Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elégedettek lennétek a helyemb...

Elégedettek lennétek a helyemben a következő eredményekkel? Down-szindróma negatív, de 1:500 ; AFP 078 mom.

Figyelt kérdés
2009. jan. 9. 10:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat 0,78 mom!
2009. jan. 9. 10:04
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A Géndiagnosztikai Központban csináltasd meg a négyes tesztet. Ha ez is hasonló eredmény hoz, akkor már csak a magzatvíz vizsgálat hozhat biztos eredményt. Szurkolok nektek.
2009. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én AFP eredményem első értéke 0,71 kértek ismétlést az 0,84.

Az orvosod úgy is eldönti, hogy kell e ismételni, de szerintem nem!

Különben sincs sok értelme az AFP vizsgálatnak! Számos országban már nem is végzik!


Nyugi! Szerintem minden oké!


19 hetes kismami

2009. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

szió!A te döntésed,hogy megelégedsz-e vele,vagy további vizsgálatot kérsz.Nekem a Down 1:10000 lett,ill. Afp:1,52 mom.

Szerintem nem vesztesz vele semmit,ha a dokidtól rákérdezel,hogy ilyenkor javasolt-e további vizsgálatra menni.Ő biztos megnyugtató választ tud adni neked.

Csak nyugi,ne stresszelj rajta,azzal csak ártasz a pocaklakódnak!

Majd írd meg,hogy mit léptél.

22 hetes kismama

2009. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem 0,80 lett. Fiam itt szopizik, semmi baja, 10/10es Apgarral született a 39. hétre makkegészségesen. Semmi baj ezzel az értékkel.
2009. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Az én afp eredményem 0.67 mom volt. A doki elakart küldeni magzatvíz mintavételre, de ott nem fogadtak, mert szerintük alaptalan lett volna; nyakiredő, hármas teszt negatív volt,4 dimenziós uh-n is rendben volt minden, 28 éves vagyok. Az egész terhességet végig izgultam, down kórós gyerekekkel álmodtam stb. Császárral szültem, mert a babóm nem fordult be a szülőcsatornába, a magzatvíz régen elfolyt már. Egymást érő fájások miatt, altattak, és még akkor is azt álmodtam, hogy down kóros a gyerekem. A vérnyomásom nagyon magas lett, csak másnap reggel tértem magamhoz, és mikor kinyitottam a szemem követeltem hogy mutassák meg a babámat, tudom hogy down kóros de látni akarom. A szülésznő nyugtatott, hogy honnan szedek ilyen butaságot, hiszen makk egészséges fiam született, és azonnal behozta.

Az afp-t Magyarországon is beakarják tiltani, mert semmit nem ér, csak feleslegesen hozza a frászt a kismamákra. A neten olvastam, hogy tökéletes afp eredménnyel is született már down kóros baba.

Nem szabad aggódni, mert az én fiam (szerintem a sok aggódásom miatt) olyan hasfájós lett, hogy két hónapos koráig csak sírt (inkább ordításnak nevezném).

Ha bizonytalan vagy inkább menj magzatvíz mintavételre (bár kétségtelen, hogy nem veszélytelen), mint végig aggódj.

Sok sikert! Könnyű szülést kívánok!

2009. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Az attól függ, hány éves vagy. A kombinált tesztnél ugyanis ( feltételezem, az lett 1:500-hoz ) nagy mértékben figyelembe veszik az arányszámok megállapításánál az életkort, mint tényezőt. Ha elolvasod a tájékoztatót, amit kaptál, minden egyes érték, amit figyelembe vesznek ( életkor, dohányzás, mért PAPP-A B-Hcg, tarkóredő, detektálható orrcsont ) pozitív vagy negatív irányba billenti az arányszámot. 35 éves kor felett alapból magas rizikófaktorral számolnak, vagyis ez is okozhatja az 1:500-hoz eredményt, még akkor is, ha a többi értéked alapjában véve nem olyan rossz.


Vagyis: ha 35 év alatt vagy, és így jött ki az 1:500 + az alacsony AFP, én a helyedben megkockáztatnám a magzatvízvételt.


Ha viszont 35 felett vagy, lehet, hogy csak amiatt kerültél magasabb rizikócsoportba.

2009. jan. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
10.27.-es vagyok! Azt elfelejtettem, hogy a genetikai tanácsadóban azt mondták, hogy az afp 0.5-től már elfogadható de a vérvételes papíron normál értéknek a 0.7 - 2.5 mom szerepelt. Tehát a Te 0.78-as értéked benne van ebben az érték határban!! Az enyém 0.67 mom volt, és semmi baja a babómnak, 7.5 hós.
2009. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
36 éves vagyok!
2009. jan. 9. 10:54
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

10:28-as válaszoló vagyok. AKkor tényleg előfordulhat, hogy amiatt soroltak nagyobb kockázati csoportba. Azt viszont tudom, hogy borzasztóan ideges lehetsz, és nagyon nehéz eldöntened, hogy

1. Végigidegeskedd-e az egész terhességet, hogy vajon egészséges-e a baba

2. vagy most megtudd egy magzatvízvizsgálat kapcsán egészen biztosra hogy Down-os-e vagy sem ( más egyéb genetikai betegséggel együtt, mert ha jól tudom, magzatvízvételnél már nem csak Down-ra szűrik, hanem sok egyéb másra is ) de felvállald a vetélés kockázatát.


Nem tudom, hogy későn vállalt, de könnyen összejött baba-e, vagy azért szülsz ilyen "későn" mert nehezen jött össze, de talán ha viszonylag könnyen teherbe estél, én lehet, hogy megkockáztatnám a magzatvízvételt a helyedben. Nehéz döntés. Nagyon sok erőt kívánok hozzá neked.

2009. jan. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!