Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak nekem ennyire nehéz a...

Csak nekem ennyire nehéz a terhesség?

Figyelt kérdés
Annyira elegem van már. Nem szeretek panaszkodni de nagyon kikészít a terhességem. 34. hétben járok, eddig is volt méh összehúzódásom de most már iszonyat rossz. Ha felállok, ha csak hosszan állok ( mosogatás) , vagy lehajolok akkor meg akarok halni. Benyilal a fájdalom a hüvelyembe, elszédülök vagy elkezd a fiam mozogni. Iszonyat nagyokat tud rúgni. Már sokszor sírhatnékom van. Annyira hihetetlen számomra hogy másoknak ez élvezet.
ápr. 29. 06:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Én a végét nagyon utáltam. Légszomj, fájdalmak, se feküdni, se ülni nem volt jó. Itthon a gurulós széken közlekedtem, arról is mosogattam. Nemsokára vége, kitartás!
ápr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
59%
Hát másoknak sem élvezet ez amit leírsz.Nekem a terhességem felhőtlen volt, fájdalom mentes. Egyik napról a másikra beindult a szülés a semmiből, nem volt terhes a terhesség, de tudom hogy sokaknak az.Kitartást.
ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én utáltam terhesnek lenni. Azok is megvoltak, amik neked. Nem hiába terhesség a neve. Megváltás volt a szülés.
ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Beállok a "nem szerettem terhes lenni" csapatba.

A 6. héttől leakartak szakadni a melleim, annyira fájtak, még a pizsama érintése is fájt.

Plusz annyit aludtam, mint valami medve, folyamatos hányinger, émelygés volt napközben.


A 8. héttől elkezdtem naponta 5-6 alkalommal minden szagtól, a szagok gondolatától is hányni, egészen a 29. hétig.


Onnantól hasmenésem lett hetekig :D


Majd az utolsó hónapban a kisfiam úgy bepakolta a lábát a bordáim közé, hogy egyik reggel képtelen voltam megmozdulni a fájdalomtól. 6 órán keresztül feküdtem az ágyban zokogva, még a 3 méterre lévő telefonomért sem tudtam átnyúlni.


Arról nem is beszélve, hogy 2 hónapig voltam megfázva.

ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Elso trimeszterben fogytam 5 kilot, tobbet hanytam mint amennyit ettem. A mellem ugy fajt, sirni tudtam volna. Most 24 hetes vagyok, a masodik trimeszterbol van meg boven, most az alvassal van problemam. Altalaban 4-5 oranal nem tudok tobbet aludni, viszont ha sikerul 7-8 orat (kb heti 2x), akkor egesz nap kotyagos vagyok. A baba egyre tobbet ficankol, nem kellemes amikor rugkapal, van amikor egeszen faj.

Messze vagyok meg a vegeig, de neha mar raszolok a kislanyomra, hogy lehetne nagyobb es kibujhatna vegre.

ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Imádtam terhesnek lenni. Mondjuk nem mindegy ki milyen fizikummal indul. Aki évek óta nem sportol, mozgott az ne csodálkozzon ha a szervezetének ez annyira negerolteto. Nem mindenki hazudik ám, aki boldog valamitől és maximálisan jól érezte, érzi magát. Szülés napján még kirándultunk, ettermeztunk és brutális jót szexeltunk. Este indult be. Szóval.. Nem mindenkinek szar.
ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem gondoltam volna, hogy ennyien éreztetek hasonlót. Volt egy kis bűntudatom is emiatt, hogy nekem ez nem egy “ áldott állapot”.


Őszintén szólva a második trimeszterig meg sem éreztem, hogy terhes vagyok, sportoltam ugyanúgy, kondiba is lejártam, kirándultam, tele voltam energiával. A második trimeszter elejétől a végéig, mindennap többször hánytam, még a víz sem maradt bent. Mostmár ez a része nincs, helyette gyomorégés, illetve amit leírtam.


Megcáfolnám azt a válaszadót, aki szerint csak az nem bírja aki nem sportolt előtte. A sporton kívül, minden hétköznap megvolt a napi 8 km sèta munkába. Ez a része is hiányzik, hogy korlátozva érzem magam. De bízom benne, hogy majd szülés után szépen visszarázód idővel. :))

ápr. 29. 18:32
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én terhes vagyok(36. hét) és utálom már nagyon ☹️

A kezdetek óta sírógörcseim vannak.

Emellé jön még:

-migrén

-izom/térd/könyök fájdalom

-nyugtalan láb szindróma

-álmatlanság

-akné inverza

-étvágytalanság

-libidó csökkenés

-hányinger

-hirtelen düh

-folyamatos szomorúság


Ami furcsa, hogy az első terhességem pont az ellenkezője volt. Röhögtem, ha kellett ha nem és a hányáson kívül semmi bajom nem volt.

ápr. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Ennél már csak rosszabb lesz, ha megszületik. Ez a 9 hónap szenvedés felkészítés a 18+ év szívásra, ami vár rád. De te vállaltad, mostmár nincs mit tenni, tűrni kell.
máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!