Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elégedettek lennétek a helyemb...

Elégedettek lennétek a helyemben a következő eredményekkel? Down-szindróma negatív, de 1:500 ; AFP 078 mom.

Figyelt kérdés
2009. jan. 9. 10:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Már van egy egészséges gyermekem,és nem is akartam korábban másodikat.A magzatvízvételre sokan azt mondják ,nagyon kockázatos,ezért eszembe sem jutott,végülis minden vizsgálatnál a megengedett értékhatárokon belül vagyok,csak azért gondolkodtam el a dolgokon,mert a down szűrésnél már ilyen eredményeket is hallottam,hogy 1:45000 és még ennél jobbakat is,ahhoz viszonyítottam.Az orvosom semmit nem mondott ezekre az eredményekre.Olyat is hallottam már,hogy negatív értékek érkeztek vissza valakinek és mégis egészséges babája született.Genetikai+4D-s uh-ra mindenképpen elmegyek.
2009. jan. 9. 11:10
 12/15 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


A te AFP eredményedre ki mondta,h. nem jó? A legmagasabb értékekkel dolgozó laborokban is 0.7-től jó az eredmény. Sztem ez tökéletes. A kombinált teszt eredményed is teljesen jó.

Nekem 0.64 lett a MOM értékem a kombinált tesztem meg 1:11000-hez de én 27 éves vagyok. A dokim nem is tudja,h. voltam kombinált teszten és így sem küldött sehová és nem is kellett megismételni a vérvételt. A genetikai UH-n azt mondták,h. minden rendben van, és ennyi, viszlát.

Bár még nem született meg a babám tehát biztosat nem tudok de mindenki azt mondja,h. nehogy már ezen agonizáljak!

Sztem semmi baj a babáddal! Neked minden eredményed negatív (ellentétben velem), akkor meg?


Üdv

36 hetes kismama

2009. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
Hát, te azért lényegesen kisebb kockázati csoportba tartozol már csak a korod miatt is, mint a kérdező, ezért aztán nem hinném, hogy szerencsés összehasonlítani magadat vele. Az genetikai UH-ról csak annyit, hogy 12 hetesen csak a tarkóredőből és az orrcsont detektálhatóságából lehet a Down fennállását valsózínűsíteni, a 18 hetesen meg lényegében SEMMIT nem néznek, ami a Down-nal kapcsolatos ( esetleg tarkóredőt ismé, ha túl nagy volt a 12 hetesen. 18 hetesen ha jól tudom 5 mm alatt normális ) A 18 hetes UH inkább a spina bifida ( nyitott gerinc ) és egyéb durva fejlődési rendellenesség kiszűrésére szolgál, de nem a DOwn-éra.
2009. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Oké, nem is hasonlítottam össze magam vele csak leírtam,h. engem még a rossz AFP ellenére sem küldtek sehova.

A kérdezőnek meg jó lett az AFP-je is meg a kombinált tesztje is. Nem értem miért kockáztatná meg a vetélést magzatvízvétellel. Ennyi.

De az lenne a legjobb elmenni egy genetikai tanácsadásra, ők majd megmondják,h. javasolható-e a magzatvízvétel.

A kioktató stílusodat meg tartogasd másnak! Különben meg asszem nem kérdezte senki a véleményed a válaszomról.

2009. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi történt azóta? Mentél valamilyen vizsgálatra? Ha azóta megszületett a baba, egészséges?


Minden jót Neked a továbbiakban!

2011. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!