Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy a 7 hónapra születe...

Igaz, hogy a 7 hónapra született korababáknak jobbak az esélyei, mint a 8 hónapra születetteknek?

Figyelt kérdés
7 hónapos vagyok most, és tegnap mesélte Apukám, hogy mikor én születtem, akkor mondta neki az orvos. Állítólag a tüdő fejlődése miatt. De nekem elég hihetetlennek tűnik. Pont azt gondolnám, hogy egy baba minél több időt tölt bent annál jobbak az esélyei.
2013. júl. 19. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz.Minél tovább bent van az a jó!
2013. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem igaz....ahogy az első írta annál jobb mínél fejlettebb...
2013. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól gondolod!Az egy régi buta tévhit, az én tudomásom szerint!Minden egyes bent töltött nap, növeli a baba esélyeit!Aki másként tudja, majd kijavít!:)
2013. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egy butaság, tényleg minél többet van bent annál jobban kifejlödött. Ès pont a tüdö ami legutoljára fejlödik ki teljesen.

Egyébként ezt régen én is hallottam, de szerintem akkor is csak szóbeszéd lehetett, mert anyukám 33éve veszélyeztetett volt velem. Placenta teljesen elhalt, tudták mi a baj, de azt is hogy aprócska vagyok és fejletlen így nincs esélyem ha megszületek. Ezért vissza tartottak 2x is, és minden nap többször hallgatott a doki szívhangot (még a fülhallgatós megoldással). ìgy 38-ik hétre születtem 1,5 kg-al és teljesen fejletten. Ìgy már esélyem volt, hogy életbe maradjak.

2013. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 32 hetesen véreztem be és nekem akkor a kórházban ugyanezt mondták. Azóta sem értem, miért, de határozottan emlékszem erre az információra.
2013. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen ezt én is halottam , mert valami van a tüdővel talán a nyolcadik hónapban veszélyesebb szülni mint előtte a hetedikben , pontosan nem értem de valamit halottam már erről, és a tüdővel volt kapcsolatos, de nem tudom amúgy
2013. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En is igy tudom. Nem tudom a tudomànyos magyaràzatot, de én is koraszulottkènt szulettem 7 honapra, ès az orvos ugyanezt mondta anno Anyukàmnak.
2013. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt én is hallottam, de konkrétan egy hetet mondtak (már nem tudom,hogy hányadik hét),ami a 8ik hónapon belül van,hogy akkor fejlődik valami a tüdőben.
2013. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!