtól, amikor megszületik.
ápr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
94%
Fogyókúrában belefér, "csak úgy" diétába belefér. Terhességi cukorbetegségnél nem fér bele csaló nap. A vércukor ingadozás kihat a babára, folyamatosan próbálja kompenzálni a te cukor ingadozásodat, aminek a leggyakoribb következménye, hogy a megszületése után beesik a béka segge alá a cukra. Ami újszülött korban nem "csak annyi", hogy kicsit rosszul van (habár az is elég baj), hanem a születés utáni alacsony vércukorszint növeli a későbbi problémák esélyét, mert egy fejlődő agyról beszélünk, ami nem kap kellő tápanyagot.
ápr. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%

3 terhességet vittem végig GDM-el, ha sütizhetnékem volt, megcsináltam úgy,hogy ehessem gond nélkül, ahogy a hambit is. Sütöttem bucit, bele hús+zöldségek stb., és tudtam, hogy nem fogja a babám az inzulint nyomatni,.higy segítsen a cukrot helyreállítani.

Bírd ki még azt a pár hetet, utána azt eszel, amit akarsz, a babádra már nem lesz hatással, akkor már belefér ha néha elcsábulsz. Én 2 hete szültem, annyira kívántam a fagyit, aztán meg nem is esett jól, mert a diéta után full cukrosnak,gejlnek éreztem csak, pedig nekem a cukrom a terhességek után szinte azonnal helyreállt, mégsem bírok már ilyen édes szarokat megenni.

Tele vannak a boltok finom diétakokpatibilis desszertekkel, én is azokat ettem, amit meg nem tudtam megvenni, megcsináltam.

Facebookok a Terhességi cukorbetegség csopiban nagyon jó receptek vannak.

ápr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
94%

De nem látjátok, hogy ő már eldöntötte, hogy lesz csalónap, csak megerősítést várt és annyira nem képes elfogadni, hogy nem kap, hogy itt hisztizik meg győzköd mindenkit? Azért csinálja, hogy ne érezze annyira szarul magát és felmentsük. Kár.

Persze, borítsd meg ezzel aztán napokra a cukrodat, véletlenül se legyen benned egy szemernyi önkontroll sem a gyerekedre való tekintettel... Nyugodtan. Mennyi kifogást fogsz te gyártani kisgyerek mellett is, hogy aktuálisan épp miért van rendben ha fszságot csinálsz...

ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!