Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A homeopátiás gyógyszerkészítm...

A homeopátiás gyógyszerkészítmények valóban használnak szülésnél? Akik használtak ilyet, azok válaszát várom!

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ajánlotta, mert neki segített szülésnél. Egy fénymásolatot kaptam tőle, hogy a 8. hónaptól miből és mennyit érdemes bevenni, s szülés előtt is 10 percenként, a vajúdás alatt. ás is szedett ilyeneket s mennyire volt hatásos. Ismerősöm 4 kg-os babát szült gátmetszés nélkül, természetes úton,s 6 órán belül megvolt a baba. Szerinte a gyógyszerkészítmény segített.
2010. nov. 14. 13:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Véletlenül elment.

FOLYTATÁSA:


Szüléskor:

-erős és rendszertelen szülési fájdalmak a méhnyak görcsével

actae racemosa 9 ch 10 percenként 5 golyócska és

caulophyllum 15 ch 1 adag


Szülés után

-folytatni lehet az alábbiakat:

caulophyllum 5 ch napi kétszer 5 golyó és

actaea 9 ch napi 5 golyó

arnica 9 ch napi 5 golyó

2010. nov. 14. 22:28
 12/23 A kérdező kommentje:
kimaradt egy héttel szülés előtt caulophyllum 5 ch napi kétszer 5 golyó
2010. nov. 14. 22:29
 13/23 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm!!! Megfogadom a jótanácsokat!
2010. nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

En is szedtem (augusztusban szultem), meghozza a homeopatia.info.hu oldalon ajanlottak szerint. Ittam malnalevel teat is, es hasznaltam a weleda gatolajat is.

Reggel 9re mentunk a korhazba, es delutan fel 4-re lett baba. 6 es fel ora vizsgalatokkal, elokeszitessel, vajudassal, kitolassal egyutt. Ebbol a 6 es fel orabol kb 1 ora volt durvabb, a vajudas vege. Szules alatt mar nem szedtem semmit, pedig ott voltak a taskamban, hanem inkabb szolocukrot eszegettem, meg ittam. Gatmetszes volt, de nem volt veszes, osszevarrtak, begyogyult, most 3 honappal a szules utan mar nem is erzem. :)


Artani nem artanak a homeos bogyok, se a malnaleveltea, se a gatolaj, viszont ha segitenek, annal jobb! Egyebkent lehet, hogy hulyeseg, de en a babammal is sokat beszelgettem, hogy majd ki kell jonnie, es mennyire varjuk, es majd ugyesek leszunk. :) Altalaban mindenki magara gondol, pedig a baba is nagy feladat elott all, en ugy voltam vele, hogy neki sem art egy kis biztatas. :))


Konnyu szulest kivanok neked! :)

2010. nov. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lenne még egy olyan jellegű kérdésem, hogy olvasom a sorokban, hogy 36. héttől kell szedni ezeket a készítményeket, s nálam a papíron, amit kaptam a 8. hónap áll. Most én számoltam el valamit, vagy a 8. hónap nem a 32. héttől, hanem a 36. héttől van?

Bocsi a hülye kérdésért, de ez tényleg összezavart most. Mert én a 32. héttől simán elkezdtem volna ezeket, de itt eddig mindenki a 36. hetet írta, s a málnalevél teával kapcsolatban írnátok?

Ja, s hol lehet ezeket a bogyókat s a teát beszerezni?

Köszi a válaszokat!

2010. nov. 15. 21:48
 16/23 anonim ***** válasza:

szia

én írtam le részletesen, hogy kell szedni ezeket a bogyókat.

ajánlom az énáltam leírtakat is neked, de a lényeg, hogy vagy ezt, vagy a tiedet próbáld követni. :-)

illetve a másik kismama is.

ahogy le van írva, attól a héttől.

egyébként ezeket a szereket gyógyszertárba meg lehet vásárolni legtöbb helyen. ha véletlenül nincs nekik, rendelni is tudnak a legtöbb helyen.

2010. nov. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Az a gondom, hogy és nincs hozzá írva, csak hónap. DE mindenhol azt olvasom, hogy a 36. héttől kell szedni, de a 8. hónap nem a 32. héttől indul?

Nagyon fontos lenne gyors válasz, mert már a 30 hétbe lépek be.

2010. nov. 15. 23:30
 18/23 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem vissza a kérdésedre, közben utánajártam a gyógyszertárban is ezeknek, és sikerült is megvennem a bogyókat.

Ott azt mondták, hogy nem szabad a 36. hét előtt elkezdeni a szedésüket, mert lazítják a méhszájat, és nehogy koraszülés legyen belőle. Hatásosak ezek a szerek, de nem tudni, ki mennyire reagál rá érzékenyen, ezért a 36. héttől szokták javasolni.

Lehet, hogy a betöltött 8. hónapra vonatkozik a recepted. Én is 30 hetes vagyok, úgyhogy van még időnk. Szép heteket kívánok!

2010. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

igen, málnalevéltea és homeos bogyókat 36.héttől, gátmasszázst meg már a 32től lehet kezdeni.

a heteket vedd figyelembe, ne a hónapokat!

2010. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Kérdésemre kérdezőnek. Hová valósi vagy s te mikorra vagy kiírva? Neked is első baba?
2010. nov. 17. 15:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!