Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen korai táppénzt...

20 hetesen korai táppénzt kérni az orvostól?

Figyelt kérdés
Nem vagyok veszélyeztetett terhes, nincs semmi problémám, de egy gyógyfürdőben dolgozom és most még elviselhető a levegő, de nyáron nagyon párás meleg szokott bent lenni és nem hiszem hogy jól fogom viselni. Kiírhatnak ezzel az indokkal? Nem hiszem azt sem hogy különösebben egészséges amúgy az ottani levegőt szívni napi 8 órában.
máj. 13. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Szinte mindenkit ki szoktak írni.

Én a csúszásveszélytől jobban félnék mint a levegőtől

máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem írhatnak ki emiatt. A munkáltatódtól kellene más munkát kérned, ha nem tud adni, akkor meg távolléti díjjal fizetnie tovább. De 10ből 9 munkáltató nem ad ilyen feladatot.


Gyakorlatilag bárkit kiírnak bármivel, holott tök szabálytalan.

máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csúszás veszély szerencsére nem annyira áll fenn mivel mindenhol csúszás gátlós a járólap, meg én is elég jó talpú cipőt hordok plusz nyilván óvatos is vagyok. De persze nem lehetetlen.
máj. 13. 09:37
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 csak a munkáltató is kB azt mondja ilyenkor hogy irasd ki magad tappenzre.
máj. 13. 09:38
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mikor az első trimeszterben, kb 9 hetesen mentem a háziorvoshoz kitöltetni a kiskönyvet, már kérdezte, írjon e táppénzre. A testvéremet az övé kb 35 hetesen is alig akarta kiírni, pedig (papíron) még veszélyeztetett is volt.
máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 de a háziorvos csak akkor vehet tappenzre terhesseggel ha a nőgyógyász ír erről javaslatot, nem?
máj. 13. 09:50
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Ja igen, volt a tesómnak javaslata, és még így is kötekedett a háziorvos.
máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De igen. Szakorvosi javaslat kell hozzá, amit a háziorvos nem bírálhat felül.
máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb doki bármikor ad tp javaslatot, amikor kéred.

A munkáltatód nem kötelezhet táppénzre, más kérdés, hogy neki nyilván kényelmesebb, mint más munkakört találni neked, holott kötelessége lenne, ha valóban nem végezhető várandósan a munkaköröd. Ha jogszabályilag alátámasztható és nem feltétlenül akarsz ide visszamenni dolgozni, akkor "nekik lehet menni", de nem feltétlenül alapozza meg a jó szájízt.

Veszélyes helyen dolgoztam egyébként, az összes belső szabályzatban szerepelt, hogy várandósan nem végezhető biológiai kockázat és fertőzésveszély miatt, a munkaköröm maradt, de más munkavégzési helyet kaptam kérés nélkül. A munkáltatónak sem érdeke, hogy bajod/bajunk legyen.

máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 nem hiszem hogy egyértelműen nem végezhető a munkaköröm terhesen, csak egyszerűen úgy érzem hogy nem fogom bírni a 30+ fokot és a magas páratartalmat 8 órán keresztül.

Más munkát nem fognak tudni biztosítani ezt tudom. És nyilván szeretnék oda visszamenni dolgozni később szóval nem úgy akarok távozni hogy felégetem a hidat magam mögött.

máj. 13. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!